Помош и совети

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.429
Ако може да ми помогне некој за фоотбал менаџер 2010 година не можам да креирам сервер значи таму во преференцес тоа што е threading е затемнето и не може да се штиклира а треба да биде...значи не можам да дигнам сервер...некој да знае што како ???
еве и скриншот http://img818.imageshack.us/img818/9191/threading.png

фала ви многу,Поздрав.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ај ако може мала помош за Virtua tennis 2009,од кога ке ја инсталирам играта и ќе направам крак и идам да ја пуштам играта ми се појавува..

The instuction at "0x00483b04" referenced memory at "0x00000000".The memory could not be read.,ако знае некој што е проблемот нека каже

А ШТО КОМПЈУТЕР ИМАШ ОВАА ИГРА БАРА МНОГУ РАМ И ГРАФИКА :salut:
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
може ли некој да ми каже како се прават финти на ФИФА 2010 или барем линк од youtube за да можам да видам...
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Имам чуден проблем... Компјутеров ми работи супер, понекогаш и по цел ден и пола ноќ... :wink: Имам инсталирано околу десетина игри, овие најновиве... И што се случува... Штом ќе пуштам било која игра... играта се пушта, се појавува логото и се така по ред и кога треба да кликнам START GAME цел компјутер се гаси, сосе монитор све... Како да сум го искључил од струја... И така се поново, го пуштам кмпјутерот и тој си работи ако сакаш цел ден и на интернет и на виндоус што било, ама кога ќе поштам било која игра... ГАСЕЊЕ КО ДА СНЕМАЛО СТРУЈА...!!! Знае ли некој во што е проблемот...???
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Имам чуден проблем... Компјутеров ми работи супер, понекогаш и по цел ден и пола ноќ... :wink: Имам инсталирано околу десетина игри, овие најновиве... И што се случува... Штом ќе пуштам било која игра... играта се пушта, се појавува логото и се така по ред и кога треба да кликнам START GAME цел компјутер се гаси, сосе монитор све... Како да сум го искључил од струја... И така се поново, го пуштам кмпјутерот и тој си работи ако сакаш цел ден и на интернет и на виндоус што било, ама кога ќе поштам било која игра... ГАСЕЊЕ КО ДА СНЕМАЛО СТРУЈА...!!! Знае ли некој во што е проблемот...???
Мене ми изгледа дека имаш некој проблем со процесорот, односно кога почнува повеќе да работи се загрева, кулерот не го лади доволно и се гаси. Прво види дали ти работи кулерот како што треба (исчисти го од прашина и такви работи) после симни некој програм што ја следи темературата на CPU-то како и бројот на обртаи во минута на кулерот. Види брат па пиши
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Ја играм CODMW2 онлајн имам проблем играта ми се спушта се минимизира и потоа пак си се враќа во нормала. Чаре? Фрустрирачки е , без никаква причина играта да ти се спушта додека играш. Се минимизира само кога играм , додека барам сервер или чекам нема никакви проблеми. Ако знае некој нека помогне , ова измачување е.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.429
На пес2010 значи кога играм и одам нагоре и десно пример во косо све е ок,а надоле и десно/лево не може да не знае некој што е проб?:nesvest:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ја играм CODMW2 онлајн имам проблем играта ми се спушта се минимизира и потоа пак си се враќа во нормала. Чаре? Фрустрирачки е , без никаква причина играта да ти се спушта додека играш. Се минимизира само кога играм , додека барам сервер или чекам нема никакви проблеми. Ако знае некој нека помогне , ова измачување е.
Нз дали е истиот проблем бидејки јас порано имав закачено некој вирус или нзн што и кога ја играв гта 3:)D) и било која др игра ми се минимизираше(тамам дојди некој да убијаш или на крај мисија си се минимизираше),го однесов на мајстор и рекоа вирус нешто демек било и формат му мавнаја.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Нз дали е истиот проблем бидејки јас порано имав закачено некој вирус или нзн што и кога ја играв гта 3:)D) и било која др игра ми се минимизираше(тамам дојди некој да убијаш или на крај мисија си се минимизираше),го однесов на мајстор и рекоа вирус нешто демек било и формат му мавнаја.
E фала другар , но не е истиот случај кога ја играм Кантер , само за CODMW2 ми прај проблеми ... можеби има вирус во играта. Значи со оваа Call of Duty од увек сум имал проблеми МОРА и МОРА нешто да не штима ццц...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ај ако можит помош,заглавив на една мисија на godfather 2.

Пробвам да одам ми викат локед,ојдов во куба исто така на ваква мисија локед,шо требит да прам,иначе 82 проценти ја имам свртено.
 

Attachments

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Имам чуден проблем... Компјутеров ми работи супер, понекогаш и по цел ден и пола ноќ... :wink: Имам инсталирано околу десетина игри, овие најновиве... И што се случува... Штом ќе пуштам било која игра... играта се пушта, се појавува логото и се така по ред и кога треба да кликнам START GAME цел компјутер се гаси, сосе монитор све... Како да сум го искључил од струја... И така се поново, го пуштам кмпјутерот и тој си работи ако сакаш цел ден и на интернет и на виндоус што било, ама кога ќе поштам било која игра... ГАСЕЊЕ КО ДА СНЕМАЛО СТРУЈА...!!! Знае ли некој во што е проблемот...???
Кажи ја конфигурацијата и напајањето...... да може да е до температурите на CPU-то, но ако имаш малце појака машина а ѓубре напајање до то ќе да е.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Имам голем проблем кога ја пуштам гарената и пробувам да се логирам компјутерот ми се рестартира..Знае некој како може да го решам проблемот????
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.372
Момци ај помагајте малце...ја симнав се ок се инсталираше пред инсталацијата ми бараше код имаше во торентот и го пишав ок продолжи заврши инсталацијата пак ми бара код истиот го пишав нејке побарав у торентот друг нема барав на нет пишав и не е точен и ми вика:
For security reasons only a limited number of machines can ever be licensed by a single purchase.This limit has been reached.Please purchase another registration code and try again.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom