Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Дали некој знае кои се предметите кои се полагаат за приемен испит на медицински факултет ?
--- надополнето: Oct 24, 2011 5:45 PM ---
Кои се предметите кои се полагаат за приемен испит на Медицински факултет ?
--- надополнето: Oct 24, 2011 5:47 PM ---
Eve,jas kako najgolema budala na ovoj forum da prasam samo edno prasanje i me interesiraat vasite odgovori ???Pravev test po matematika i ni go dava profesorkata testot i gledam jas 4.Gledam testov sto kako i gledam na cel test sekoja postapka tocna od pocetok do kraj na sekoja zadaca i gledam na edna zadaca imav zgreseno ova(-8+24+11=-21).I sega jas znam deka ova e greska od najprosta matematika.I ovaa greska sum ja napravil samo zaradi toa sto namesto 24,jas sum presmetal -24 i normlano ovoj rezultat odi vo aut skros.E sega me interesiraat vasite mislenja dali nekoj zasluzuva da dobie 4 samo zaradi edna vakva glupost i pritoa mu e se tocno ili zasluzuva da dobie nekoj 5 so pola zadaca neresena skros na skros?Sto mislite koj e toj sto treba da ja ima 5ta jas ili toj nekoj sto nema nitu pola zadaca napisano ???
Да, и јас имав ваква мала грешка и од 10 поени добив 1 поен.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Eve,jas kako najgolema budala na ovoj forum da prasam samo edno prasanje i me interesiraat vasite odgovori ???Pravev test po matematika i ni go dava profesorkata testot i gledam jas 4.Gledam testov sto kako i gledam na cel test sekoja postapka tocna od pocetok do kraj na sekoja zadaca i gledam na edna zadaca imav zgreseno ova(-8+24+11=-21).I sega jas znam deka ova e greska od najprosta matematika.I ovaa greska sum ja napravil samo zaradi toa sto namesto 24,jas sum presmetal -24 i normlano ovoj rezultat odi vo aut skros.E sega me interesiraat vasite mislenja dali nekoj zasluzuva da dobie 4 samo zaradi edna vakva glupost i pritoa mu e se tocno ili zasluzuva da dobie nekoj 5 so pola zadaca neresena skros na skros?Sto mislite koj e toj sto treba da ja ima 5ta jas ili toj nekoj sto nema nitu pola zadaca napisano ???
Убаво ти кажа Годес, за вакви грешки на факултет по 30 бода кратат па ќе се видиш во неположените. Биди задоволен и со тие бодови што ти ги дале и што имаш 4.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Начин на уцврстување на растегнувачките сензори на вратило Вака ми треба ова за проект но не ви барам проект да ми напишете најдете туку само малку повеке да продискутираме за растегнувачките сензори на вратило и начини на уцврстување за да можам малце повеке да го разберам проектот.фала
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Ако може некој да ми даде идеа за наслов по Информатика?
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Zdravo Decki.

Mi treba pomos. Mi se blizi matura, i jas izbrav da pravam proektna zadaca po Biznis, no sega kako da nemam nikakva idea za tema.
Ajde ve molam dokolku mozete kazete mi nekolku interesni temi na koj bi mozel da napravam dobar proekt.

Blagodaram odnapred :D
 
B

Black Guard

Гостин
Zdravo Decki.

Mi treba pomos. Mi se blizi matura, i jas izbrav da pravam proektna zadaca po Biznis, no sega kako da nemam nikakva idea za tema.
Ajde ve molam dokolku mozete kazete mi nekolku interesni temi na koj bi mozel da napravam dobar proekt.

Blagodaram odnapred :D

Јас можам да ти направам солиден бизнис план без грешка(не ми е првпат):)

no sega kako da nemam nikakva idea za tema.
Како тоа така???

Јас пак си реков министеров го среди образованието....џабе компјутерите пу пу:D

Бизнис план е одличен избор м?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Јас можам да ти направам солиден бизнис план без грешка(не ми е првпат):)



Како тоа така???

Јас пак си реков министеров го среди образованието....џабе компјутерите пу пу:D

Бизнис план е одличен избор м?
I jas bas se mislev za Biznis plan, no ne me vlece toa.
Ako bi mozel da mi nabrois nekolku dobri temi bi ti bil blagodaren, bidejki navistina nemozam da se odlucam.
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Ми треба проект на тема Човекови права, ако има некој готово нешто добро би било. По можност поверпоинт презентација ама и текст би бил добредојден.
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Ми треба проект по економија за GDP - Бруто домашен производ.

Ако има некој некакви материјали во врска со GDP, нека постира. Ви благодарам. :)
 

Riste123

RISTE
Член од
7 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Правам Математика проект за квадратни равенки ако знае некој од каде да најдам материјал?
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Кретка рецензија на книгата ,,На полковникот нема кој да му пишува" некој ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom