Помош: Барам еден филм!

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Здраво дечки
Барам еден филм ,многу стар.
Една девојка е родена слепа и глувонема.
Имаше една учителка платена за нејзе да и покаже знаковен јазик и тешко но успеа во тоа.
На крајот филмот заврши со на помпата во дворот конечно девојчето сфати дека
За вода има еден збор ,поим
За помпа има друг збор ,поим.

Благодарам однапред

Sent from my SM-A225F using Tapatalk
Многу одамна сум го гледала, вистинска приказна.
Мислам дека учителката користеше и балон за да ѝ укаже на девојчето дека постојат вибрации на звуците. Или нешто така :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Многу одамна сум го гледала, вистинска приказна.
Мислам дека учителката користеше и балон за да ѝ укаже на девојчето дека постојат вибрации на звуците. Или нешто така :)
Тој е. Благодарам
Многу ми е емотивен филмот и поучен...

Sent from my SM-A225F using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Тој е. Благодарам
Многу ми е емотивен филмот и поучен...
Да беше во филмскиот клуб, пред 3 години ќе си го репризираше ;)
1661167590295.png
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Паметам само една сцена од филмот, во ходникот имаше балони а каде што беа врзани балоните имаше камера мала пред балоните стоеше мислам оти беше девојче, филмот беше нешто со убиства. Гледан ми е пред можеби 4 - 5 години и никако да ми текне кој филм беше..Ако се сети некој нека пише име.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Паметам само една сцена од филмот, во ходникот имаше балони а каде што беа врзани балоните имаше камера мала пред балоните стоеше мислам оти беше девојче, филмот беше нешто со убиства. Гледан ми е пред можеби 4 - 5 години и никако да ми текне кој филм беше..Ако се сети некој нека пише име.
Enyone?
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Дечки абе во еден филм имаше 4 различни стории.Првата беше со авион,па со свадба па мислам дека беше во некоја банка итн...
Хелп некој да му текни
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
Член од
25 ноември 2022
Мислења
26
Поени од реакции
32
Паметам само една сцена од филмот, во ходникот имаше балони а каде што беа врзани балоните имаше камера мала пред балоните стоеше мислам оти беше девојче, филмот беше нешто со убиства. Гледан ми е пред можеби 4 - 5 години и никако да ми текне кој филм беше..Ако се сети некој нека пише име.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Паметам само една сцена од филмот, во ходникот имаше балони а каде што беа врзани балоните имаше камера мала пред балоните стоеше мислам оти беше девојче, филмот беше нешто со убиства. Гледан ми е пред можеби 4 - 5 години и никако да ми текне кој филм беше..Ако се сети некој нека пише име.
Овој?
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
347
Поени од реакции
429
Постар филм, нешто со тибетски монаси каде тип од запад стекнува телекинетички вештини. Не е Др. Strange филмови.
Ја памтам сцената на борба со тибетски свештеник кој контролира бодеж преку телекинеза.
 
Член од
6 јануари 2023
Мислења
69
Поени од реакции
143

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Извини смешно ми е шо јаки филмови беа порано,сега се празни и повеќе да земат пари.
Да, порано воопшто не гледаа да заработат пари со филмовите, во право си. Баш смешно е што денес го сакаат токму тоа. Hilarious.
 
Ф

Флеш

Гостин
Да, порано воопшто не гледаа да заработат пари со филмовите, во право си. Баш смешно е што денес го сакаат токму тоа. Hilarious.
Филмовите се бизнис но беа квалитет. Сега колку се само со вадење и да покријат буџет за филмот само а нема квалитет на приказна . Сега дистрибуцијата е далеку подобра. И имаат поголем income .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom