Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ајде форумџии малце помош :D Ми треба материјал или ако има некој семинарска за Менаџмент на тема Менаџерот како мотиватор во конкретно претпријатие?
п.с. Имам најдено нешто на besplatniseminarskiraboti.com.
 
D

Drima94

Гостин
Епа вака за матура треба да правам проектна задача а темата е Microsoft.Ако некој има некоја интересна содржина за почетоците и еволуцијата на Microsoft било да е од сајт било да е од книга (нека го пиши името на книгата) или од документарка нека постира линк
 
D

Drima94

Гостин
Епа вака за матура треба да правам проектна задача а темата е Microsoft.Ако некој има некоја интересна содржина било да е од сајт било да е од книга (нека го пиши името на книгата) или од документарка нека постира линк или нека ми го прати линкот во инбокс
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
На reddit.com моментално можеш да го прашаш Bil Gates што сакаш има AMA .....кажи му да ти ја напрај проектната :)
 
D

Drima94

Гостин
хмм епа не смеам од wikipedia ни забрани менторот.. иначе немаше да отворам тема...
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
хмм епа не смеам од wikipedia ни забрани менторо.. иначе немаше да отворам тема...
На вакви теми неможеш да имаш свое мислење освен да го кажеш она што веќе постои.Плус менторО мисли да не користите wikipedia во смисла на copy-paste.Преведувај.
 
D

Drima94

Гостин
тоа ти се вика исти к.. друго паковање..шо да преведам ко то е то.. од ум да си додавам во речениците ? а и да преведам се од збор до збор нема да зафати 15 страни
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
хмм епа не смеам од wikipedia ни забрани менторот.. иначе немаше да отворам тема...
Демек Википедија е единствена страна со информации на интернет за Мајкрософт?
Како што кажаа користи го Гугл и одма ќе стигнеш до посакуваните информации.
Друго нешто како што кажа членот погоре менторот најверојатно забранил за да не ви биде копи-пејст проектот туку да содржи свое-јас.

П.С Ти најдобро знаеш што се бара во проектот така да и најлесно и најпрецизно ќе пребаруваш на Гугл/Бинг итн.
 
D

Drima94

Гостин
хахах па ок де барам јас и имам најдено некои работи е сега ако имам нешто прескокнато а е интересно можи да ми пратите затоа и е темава
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
хахах па ок де барам јас и имам најдено некои работи е сега ако имам нешто прескокнато а е интересно можи да ми пратите затоа и е темава
Се е океј ама ние не знаеме што ти фали тебе во проектот да не се повторувам тоа само ти си знаеш.

П.С Мајкрософт е многу опширна тема така да не знам каква помош очекуваш, ако имаш некое конкретно прашање тука сме да помогнеме.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Еве ти еден интересен цитат од Бил Гејтс...
“I choose a lazy person to do a hard job. Because a lazy person will find an easy way to do it.”
 
D

Drima94

Гостин
Се е океј ама ние не знаеме што ти фали тебе во проектот да не се повторувам тоа само ти си знаеш.

П.С Мајкрософт е многу опширна тема така да не знам каква помош очекуваш, ако имаш некое конкретно прашање тука сме да помогнеме.
па всушност мене уште не ми е ни почнат проектот јас сум уште во фазата на барање материјал . значи било каква содржина е корисна па после јас ќе ги извлечам работите шо мислам дека се најпотребни
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
па всушност мене уште не ми е ни почнат проектот јас сум уште во фазата на барање материјал .
Не ме сфаќај погрешно не те критикувам што бараш помош тоа е добро мене ми пречи што ти сам не знаеш што бараш, а ако ти не знаеш што бараш не гледам начин како ние можеме да ти помогнеме.
 
L

Luki Junior

Гостин
па всушност мене уште не ми е ни почнат проектот јас сум уште во фазата на барање материјал . значи било каква содржина е корисна па после јас ќе ги извлечам работите шо мислам дека се најпотребни
Ако сакаш супер материјал, најди интервјуто со Пол Ален за почетоците на Мајкрософт, и как са почнале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom