Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
D

Drima94

Гостин
Не ме сфаќај погрешно не те критикувам што бараш помош тоа е добро мене ми пречи што ти сам не знаеш што бараш, а ако ти не знаеш што бараш не гледам начин како ние можеме да ти помогнеме.
хмм па јас неможам да ти кажам шо барам конкретно ко немам почнато да го прам...еве ајде една корелација.Почетоците и еволуцијата на microsoft..значи како се почнало и како дошло до овај степен како шо е денеска
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
хмм па јас неможам да ти кажам шо барам конкретно ко немам почнато да го прам...еве ајде една корелација.Почетоците и еволуцијата на microsoft..значи како се почнало и како дошло до овај степен како шо е денеска
Е ова е веќе конкретно барање.Ми се допаѓа :)
 
L

Luki Junior

Гостин
хмм па јас неможам да ти кажам шо барам конкретно ко немам почнато да го прам...еве ајде една корелација.Почетоците и еволуцијата на microsoft..значи како се почнало и како дошло до овај степен како шо е денеска
Прочитај интервјуто. 5 страни на англиски. Как са направиле првата продажба. Как Гејтс го е искодирал проекто.
Как е дојдел Стивен Балмер у сликата како бизнисмен.
После как са направиле оперативен систем дек шо кернело и интерфејсо са испомешни еден со друг, а не интерфејсо да е озгоре на кернело. За злобнио мајкрософт у 90тите. Как са почнале да праат и хардверни продукти, и зашо?

Програмер ли си, или бизнисмен по школо? Шо точно те интересира?
 
D

Drima94

Гостин
Прочитај интервјуто. 5 страни на англиски. Как са направиле првата продажба. Как Гејтс го е искодирал проекто.
Как е дојдел Стивен Балмер у сликата како бизнисмен.
После как са направиле оперативен систем дек шо кернело и интерфејсо са испомешни еден со друг, а не интерфејсо да е озгоре на кернело. За злобнио мајкрософт у 90тите. Как са почнале да праат и хардверни продукти, и зашо?

Програмер ли си, или бизнисмен по школо? Шо точно те интересира?
првин да ти се заблагодарам на помошта а иначе проектов ми е по бизнис и претприемништво така да бизнисмен хахаха :D
 
D

Drima94

Гостин
Шом си бизнисмен, читај за Ален, и Балмер. Гејтс си е geek.
Ќе ги спомнам и нив али суштината на проектот е Бил Гејтс така да ќе морам да ги спомнам и подобрувањата кои што се правеле со годините како и хардверски така и софтверски али за посигурно ќе ја прашам утре професорката и ако не ми дозволи да влегувам длабински во деталите за софтверот и хардверот ќе ме зезни гадно
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
pisi deka go izbrkale gejts od skolo zosto ovoj nemal seminarska i za da im se odmazdi go sozdal microsoft i stanal najbogat 4ovek na svet.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
, и Балмер. Гејтс си е geek.
Го најде бизмисменот. Да не беше Гејтс, Балмер сега кокошки ќе чуваше. А како тргнала работата, тоа ќе му е следно.
 
L

Luki Junior

Гостин
Балмер, цел МС и цела нокиа во земјоделие ќе одат. Тоа е чудо едно колкав потенцијал има тој абдал да заебе цели корпорации.
Сеќаваш ли се на изјавата на Балмер за ајФоно? Как се смееше на Џобс? :pos::pos::pos:
Јас мислам оти и тава човеко требе да го спомне у неговата работа, како еден извршен директор и “визионер“ промашува цела поента.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Сеќаваш ли се на изјавата на Балмер за ајФоно? Как се смееше на Џобс? :pos::pos::pos:
Јас мислам оти и тава човеко требе да го спомне у неговата работа, како еден извршен директор и “визионер“ промашува цела поента.
Камо среќа да беше само тоа. Се фалеше дека гугл ќе го прегазат со тоа бингото. Еднаш тврдеше дека ИЕ бил најдобар браузер. Не само што изгледа ретардиран, туку стварно е. Ја само се чудам како Били му остави толкава империја да ја ебе експресно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom