Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
10 јануари 2012
Мислења
100
Поени од реакции
3
Зошто почиња 1ва песна па после 5та песна дали е цела поема
--- надополнето: 14 септември 2012 во 17:38 ---
А како се прави со Гугл хром принт.
 
Член од
28 февруари 2011
Мислења
41
Поени од реакции
6
Луѓе нашколо ни рекоа стип да нацртаме незнам ќе имало некоја изложба па ако може помош околу приказна-текст за стрип ликовите ја ќе си ги цртам :) (Рок до сабота :) )
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Не знам, ама стрипот мора да содржи и „нашколо“ - ептен е „цепки“ :pos:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Чисто онака како идеа а мислам дека ќе имаш добар ефект, зошто не пробаш да “стрипизираш“ некоја народна приказна, можеби некоја од песните на Кочо Рацин (ако не е барано да имаш долга приказна од 100+ слики) или нешто од Марко Цепенков да одбереш...
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Требе на А4 формат да нацртаме 5 сликички :S
Ах велешани :D другар - че отвори на чичко гугул и напиши си стип и таму ќе видиш милион идеа и мислам дека разбираш англиски така да ќе си најдеш некоја идеја за нашколо:D
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
одам јас така попат кога гледам една јаболкница. на јаболкницата многу јаболка. се качив на јаболкницата и ги обрав јаболката. другиот ден ги продадов јаболката и сега сум многу среќен.

тука имаш од 4 до 6 слики минимум
 
Член од
3 ноември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дали некој има нешто за Малечката фадета? На нет барав ама се е едно исто. Ако имате пратете ми во лична порака или пак можете и на емаил.
jasakamnate@hotmail.com

Благодарам однапред.
 
Член од
11 октомври 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mi treba esej na tema naseto srce e trezor,ako go isprazni eden covek naednas,ke se upropasti
pojma si neam so da pisam pomagajte
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ауууф некој ја преместил темата за киндле во Хардвер. Ај и тука ќе прашам. Го симнав програмчево од Амазон за праќање книги од компјутер на киндл мејлот. Програмава го бара мојот Амазон акаунт. А мене книгиве сите симнати нелегално, страв ми е да го напишам.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Незнам дали сум на вистинското место но сакам да прашам предлог за некоја книга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom