Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Ако има некој проектна задача по Филозофија за Кинеска филозофија или за Конфучие слободно нека пише
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Здраво дечки,ми треба помош за еден другар за проектна задача "Влијанието и психологијата на лицето при управување на моторно возило". Ај ве молам ако има некој нешто на оваа тема нека ми пише ПП
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
137
Поени од реакции
42
ПОД ХИТНО МИ ТРЕБА
дисперзија на светлината и боја на телата АКО НАЈДИТЕ НЕШТО ПРАТЕТЕ МИ ВО ПП
 

davidko

VR|46
Член од
9 декември 2009
Мислења
106
Поени од реакции
20
Ми треба проекта задача по англиски јазик, јас сум на правен факултет така да да биде нешто поврзано со правото. Ми треба минимум 3 страни на англиски и другите 3 да бидат превод од истиот текст. Случајно некој ако има нека прати, Однапред му благодарам :) !
 
Член од
23 март 2012
Мислења
34
Поени од реакции
35
Потребна ми е ваша помош околу проектната задача за матура која е на тема: Организациска култура и клима.
Ми недостасува материјал да ја довршам, барав на интернет и неможев да најдам нешто конкретно околу темава која ја имам. Доколку некој може да ми прати некои линкови (може и на англиски) би му бил многу благодарен.
 
Член од
18 јануари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
дали има некој нешто за нановлакна? на македонски :) благодарам однапред :)
 
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
331
Некој да не има веб страна направена обична како проект (HTML, CSS, JAVA)?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
не му се смеам, само прашав имам мн работи со јава..јас помислив на јава аплети, ама он мислел на јава скрипти
 
Член од
28 јули 2012
Мислења
106
Поени од реакции
62
Ми треба проект на тема Формат, прегледаност и конвенции на датотеки.Доколку има некој некаков материјал нека пише.Благодарам
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Да не има некој проектна задача на тема Сваќањата на Сартр за Слободата, или нешто за Сартр?
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
здраво мене ми треба проект културни разлики помегу народите барам на интернет ништо неможам да најдам има ли некој доброволец да ми помогне примери имаше но професорката рече не од учебникот нешто повеке како традиции и обичаи еве ви еден пример па најдете жената во австралија во некое племе ги убивала едно од близнаците зошто според нивните сфакања само животнте рагале повеке малденчинја
 

Kajgana Shop

На врв Bottom