Помош: Барам еден филм!

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
Ми текна на еден филм што го имам одамна гледано, можеби пред 6-7 години, а богами и повеќе. Во филмот се опишани како низа на паралелни и поврзани стории што се дешаваат во точно време од ноќта (не ми текнува кое). Памтам некои мали сегменти како една кола паѓа од мост врз друга, после во друга "сторија" како 2 другарки излагаат од дома по иницијатива на едната, а на другава се буни татко и нешто и ќе идат на гробишта. Таму нешто трчаат паѓаат и гинат колку што памтам. Јез да дадов мн малце информации али ваљда ќе му текне на некој :cuc:
Мислам дека имам гледано ваков филм, провери дали е овој. http://www.imdb.com/title/tt0443274/?ref_=sr_1

Тешко веројатно дека ќе биде ама на него ми текна прво, нека трепка.
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
31
The Amityville Horror ???

Тука мислам дека имаше такво нешто, со саатот поврзано :)
Мислам дека имам гледано ваков филм, провери дали е овој. http://www.imdb.com/title/tt0443274/?ref_=sr_1

Тешко веројатно дека ќе биде ама на него ми текна прво, нека трепка.
Не е ниеден од двата. Дејствијата се во некое мало градче. Памтам некои сегменти кои незнам вака да ги опишам, ама да го видам ќе го познаам сигурно. Нешто ко Pulp Fiction што е со паралелни стории така е и ова, како на сите им се дешава нешто од некого и секој лик е прикажан посебно.
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
2.025
Ми текна на еден филм што го имам одамна гледано, можеби пред 6-7 години, а богами и повеќе. Во филмот се опишани како низа на паралелни и поврзани стории што се дешаваат во точно време од ноќта (не ми текнува кое). Памтам некои мали сегменти како една кола паѓа од мост врз друга, после во друга "сторија" како 2 другарки излагаат од дома по иницијатива на едната, а на другава се буни татко и нешто и ќе идат на гробишта. Таму нешто трчаат паѓаат и гинат колку што памтам. Јез да дадов мн малце информации али ваљда ќе му текне на некој :cuc:
11:14
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
неодамна гледав еден филм интересен ама ни почетокот не го фатив ни крајот не го догледав, беше со актерот од игра на тронови Џејми ланистер како доктор и Иан мекелен како пациент во филмот. Беше нешо во врска со враќање на сеќавања од минатото и слично. Ако иви текне пишете:vozbud:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
неодамна гледав еден филм интересен ама ни почетокот не го фатив ни крајот не го догледав, беше со актерот од игра на тронови Џејми ланистер како доктор и Иан мекелен како пациент во филмот. Беше нешо во врска со враќање на сеќавања од минатото и слично. Ако иви текне пишете:vozbud:

Кога го знаеш актерот, побарај на имдб во кои филмови има играно и ќе го најдеш.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Британска анимирана хорор/хумористична серија.Незнам како се вика.Еден старец во кино раскажуваше морбидни приказни за деца кои обично завршуваа гадно.Ја гледав 2004-5 на една локална телевизија а сигурно серијата е нешто постара од тоа.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Филм со камијонџија кој бара еден човек кој оди на некои си патување или нети знам што со кола. Слична на Black Cadilac. Scirea ми го имаше препорачано пред некое време ама го изгубив.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.088
Поени од реакции
8.138

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.737
Поени од реакции
82.840
Филм со камијонџија кој бара еден човек кој оди на некои си патување или нети знам што со кола. Слична на Black Cadilac. Scirea ми го имаше препорачано пред некое време ама го изгубив.
Клик

Дефинитивно најбаран филм во темава :cuc:
--- надополнето: 6 јули 2013 во 06:21 ---
Го видов трејлерот на првиот филм, го неам гледано досега ама интересен ми се виде... ставен е на торент :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Клик

Дефинитивно најбаран филм во темава :cuc:
--- надополнето: 6 јули 2013 во 06:21 ---


Го видов трејлерот на првиот филм, го неам гледано досега ама интересен ми се виде... ставен е на торент :D

Тој е фала многу.
 

SS Divizion Totencof

Александар Невски
Член од
2 јуни 2013
Мислења
121
Поени од реакции
102
Не го знам македонскиот наслов, мислам дека е доста стар филмов што го барам. И не сум сигурен, ама сумњам дека на МТВ1 порано доста го даваа. Се сеќавам само на една сцена, живееше едно семејство, таткото мислам дека го немаше, дали умрел, дали негде заминал. И сега си чуваа добиток луѓето. Мајка со неколку деца. Една вечер доаѓа волк и нивното куче се бори со волкот, ама по неколку дена побеснува. Мајката или најстариот син го убиваат со пушка.
Само тоа се сеќавам, ако го најде некој филмот, частам. :)
old but fucking awersom movie http://www.imdb.com/media/rm3265179648/tt0050798?ref_=tt_pv_md_2
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ми треба уште еден филм сега. Авион полн со патници внатре лета. Во авионот е полно змии, има змии од секаков вид, го имам гледано пред 5-6 година не ми текнува како се викаше. Да не го знае некој?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.094
Поени од реакции
57.470

Kajgana Shop

На врв Bottom