Помош за нови играчи

Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
А чекај малку, ако почниш да се тепаш, мојш да излезиш од тепачка кога сакаш?
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
еј каде се собира најубаво пари од србија сакам дас е преселам во америка?
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
А чекај малку, ако почниш да се тепаш, мојш да излезиш од тепачка кога сакаш?
Незнам како ја замислуваш ти тепачката :pos2: но не е страшно верувај ми...еве ти еден туторијал на Македонски каде што се објаснети некои основни работи....прочитај го па ако има нејасни работи можеш да прашаш...:salut:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Незнам како ја замислуваш ти тепачката :pos2: но не е страшно верувај ми...еве ти еден туторијал на Македонски каде што се објаснети некои основни работи....прочитај го па ако има нејасни работи можеш да прашаш...:salut:
A link do tutorijalot:toe::vozbud::smir:
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Незнам како ја замислуваш ти тепачката :pos2: но не е страшно верувај ми...еве ти еден туторијал на Македонски каде што се објаснети некои основни работи....прочитај го па ако има нејасни работи можеш да прашаш...:salut:
A link do tutorijalot:toe::vozbud::smir:
Сигурно е заборавил да го вметне линко...

Еве линк до туторијалот:
Што треба да знаете на почетокот... Туторијал за почетници [MKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-mkd-1-1107970/1/20
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Сигурно е заборавил да го вметне линко...

Еве линк до туторијалот:
Што треба да знаете на почетокот... Туторијал за почетници [MKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-mkd-1-1107970/1/20

Фала и на драгон што ме ребраше и на Кирил за помошта :pos2::smir:
јебига грешки сме луѓе правиме :toe:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
еј как може да купам злато ?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
Дечки купив една компанија, па сеа ми треба малку помош ако имат некој доброволец да помогнит, враќам дупло(ко ќе застанам на нозе). Фирмата е MkWeapons, и покрај парична помош добро би ми дошла и менаџерска, ако имат некој искусен. Поздрав до сите!
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Дечки купив една компанија, па сеа ми треба малку помош ако имат некој доброволец да помогнит, враќам дупло(ко ќе застанам на нозе). Фирмата е MkWeapons, и покрај парична помош добро би ми дошла и менаџерска, ако имат некој искусен. Поздрав до сите!
Пиши ингејм порака!
Alen_001
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Дечки купив една компанија, па сеа ми треба малку помош ако имат некој доброволец да помогнит, враќам дупло(ко ќе застанам на нозе). Фирмата е MkWeapons, и покрај парична помош добро би ми дошла и менаџерска, ако имат некој искусен. Поздрав до сите!
Пиши и на мене јас имам q3 компанија за оружје.
thedragon
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
Ок е, милслам дека се снајдов сега засега.....малку сум затка со пари и се ми е кнап ама ок е....а иначе ако напрам организација можам фирмата да ја префрлам на то име....за да можам да работам јас пак?
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Ок е, милслам дека се снајдов сега засега.....малку сум затка со пари и се ми е кнап ама ок е....а иначе ако напрам организација можам фирмата да ја префрлам на то име....за да можам да работам јас пак?
Е друже си се зафркнал исто како мене не може да ја префрлиш туку само да ја продадеш и немој да си зафркнал да ја ставиш за еден голд и некој друг да ти ја земе.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
Епа да се договорам со некој од вас да ми ја купи за 20 голд па да му ги вратам парите, па јас пак да ја купам од него со организација и да ми ги вратит парите?

Ама пошо сум останат со к**** в уста, би ве замолил некој за услуга да ги напрајме ротациите па јас да му должам 5 голд за организација, ако имат доброволец ве молам пишете ми на KiriusMK...
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Како да отидам во друга држава ми вели дека немам карта ... кај може да купам ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom