Помош и совети

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
My computer>Properties>Hardware>Device Manger>Display adapter
Види во таскбар колку % ти е искористен CPU.Ако оди накај 70-80% види кој процес искористува најмногу и исклучи го.
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
Не знам што треба да се направи за да се игра на GArena, ама преку Steam е многу едноставно и доста ефтино.

http://store.steampowered.com/app/550/

--- надополнето ---



1. Како можеш да не знаеш каква графичка имаш?
2. Ако имаш посебна графичка, дали си сигурен дека после преинсталирање на Windows си ги инсталирал драјверите за графичката? Или си ги инсталирал драјверите за интегрираната графичка од ЦДто со драјвери за матичната плоча?
Mене ми беше финтата да играм бесплатно на гарена:kesa:
 
Член од
20 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Daj ve molam nekoj dobri gejmeri sto znaat dobri novi pred se interesni igri neka kazi kade mozam da gi simnam online bez da plakam za niv(free)?Konfiguracijata mi e: 2 GB RAM, Dual-Core E6300 @ 2.80 GHz procesor,graficka kartica NVIDIA GeForce 210.Sto cini na vakva konfiguracija pisete da baram :) pozz
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Mене ми беше финтата да играм бесплатно на гарена:kesa:
Ако сакаш бесплатно да играш и да заштедиш 300 денари, помачи се малце.

--- надополнето ---

Daj ve molam nekoj dobri gejmeri sto znaat dobri novi pred se interesni igri neka kazi kade mozam da gi simnam online bez da plakam za niv(free)?Konfiguracijata mi e: 2 GB RAM, Dual-Core E6300 @ 2.80 GHz procesor,graficka kartica NVIDIA GeForce 210.Sto cini na vakva konfiguracija pisete da baram :) pozz
Alien Swarm - Бесплатна игра на Steam.

Исто побарај тука, ќе најдеш уште неколку бесплатни игри на Steam. Штом имаш nVidia графичка, ти препорачувам да кликнеш на втората понуда. Бесплатно ќе ја добиеш Half-Life 2 Deathmatch. Не е баш нова игра, ама може да понуди многу часови интересен мултиплеер.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Ако сакаш бесплатно да играш и да заштедиш 300 денари, помачи се малце.

--- надополнето ---



Alien Swarm - Бесплатна игра на Steam.

Исто побарај тука, ќе најдеш уште неколку бесплатни игри на Steam. Штом имаш nVidia графичка, ти препорачувам да кликнеш на втората понуда. Бесплатно ќе ја добиеш Half-Life 2 Deathmatch. Не е баш нова игра, ама може да понуди многу часови интересен мултиплеер.
Хммм...не сум знаел дека Alien Swarm е free игра на Steam, и дека нуди co-op играње.
Фала многу за информациите! :)
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
Мислам дека дечкото бараше добри,нови,игри и бесплатно онлајн како torrent,а не преку steam
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Мислам дека дечкото бараше добри,нови,игри и бесплатно онлајн како torrent,а не преку steam
Епа нека бара на друго место. Забрането е ширење на пиратерија на форумов. Си има други форуми за такви работи. А сигурно по такви форуми можат да ти кажат и како да играш L4D2 на GArena.
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
Епа нека бара на друго место. Забрането е ширење на пиратерија на форумов. Си има други форуми за такви работи. А сигурно по такви форуми можат да ти кажат и како да играш L4D2 на GArena.
Си најдов,само да се надевам дека ќе работи:kesa:
 
Член од
20 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Daj barem kazete iminja na nekoj predobri igri sto stvarno vredi da se igraat.jas ke se snajdam za simnuvanje stom e zabraneto sirenje na piraterija.Fala odnapred
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Daj barem kazete iminja na nekoj predobri igri sto stvarno vredi da se igraat.jas ke se snajdam za simnuvanje stom e zabraneto sirenje na piraterija.Fala odnapred
Од ФПС жанрот:
Call of Duty 1/2/4(Modern Warfare)/5(World at War)/6(Modern Warfare2)/7(Black Ops)
Battlefield Bad Company 2
Crysis/Crysis Warhead

Action/Adventure:
Assassin's Creed 1/2
Prince of Persia (сите делови, ме мрзи да ги пишувам)
Lost Planet Extreme Condition
Darksiders
Devil May Cry 4

Има уште, али овие мене ми се најдобрите игри и најверојатно и тебе ќе ти се допаднат, а и доволно се почеток да играш едно 2 месеци ко див!

--- надополнето ---

Може во ФПС да ја вброиме и Medal of Honor...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Може некој да ми најде safe-file од Half Life 2, да почнува од овде ?

 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
@Zaebaniot Пред некој ден ја играв ама не ги чувам сејвовите,алтернативно можеш да пробаш вака - отвори ја конзолата ("~" копчето) пиши sv_cheats 1 стискаш Enter и лоадирај некој сејв,било кој само не ја рестартирај играта,кога ке те пушти во играта отвори ја козолата пак и пиши map d1_eli_02,ќе те лоадира во лабораторијата на Eli каде што е телепортерот,пред да го земеш gravity gun-от.

--Надополнето--

Упс,не видов дека некој одговорил,пробај како сакаш.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
moze da mi kazete zaso na Battlefield Bad Company 2 koa ke pocnam so 1 misija kamerata mi odi nagore. mi pisuva neso mouse look around i mrdam so mausot nejke samo gore stoi pomos -.- :S
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
moze da mi kazete zaso na Battlefield Bad Company 2 koa ke pocnam so 1 misija kamerata mi odi nagore. mi pisuva neso mouse look around i mrdam so mausot nejke samo gore stoi pomos -.- :S
Копирај СВЕ што се наоѓа во Крак фолдерот и пастирај во фолдерот кај што си ја инсталирал играта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom