Помош и совети

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Test Drive: Unlimited. Ете ти игра со добар звук. :)
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Ја симнав Prince of Persia од torrent ама не знам да ја стартувам.Има нешто сетуп ама не функционира.Ми треба некој дополнителен програм или....?Помош!
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
122
Поени од реакции
2
pomos okolu LOSt
od ko ce go najs onaj otvoron kaj so trebit da gi pisis broevine .vlegvis i se zatvarat vratana . neli i said ostanuva nadvor i sto trebit da naprajs posle ???
kaj e ona za otvaranje na vratana ili trebit onie tabline da gi mestis neam pojma kako .pls pomos ako nekoj mojt i screenshot..zaglaviv!:D
http://www.jeffooi.com/
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ја симнав Prince of Persia од torrent ама не знам да ја стартувам.Има нешто сетуп ама не функционира.Ми треба некој дополнителен програм или....?Помош!
Најчесто file-овите што се симнуваат преку торент се зипувани и поделени на неколку парчиња, во зависност од големината на целиот file.
Е сега, откако ќе се симне, прво треба да се отпакува (за време на отпакувањето препорачливо е да не се врши ниедна друга активност на компјутерот), па после ја инсталираш апликацијата/играта на соодветен начин.
Кај игрите најчесто, за да не се троши на DVD медиуми, се врши mounting на виртуален CD/DVD-ROM, па преку тоа се инсталира. Кај апликациите пак, најчесто, има само еден executable file.


Го направи ова?
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
122
Поени од реакции
2
pomos okolu LOSt
od ko ce go najs onaj otvoron kaj so trebit da gi pisis broevine .vlegvis i se zatvarat vratana . neli i said ostanuva nadvor i sto trebit da naprajs posle ???
kaj e ona za otvaranje na vratana ili trebit onie tabline da gi mestis neam pojma kako .pls pomos ako nekoj mojt i screenshot..zaglaviv!:D
najdov
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Е сега, откако ќе се симне, прво треба да се отпакува (за време на отпакувањето препорачливо е да не се врши ниедна друга активност на компјутерот), па после ја инсталираш апликацијата/играта на соодветен начин.


Го направи ова?
Да ја одзипував, значи се тоа и отворив фајлот и има сетап ама не можам да ја инсталирам.Не можам да се снајдам никако:toe:
 

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj zosto koga sakam da se konektiram na Garena mi zastanuva na IP Lookup, a ako posle stisnam cancel mi pisuva vo posebno prozorce "UDP Can not reach the server "?Please help!:nesvest:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имаш тема во Dota подфорумот,но еве и тука

Иди во Advanced,селектирај Specify Port(to pass firewall).
Потоа во полето UDP(каде што пишува 1513),стави 0.

И се ќе биде во ред :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Да ја одзипував, значи се тоа и отворив фајлот и има сетап ама не можам да ја инсталирам.Не можам да се снајдам никако:toe:
Биди малце поспецифичен. Што точно не работи? Не се ни пушта setup-от? Откако се пушта, за време на инсталацијата ти дава некој error?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да ја одзипував, значи се тоа и отворив фајлот и има сетап ама не можам да ја инсталирам.Не можам да се снајдам никако:toe:
Дај еден скриншот од таму од кај што си ја анзипувал. Значи отвори го фолдерот кај што си ја анзипувал играта и дај скриншот да видиме што и како...
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
zosto koga snimam patch za generals zero hour mi pisuva missing or invaild registry INI/ entry ????
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Симна и NO-CD patch за patch-ираната верзија на играта?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Кој patch го инсталираше?
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
1.04.sakam da ja patchuvam generals da mi stane zero hour.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom