Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Ми треба некој ако има да ми даде нешто како експеримент по биологија, не е важно во што е изработен, само да има убав концепт. Значи треба да оди вака нешто:

-Хипотеза
-Опис на обидите, евидентирање и обработка на податоците
-Заклучоци

Ми треба итно, за утре ми е.

--- надополнето ---

И на крај ќе заборавев, треба да биде за растенија..
 
Член од
28 август 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
treba imeto na proektna do kraj na noemvri, a temata dokaj nova godina treba da e gotova
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ај ако може било што за загадувањето во Јагуновце (Тетово). За утре ми треба само текст, а не мора да има многу, само 5-6 реда. За слики ќе се снајдам, само што нема многу на google за ова... :(

Благодарам однапред. :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Дали некој има нешто околу Nehalem процесорите што можам да го искористам за проект за матура?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
Луѓе има ли некој проект за ДНК РНК Нуклеински киселини? Или медицинска хемија биохемија некоја тема? Било каква помош би била добродојдена.. :))
 
Член од
26 ноември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
имам семинарска од биохемија 1 за јаглехидрати нешто беше мислам. ќе проверам како е па ќе ти пратам ако ти послужи
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
имам проблем.. никако неможам да најдам на нет литература на тема ФОРМИРАЊЕ МЕРЕЊЕ И ПРОСТИРАЊЕ НА БОИТЕ ми треба за проектна задача по Електронски склопови и уреди.. ако има некој неш у врска со ова да прате многу би му бил благодарен !! фала однапред
 
Член од
28 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ако има некој готов проект за Обединети Нации , однапред му благодарам!
 
Член од
9 ноември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mala pomosh :/ Kolegi od elektro pomagajte :D Ovaa godina sum maturant.... i po digitalni sistemi izbra proektna zadaca za Mikroprocesor Intel Celeron 2.4Ghz.... pa mi treba za nego da napisam... Registri,ALU edinica, Socketi kakvi koriste, razvoj na istiot procesor.... Proektnata treba da ja prijavam do 17ti Dekemvri. Pa cekam na vas :)
Fala odnapred blagodaram !
 
Член од
11 март 2009
Мислења
118
Поени од реакции
4
Дали има некој говор од јавен обвинител или знае како би требало да изгледа еден таков говор??
Благодарност до сите правници кајганџии :)
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
ако некому му треба превод англиски-македонски (бесплатно секако) нека праќа :) имам слободно време на претек, и желба за преведување :)
Се надевам дека понудата важи сеуште бидејќи ми треба помош со превод.
http://www.icj-cij.org/docket/files/142/14881.pdf?PHPSESSID=8d2861acae7912f8853cc02c68d8c913

http://www.icj-cij.org/docket/files/142/14959.pdf?PHPSESSID=8d2861acae7912f8853cc02c68d8c913

http://www.icj-cij.org/docket/files/142/15853.pdf?PHPSESSID=8d2861acae7912f8853cc02c68d8c913

Не се многу големи документите, разгледај, ако можеш да помогнеш ќе ти дадам маил. Благодарам многу.
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Ej da ve prasam ako ima nekoj nekoja proektna zadaca po nekoj mikroprocesor ili nekoj matrijal za nekoj mikroprocesor neka pise sto pobrzo, fala odnapred
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
ми треба проект за ADR спогодба по патен сообраќај позз и благодарам однапред
 
Член од
1 јуни 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
ве молам ми треба помош односно материјали на тема :наставникот како фактор за успешна комуникација или било какви материјали во врска со комуникацијата меѓу наставник -родител ; наставник -наставник ; наставник -ученик итно е ми треба ако мози некој да ми помогни
благодарам однапред ::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom