Помош! Дали сум бремена?

Sch

Член од
6 мај 2017
Мислења
26
Поени од реакции
4
сите сте многу паметни! ако сака некој да одговори нека одговори, ако не не ми требаат дрски и некултурни. ама гледам дека тука нормален муабет нема
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
сите сте многу паметни! ако сака некој да одговори нека одговори, ако не не ми требаат дрски и некултурни. ама гледам дека тука нормален муабет нема
Проблемот е што не може со сигурност да ти се одговори на прашањево, дека на девојки се случува да им доцни до 10 дена и да се чувствуваат исто ко и ти а да нема ништо на крај и ќе им дојде :) Тоа е, просто и едноставно. Ако не ти се допаѓа, тоа е тоа
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.709
Поени од реакции
6.839
Не и се допаѓа, очигледно. Кажете и дали е бремена, веднаш!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
Eve sho ke napravis. Ke zemes pasta za zabi I na ogledalo ke napravis 9 tocki so pastata. Sekoj mesec ke proveruvas dali ti se zgolemuva stomakot. Ako se zgolemuva, brisi po edna tocka. Na krajot, nakaj 9tiot mesec ako se porodis, cestito bremena si!
 
Член од
3 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Денес ми е овулација, имав секс со завршување внатре. Искуства? Колкава е веројатноста дека ќе забременам? Благодарам
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
Денес ми е овулација, имав секс со завршување внатре. Искуства? Колкава е веројатноста дека ќе забременам? Благодарам
...ако мажјакот е стерилен не си бремена, ако тој е добар со сперматозоидите ама тебе ти се затнати јајоводите пак не си бремена, ако имаш овулација ама имаш и бело прање т.н.кандида, а може и некоја друга бактерија, а и вирус пак не си бремена ! ама штом вака прашуваш на форум после направеното, наместо пред направеното сигурно не си бремена ти си врло паметна девојка ;)
заклучок, НЕ СИ БРЕМЕНА ! (y)
 
Член од
3 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
...ако мажјакот е стерилен не си бремена, ако тој е добар со сперматозоидите ама тебе ти се затнати јајоводите пак не си бремена, ако имаш овулација ама имаш и бело прање т.н.кандида, а може и некоја друга бактерија, а и вирус пак не си бремена ! ама штом вака прашуваш на форум после направеното, наместо пред направеното сигурно не си бремена ти си врло паметна девојка ;)
заклучок, НЕ СИ БРЕМЕНА ! (y)
Мојата цел е да останам бремена (заедно со партнерот нормално), не се плашам од тоа. Прашав колкави се шансите да останам бремена во ден на овулација, од еден однос, крај на приказната. Благодарам што мислиш дека сум паметна.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
...ако мажјакот е стерилен не си бремена, ако тој е добар со сперматозоидите ама тебе ти се затнати јајоводите пак не си бремена, ако имаш овулација ама имаш и бело прање т.н.кандида, а може и некоја друга бактерија, а и вирус пак не си бремена ! ама штом вака прашуваш на форум после направеното, наместо пред направеното сигурно не си бремена ти си врло паметна девојка ;)
заклучок, НЕ СИ БРЕМЕНА ! (y)
Си помислила некад дека можда не е интернет за тебе?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Денес ми е овулација, имав секс со завршување внатре. Искуства? Колкава е веројатноста дека ќе забременам? Благодарам
Огромни ама овулацијата трае неколку дена, ако ти е планот да останеш бремена, обидете се и во наредните денови. Само немој да се преоптоваруваш, напнатоста многу влијае.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сериозно што се замараш дали ќе е само од еднаш? Во ваков случај се опушташ и уживаш. :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
Си помислила некад дека можда не е интернет за тебе?
... дали ти воопшто знаеш што е Интернет? :facepalm:[DOUBLEPOST=1505509607][/DOUBLEPOST]
Мојата цел е да останам бремена (заедно со партнерот нормално), не се плашам од тоа. Прашав колкави се шансите да останам бремена во ден на овулација, од еден однос, крај на приказната. Благодарам што мислиш дека сум паметна.
...јас стварно се извинувам, од ова страна додека го читав твојот коментар изгледаше поинаку затоа дадов и таков коментар малку со шала и подуховит, ти воопшто не си ја објасни ситуацијата па мислам дека не сум до толку виновна што погрешно те сконтав (а и другите очигледно, коментарите се сменија кога ТИ ми одговори на мојот коментар со образложение дека сакаш да забремениш), инаку све тоа што ти напишав иако духовито сепак се едни од причините да можеби да имаш овулација, а да не можеш да затрудниш...доколку си млада, а сигурно СИ, не размислувај плодни неплодни денови, опушти се и уживај во љубовта еден ден ќе бидеш изненадена од плодот на вашата љубов...
позз и извини повторно !(y)
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
... дали ти воопшто знаеш што е Интернет? :facepalm:

Еве ти кажи ми што е.
не размислувај плодни неплодни денови, опушти се и уживај во љубовта еден ден ќе бидеш изненадена од плодот на вашата љубов...
:pos: Да, нема врска плодни денови. Луѓе со месеци се утепуваат од ебење и не можат да зачнат ама нема везе тоа. Ако сака Госпот да фане, ќе пофане. Како е возможно некој ко тебе да има преживеано волку долго? Те замислувам као сушиш коса со фен у када.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
:pos: Да, нема врска плодни денови. Луѓе со месеци се утепуваат од ебење и не можат да зачнат ама нема везе тоа. Ако сака Госпот да фане, ќе пофане. Како е возможно некој ко тебе да има преживеано волку долго? Те замислувам као сушиш коса со фен у када.
.... прво девојката не кажа со која сигурност знае дека дента имала овулација? ако и е 12- 14 ден не значи дека таа спаѓа во таа група на жени што тие денови им се плодни, има жени кои се плодни 5 ден од менструацијата има некои дури на 18 ден, така да во право си има парови кои се отепуваат од еб_ење баш тие денови 12- 14 со месеци и не можат да успеат ;) ...п.с. тој дел околу стрилитетот и проблеми околу зачнување го имам на малиот прст и сум кума на две места на два пара близнаци за твоја информација :aplauz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom