Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пак истиот проблем, на FIFA10 играм пример до 70-та минута и почнуваат да се појавуваат флеки по мониторов, некогаш знае откако ќе се појават и да замрзне играта, да не загрева графичкава нешто како да го проверам тоа и како да го средам.. инаку предходно супер се играа сите игри сега зафркаваат и некои други пр Juiced 2 ми сецка кога играм а дури на послаба конфигурација го немав тој проблем откако го форматирав нешто зафркава.

Еве за што се работи (обележано со црвено - дамките):
Не грешка си, ништо не местам на low или пак се што може на off нормално како што е по default така си играм, инаку го чистев сега па попосле ќе ви кажам дали е добро.
Епа по Default ти мести да биде се на Low и на OFF, си знае играта дека имаш шит графичка, еве види си ја сликава погоре, на фифа. Ни трева има ни играчи се гледаат (туку нкои правоаголници во боја што наликуваат на луѓе)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Еве од замунда видов што компјутер треба да имаш да не сецка .. па ај видејте и кажејте дали ке сецка, јас мислам оти малце, да ..
Минимални изискванија:

OS: Windows XP (SP2)

Processor: 2.4 GHz single-core

RAM: 512 MB (XP)

Video card: Geforce 6600

А јас го имам следново:

Windows Xp.
2.53 GHz
512MB
GeForce FX 5200

 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Еве од замунда видов што компјутер треба да имаш да не сецка .. па ај видејте и кажејте дали ке сецка, јас мислам оти малце, да ..
Минимални изискванија:

OS: Windows XP (SP2)

Processor: 2.4 GHz single-core

RAM: 512 MB (XP)

Video card: Geforce 6600

А јас го имам следново:

Windows Xp.
2.53 GHz
512MB
GeForce FX 5200

Јас имав FX5200. По дегенска графичка нема од таа. Неможев ни една игра асално да играм. Колку за информација, 650 денари е. Зимај си нова, со оваа се уназадуваш:-D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Јас имав FX5200. По дегенска графичка нема од таа. Неможев ни една игра асално да играм. Колку за информација, 650 денари е. Зимај си нова, со оваа се уназадуваш:-D
А само графиката ли не е во ред, иначе играта не сецка ?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Пред малку ја инсталирав NFS-Shift и при стартување ми се појави следново



да напоменам, кракот го копирав

фала и ќе ве молам за помош :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Пред малку ја инсталирав NFS-Shift и при стартување ми се појави следново



да напоменам, кракот го копирав

фала и ќе ве молам за помош :)
Средено.
Огромна благодарност до Фициани :smir:
 

Dust_FingeR

Fire of Victory
Член од
8 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
3
me interesira da ne znae nekoj kade da najdam Angliski patch za wolfenstein 2009 posto igrata mi e na ruski. tnx :helou:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
a mene me interesira kaj da najdam angliski patch nesto so i da e za resident evil 5 deka mi e na kineski,mi ja dade eden drugar ama od kuznet kade ja imat downloadirano.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Brat vo pravo e korun,kupisi nova graficka,jas imav 8500gt mi zagrevase ko tebe i lini mi se pravea,kladov pasta go icistiv kulerot sve a nemase ni prasinka na nego,instalirav od najstari do najnovi drajveri ama koga ke dojdese na 50 celzjusovi i sina slika se pojavuvase i pisese neso dump memory 100%,pa se macev so taa ama pred den dva nekade ne mozev pojke da trpam i ojdov nova si kupiv.A za da vidis za grafickata kolku zagrevat se ojt vo sensors.

EVOTI SLIKA KAKO PRESE KAJ MENE.
Финтава е кајмене што прави на игрите само така и не на сите ..

Епа по Default ти мести да биде се на Low и на OFF, си знае играта дека имаш шит графичка, еве види си ја сликава погоре, на фифа. Ни трева има ни играчи се гледаат (туку нкои правоаголници во боја што наликуваат на луѓе)
Епа така почиња накај 50/60 мене ме интересира ако небива да се игра ќе биде уште на почеток таква а не дури по 60 минута одприлика, ама секако ќе зимам нова графичка.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Финтава е кајмене што прави на игрите само така и не на сите ..



Епа така почиња накај 50/60 мене ме интересира ако небива да се игра ќе биде уште на почеток таква а не дури по 60 минута одприлика, ама секако ќе зимам нова графичка.
Епа тогаш ДЕФИНИТИВНО ти се прегрева графичката.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас имав FX5200. По дегенска графичка нема од таа. Неможев ни една игра асално да играм. Колку за информација, 650 денари е. Зимај си нова, со оваа се уназадуваш:-D
Со нова само за ѓабе пари ќе потроше.Му треба нов компјутер.Сепак нема некоја посебно јака агп графичка.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ја симнав "Championship Manager 2010 RELOADED" ама нешто ме заебава со инсталацијата. Ако знаете ќе ве замолам за помош, да ми ја кажете постапката како да ја инсталирам. фала.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја симнав "Championship Manager 2010 RELOADED" ама нешто ме заебава со инсталацијата. Ако знаете ќе ве замолам за помош, да ми ја кажете постапката како да ја инсталирам. фала.
Само NEXT стискај.
 

Stef:)

ај ем бек:D
Член од
18 јули 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
ja simnav batman novata ja instalirav staiv crack,se i nemoze da se pusti.stiskam na ikonata i mi vika

"Failed to find default engine .ini file to retrieve My Documents subdirectory to use.Force quiting"aj pomos
 

Kajgana Shop

На врв Bottom