Помош за нови играчи

T

Tetro

Гостин
Не сум, чекам на вас да ми кажете во која земја, кој регион итн.
Еве ти реферал линк
http://www.erepublik.com/en/referrer/Roskada

Стај се у Македонија, регион Исток, Централен или запад, кај ти лежи повеќе.
И почни со исполнување на мисиите, не се тепај никако без потреба до 15-ти левел.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
зашто не би се тепал кога има фабрика за леб уште од старт ?
побрзо ќе фати левел...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.606
Пишав, да не се тепа без потреба. Нека зајакне малце, де.
Како бе без потреба?
Ранк одма се крева на почеток = чоколатца
Експириенс пуно се зима од тепање = левели = злато
 
T

Tetro

Гостин
Како бе без потреба?
Ранк одма се крева на почеток = чоколатца
Експириенс пуно се зима од тепање = левели = злато
Да, со исполнување мисии, до 15-ти левел. А после тоа, еден лебел се качува за еден месец :D

И јас на почетокот се испукав, се лечев со злато. :pos:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.606
Да, со исполнување мисии, до 15-ти левел. А после тоа, еден лебел се качува за еден месец :D

И јас на почетокот се испукав, се лечев со злато. :pos:
пер, сеа имаат фирма за леб, ја се пукав и се лечев со платата (ни ја немав фирми)
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
па колку акаунти си имал? :P
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
462
Отиде у к&*ац играва...
Се помалце и помалце играчи има, а админиве си го тераат своето и ич не им чуе!
Мислат мораме да играме па нема откажување, ќе ги видам коа ќе се откажат сите, па нека продаваат тогаш злато на ромпер и скајмекс, може ќе купат...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
904
Играта е отидена у курац многу поодамна...
Највеќе ми е жал шо не беше додадена Македонија кога играта вредеше да се потроши времето на неа, и кога ја играа пола милион луѓе низ светов...

btw ѕирнете ја vPopulus, игра речиси идентична со првата верзија на еРеп, без фироми мироми и слични глупости... сеуште пребета(алфа) фаза, со постојани надоградби и асални админи. ;)
 

Riste123

RISTE
Член од
7 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Сега баш се регистрирав BuZz7 па да ме аднате како френд и очекувам некој да ми обкасни малце за играта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom