Помош за нови играчи

Член од
12 февруари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас сега почнав пред неколку дена моментално сум во Италија во Сицилија пошто незнаев каде да одам на поцеток.Сега сакам да се преместам во некоја друга земја па ај казете каде да одам и ако некој мозе да ми помогне со леб или карта посто имам малку поари и немам за карта а се заебав и работам во фирма со две звезди и тоа ми зима повеке здравје и треба поквалитетно да се хранам ама немам пари.Помош и фала.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
11
Еве ти пратив неколку гифтови и некое лебче..
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
322
Еј и јас почнав да играм, во Русија започнав, mladenc0. Почнав да подработувам, храна ова она, добро би ми дошле пријателчиња
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
443
Поени од реакции
192
kazete mi kako se leci posle borba? itno mi e
 
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
Денес почнав да ја играм, Alex III Macedon ми е ник во Војводина, Србија моментално секаква помош би била добредојдена :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
11
Денес почнав да ја играм, Alex III Macedon ми е ник во Војводина, Србија моментално секаква помош би била добредојдена :)
Деновиве се прават туторијали на Македонски, па пожелно е сите да го ставите во пријатели Министерство за образование и да се претплатете (subscribe) на нивниот весник: http://www.erepublik.com/en/newspaper/obrazovanie-makedonija-215294/1 - каде што ќе бидат објавувани туторијалите, најмногу околу поосновните работи (работење, тренирање, храна), што треба да правите, како да војувате итн...

Ако ви е паднат многу health-от (здравјето), а немате многу пари, пишете до Македонски Црвен Крст и побарајте помош, па ќе ви биде пратено храна.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
ajde dajte pomos da se prefrlam vo makedonija(i instrukcii) :)
pere the macedonian
 
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
ajde dajte pomos da se prefrlam vo makedonija(i instrukcii) :)
pere the macedonian
Отвори го профилот отиди кај location: change одбери ја македонија и види каква карта ке ти треба од колку зони...потоа од marketplace купи таква карта, а доколку немаш пари прати порака до http://economy.erepublik.com/en/accounts/1546746 (Македонски Црвен Крст) за помош. И за да можеш да патуваш мора прво да ја напуштиш работата ако си вработен.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
11
Завршивме од вчера работа. Доби од МЦК што требаше.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.147
Поени од реакции
364
Момци тие што сте новите сигурно не ме знаете,старите ме знаат
јас сум koljo92 :) 24 lvl
играв година и нешто и се откажав затоа што не очекував да ја додадат Македонија.
За да не ми пропадне акаунтот мислам дека Мартин Давитковски ми го побара за да го даде на некој слаб играч(не сум сигурен дека беше тој) е сеа јас не си знам ниту пасворд ниту е-маил адреса.
Ако некој го користел мојот акаунт нека каже пасс,мислам дека на играта и требат појаки играчи како мене?
поздрав :)
 
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
Ко за почеток немој да се бориш, најди работа работи секој ден, тренирај секој ден, тоа е доволно за почеток додека да се ојачаш, за тепање има време за 30тина дена со грците :)

Ако ти треба храна прати порака до Македонски Црвен Крст ке ти помогнат мегутоа немој пак да се бориш

Исто така прочитај го упатството за играње на македонски детално и сликовито е објаснето се што е потребно за почеток :)
 
На врв Bottom