Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
T

Tetro

Гостин
Друго ме интересира, мора ли матурантите (вонредно или редовно завршени) на оваа учебна година, да имаат положено државна матура или може и без неа да се аплицира за место на факултет?
Мора да имаш државна матура положено. Едино те спасува да си член на постарите генерации, кои завршија пред да се воведе држ. матура.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Мора да имаш државна матура положено. Едино те спасува да си член на постарите генерации, кои завршија пред да се воведе држ. матура.
Или пак училишна матура, ама не мојш да аплицираш во прв уписен рок...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Или пак училишна матура, ама не мојш да аплицираш во прв уписен рок...
Можи со училишна матура, втор уписен рок, за завршените матуранти оваа година така, односно школскава година што веќе е започната?
 
C

Celsius

Гостин
Доколку имаш училишна матура, ДА можеш да одиш на втор уписен рок, трет и така натаму ;)
 
Член од
12 октомври 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mi trebaat za vo sreda nekoi materijali (do 2-3 strani ) za tema " Megunaroden pakt za ekonomski slobodi i prava " .. za predmet megunarodno javno pravo.. vikaat imalo vo knigata na frckovski samo sto ne ucam od taa kniga i nikade nemozam da najdam materijali vo nea.. ako nekoj znae nesto vo vrska so ova neka mi prati na meil.. someone_im_made_for@yahoo.com
Odnapred blagodarna! =))
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Дечки ги знае бе некој времињата на англиски, какос е пишуваат и како звучат, граматички.

Ај ако некој знае, еден замет нека ми ги пиши на прајват месиџ. Ви благодарам, во секој случај.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Дечки ги знае бе некој времињата на англиски, какос е пишуваат и како звучат, граматички.

Ај ако некој знае, еден замет нека ми ги пиши на прајват месиџ. Ви благодарам, во секој случај.
Eве сограѓанину,мислам дека ќе ти помогне :) http://www.learnenglish.de/
 
T

Tetro

Гостин
Некој да можеше да ми најде збирка задачи (решени/ нерешени) од областа на Хидраулични машини или Турбомашини. по можност пдф.
Ако нема Македонска, може и српско/хрватски, Италијански, Фракцуски, Германски, Англиски, Руски, Бугарски, Шведски.

--- надополнето ---

Некој да можеше да ми најде збирка задачи (решени/ нерешени) од областа на Хидраулични машини или Турбомашини. по можност пдф.
Ако нема Македонска, може и српско/хрватски, Италијански, Фракцуски, Германски, Англиски, Руски, Бугарски, Шведски.
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Епа вака ми треба помош ...4та год сум и треба да направам некој. си проект по информатика некој ако може да ми помогне во избор на тепа и матријал нека ме адд msn: asma_darko@hotmail.com skype: sahara_62 До вечер ми треба за да утре у школо кажам фала однапред :pipi:
 
М

Мартин`

Гостин
Што повеќе информации ми треба за презентација ..

Математички формули во паскал (аритметички, логички и релациски оператори).
 
Член од
28 август 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Физика проектна (за матура) било која тема има некој?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дали има некој проектна по физичко (за матура) тема фудбал или нешто поврзано со фудбал ...?
фала однапред:helou:
 
С

сашенко

Гостин
Дигитален компонентен систем ми треба нешто за тоа.Компонентен и композитен поточно ама ми падна јас да најдам за компонентен...
 
T

Tetro

Гостин
Слики, текст, шо да е нешто за садови под притисок, резервоари, боци (под притисок).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom