Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
D

Drima94

Гостин
Камо среќа да беше само тоа. Се фалеше дека гугл ќе го прегазат со тоа бингото. Еднаш тврдеше дека ИЕ бил најдобар браузер. Не само што изгледа ретардиран, туку стварно е. Ја само се чудам како Били му остави толкава империја да ја ебе експресно.
како мислиш да ја ебе експресно..шо му напрај Балмер на Microsoft ?
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Балмер го дотера МС до амбис. Немаат ништо да понудат. Губат пазар на ПЦ-а, губат добивка од ОС, губат со мобилниот систем, губат со екс боксот. За 3 месеци паднаа повеќе од 10% и уште ќе паѓаат. МС е најнеперспективната фирма денес, и сите очекуваат само надолу да оди. Балмер еба се, од Виста, преку Бинг до системот за мобилни.
 
D

Drima94

Гостин
Балмер го дотера МС до амбис. Немаат ништо да понудат. Губат пазар на ПЦ-а, губат добивка од ОС, губат со мобилниот систем, губат со екс боксот. За 3 месеци паднаа повеќе од 10% и уште ќе паѓаат. МС е најнеперспективната фирма денес, и сите очекуваат само надолу да оди. Балмер еба се, од Виста, преку Бинг до системот за мобилни.
епа тогаш човекот е стварно тежок идиот...ама зато тука е и генијот Бил...и се надевам дека ќе успее да го врати Microsoft..и баш сакам да видам дали xbox720 ќе има некаков успех или ќе доживее тотален неуспех поради идејата да ги кодираат игрите за да можат да се играат само на една конзола :D
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
епа тогаш човекот е стварно тежок идиот...ама зато тука е и генијот Бил...и се надевам дека ќе успеј да го врати Microsoft..и баш сакам да видам дали xbox720 ќе има некаков успех или ќе доживее тотален неуспех:D
Били е во пензија и не се враќа, го продаде најголемиот удел во МС. Самиот госпот не може да со спаси микрософт од сегашната ситуација.
 
M

Mamba.

Гостин
Ај малку помош ако може, треба да правам проектна со наслов

Пофалното слово на нашиот блажен татко и учител словенски Кирил филозоф.

Се сокапав од барање и само ова го најдив, има други линкови ама ист е текстот како овој. Проектната треба да биде најмалку 12 страни а јас 1 страна неможам да најдам...
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Има ли некој материјал за проектна задача по математика на тема комбинаторика?
Фала однапред.​
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Има некој нешто за ефект на стаклена градина??
 
Член од
28 јануари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
треба да правам матурска проектна со насолв "патувањето на Феликс Баумгартнер". Ако има некој нешто што би можело да ми помогне или некаква насока... нека поше :)
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Ако може некој да ми најде податоци некакви за БДП на македонија од 1991 до 2011. Фала :D
 
Член од
20 март 2008
Мислења
377
Поени од реакции
280
Каде можам да најдам книга за Хераклеја?
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ми треба помош околу мојата тема за проектна „Инвестиции и штедење“ во делот за штедење.Ако има некој материјал нека пушти линкче или нека каже од која книга што како...
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
дане му се наоѓа на некој проектна задача за непрекинати извори за напојување? итно е многу до петок ми треба :D
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
Дали има некој проектна за "Графикони во Ексел"?
Или некоја слична тема да се ориентирам според неговата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom