Помош за нови играчи

Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Zdravo jas resiv da dodelam leb za luge pod 20
Level.Za da doniram dodadete me za prijatel vote sub shout na mojot vesnik i dodadete me za prijatel.Nikot mi e cakiMK a za vozvrat ke dobiete leb pozz
 
Член од
22 април 2012
Мислења
68
Поени од реакции
47
kako kur se pocnuva vojna u erepublik
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.245
Поени од реакции
21.589
Сакам да заменам злато од есим за злато од ереп ако има некој интерес нека ми пише, курс 2:1
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
^ Исто и јас.

Барам голд на е-Сим за голд на еРеп. Курсот исто така 2:1 :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Како се игра играва? Која и е целта? Ништо не сфаќам :confused:

Батали Ане , поарно не ја почнувај , жива зараза е ... :) Од искуство ти кажувам , до толку сум се замарал со играва , да дојдов до тој степен , и ич да не спијам :) А најтрагичното е што се убив од Мулти Акаунти правење за оваа игра , и на крај МИ ДАДОА ТРАЈНА КЛОЦА :) Поарно не се замарај :))) Попат, излезе втор сервер од е-сим , кој е заинтересиран
http://secura.e-sim.org/lan.1296/ ( се игра веќе 18ти ден ) Повелете , приклучете се , не ви е исплатливо да одите моментално во Македонија , бидејќи сме окупирани од сите 3 страни , имате на располагање уште многу земји , во меѓувремено додека Македонија се ослободи од Српско - Грчката окупација :))))
 
O

onlya

Гостин
Батали Ане , поарно не ја почнувај , жива зараза е ... :) Од искуство ти кажувам , до толку сум се замарал со играва , да дојдов до тој степен , и ич да не спијам :) А најтрагичното е што се убив од Мулти Акаунти правење за оваа игра , и на крај МИ ДАДОА ТРАЈНА КЛОЦА :) Поарно не се замарај :))) Попат, излезе втор сервер од е-сим , кој е заинтересиран
http://secura.e-sim.org/lan.1296/ ( се игра веќе 18ти ден ) Повелете , приклучете се , не ви е исплатливо да одите моментално во Македонија , бидејќи сме окупирани од сите 3 страни , имате на располагање уште многу земји , во меѓувремено додека Македонија се ослободи од Српско - Грчката окупација :))))
Е веќе почнав :/ и сега за сега интересна ми делува, а за заразна и да биде не ми смета. :D А да не спијам поради игра малку тешко :D
Туку е-сим е нешто слично ко оваа? Или ај ќе видам кога ќе се регистрирам :icon_mrgr:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Е веќе почнав :/ и сега за сега интересна ми делува, а за заразна и да биде не ми смета. :D А да не спијам поради игра малку тешко :D
Туку е-сим е нешто слично ко оваа? Или ај ќе видам кога ќе се регистрирам :icon_mrgr:
e-sim ти е осакатена ерепаблик
дечкото јадел бан пошо си го заслужил, праел мултиња и се праи мутав, не знам шо го слушаш него
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
e-sim ти е осакатена ерепаблик
дечкото јадел бан пошо си го заслужил, праел мултиња и се праи мутав, не знам шо го слушаш него
Тоа е брат, оној шо покажуе некој друг со прст , изглеа и он разбива така монотонија :) a ? :) Само едно мало потсетување , е-сим денеска , е она што ерепаблик беше пред 4 години ... ИСТАТА , ако сакаш , ке ти пуштам и видео во инбокс , чисто да ја споредиш ерепаблик пред 4 години и е-сим денеска ... јес да е-сим е малце глупа сега , затоа што е веќе онлајн една година ...

п.с Моеш евентуално и сам да пишеш на youtube eRepublik v1 , и види ги сличностите / разликите помеѓу стартот на еРеп како броусер игрица, и моменталната онлајн броусер игрица е-сим :) Поздрави и Честитки ... :)
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
159
Поени од реакции
76
Би се нафатил да ја играм играва само едно прашање, дали е нешто како Оgame?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Би се нафатил да ја играм играва само едно прашање, дали е нешто како Оgame?
Зависи ти како си ја наредеш. :P

Доволно ќе ти биде месец-два да работиш и тренираш само и секако, да пукаш колку можеш. Ништо повеќе од 2 минути работа секојдневно. Послем е по интересна. :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Тоа е брат, оној шо покажуе некој друг со прст , изглеа и он разбива така монотонија :) a ? :) Само едно мало потсетување , е-сим денеска , е она што ерепаблик беше пред 4 години ... ИСТАТА , ако сакаш , ке ти пуштам и видео во инбокс , чисто да ја споредиш ерепаблик пред 4 години и е-сим денеска ... јес да е-сим е малце глупа сега , затоа што е веќе онлајн една година ...

п.с Моеш евентуално и сам да пишеш на youtube eRepublik v1 , и види ги сличностите / разликите помеѓу стартот на еРеп како броусер игрица, и моменталната онлајн броусер игрица е-сим :) Поздрави и Честитки ... :)
дечко јас ја играв ереп в1, не мора да глеам јутуб видеа, бев у првите 15 македонци (по стрент) и втора единица платена војска за турција...
и тој систем колку и да беше “добар“ - сепак не е...
и шо е најтрагично, дизајнот на е-сим е ко да е праен од некој шо само шо научил ХТМЛ / ЦСС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom