Помош: Барам еден филм!

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Denesnite filmovi iskreno povekje se potpiraat na specijalni efekti i kompjuterska grafika otkolku na sustinata na filmot, gluma, talent. Kako video igra da gledam. A i ste se zaprasale od koga nemate gledano originalen film, ideja. Se samo prerabotki, sekako nasminkani so specijalni efekti. Pa prv del, vtor, tret, petnaeseti itn itn.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Здраво
Барам еден филм.

Се работи за угостителство во некој ресторан каде што мажот и жената пар или сопружници го раководат ресторанот, и во еден дел се расправаат со цел персонал ,персоналот им напушта на сред смена у жената почнува да готви а тој во сала.
Имаат критичари градоначалник гости и на крај им се случи пожар...
Филмот е комедија.
Фала ако некој се сети
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.736
Здраво
Барам еден филм.

Се работи за угостителство во некој ресторан каде што мажот и жената пар или сопружници го раководат ресторанот, и во еден дел се расправаат со цел персонал ,персоналот им напушта на сред смена у жената почнува да готви а тој во сала.
Имаат критичари градоначалник гости и на крај им се случи пожар...
Филмот е комедија.
Фала ако некој се сети
Da ne beshe No Reservations ili Burnt ?
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Da ne beshe No Reservations ili Burnt ?
Благодарам, по се изгледа беше првиот,,no reservation "

Имаше сцена каде и викаше на дамата
Готви ајкула ,она вика има само јагула ,па и рече прави ја ,многу знаат шо јадат.

И на крај некој се јави за резервација па на тел газдата му вика ,каде саакате маса?
Во исчадениот или неисчадениот дел...


Како и да е ќе ги гледам и двата.

Поздрав Благодарам
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.736
Благодарам, по се изгледа беше првиот,,no reservation "

Имаше сцена каде и викаше на дамата
Готви ајкула ,она вика има само јагула ,па и рече прави ја ,многу знаат шо јадат.

И на крај некој се јави за резервација па на тел газдата му вика ,каде саакате маса?
Во исчадениот или неисчадениот дел...


Како и да е ќе ги гледам и двата.

Поздрав Благодарам
Ima uste eden ama ne mi teknuva sega naslovot.
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
109
Поени од реакции
298
The Runner (1999)

Не можам никаде да најдам торент за симнување, па ако некој може нека постави линк за симнување на торент. Фала.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
The Runner (1999)

Не можам никаде да најдам торент за симнување, па ако некој може нека постави линк за симнување на торент. Фала.
rutracker samo DVD5 so anglisko audio imash
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Глеав нешто низ тема за воени филмови па ми текна на еден филм, бог знае кога последен пат сум го гледал, сигурно пред 15-20 години. Едино што памтам е дека беше воен и Јапонски, нешто со камикази. Можно е да имаше некоја љубовна приказна тука, а може и не. Не можам на ништо друго да се сетам, тажна приказна беше во секој случај. Ваљда и на нашиве телевизии го даваа често, не ми текнува дали сум го глеал на касета.

Частам пиво ако некој го најде.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Глеав нешто низ тема за воени филмови па ми текна на еден филм, бог знае кога последен пат сум го гледал, сигурно пред 15-20 години. Едино што памтам е дека беше воен и Јапонски, нешто со камикази. Можно е да имаше некоја љубовна приказна тука, а може и не. Не можам на ништо друго да се сетам, тажна приказна беше во секој случај. Ваљда и на нашиве телевизии го даваа често, не ми текнува дали сум го глеал на касета.

Частам пиво ако некој го најде.
а можда да е и корејски што велиш има и тука тажна прикаска

 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Ај вака. Никако не можам да го најдам филмов како се вика. Во филмот еден тинејџер оди кај три постари жени (сестри се тие, веројато му се роднини) на гости во нивната куќа (во некое мало место). Една од сестрите е нема и детево се зближува со нејзе. Таа му покажува некои цртежи, па одат шетаат околу. Еднаш отидоа на некој како панаѓур и женава што е нема виде еден постар човек и се присети на нешто и почна да бега. Се испостави дека таа кога била млада била давена од него во една бара или езерце, затоа што го видела како пали со други ККК членови едно црнче - кое мислам дека и беше другарче. На крај тој пак ќе проба да го направи тоа, ама безуспешно. Другата од сестрите знам дека срипа, па тој проба нејзе да ја дави. И нивниот пријател еден постар човек дојде и ги спаси - мислам дека го затепа во барата и го оставија таму (можда после го пријавија).
Филмот мислам дека е од 90-тите, најкасно до 2001-ва негде. Го даваа порано на нашиве канали.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
748
Поени од реакции
1.911
Го даваа на нашава МТМ комедија со црнец тинејџер и неговото прво сексуално искуство.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.994
Ај да пробаме овде.
Го вртеа на времето во 90тите на МТВ секоја година...
Се работи за детски филм. Према сеќавање можно е да беше европски, дали француски, холандски... така нешто.
Се работеше со деца кои се на екскурзија или во летен камп. Едно од нив ќе биде опседнато со диносауруси или ќе претпоставува дека видел во шумата па нема да му веруваат
Се сеќавам на една сцена кај што ќе се шуњаат во некоја градина и ќе најдат траги од стапала од диносаурус.
Ќе има една сцена кај што се кријат во едно дрво и се појавува диносаурус во некаква лоша и евтина stop motion анимација.
Едно од нив мислам носеше капа со две светла на неа. Нешто зезалица ќе има као очи ќе бидат претставени...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.376
Поени од реакции
19.994
Наидов на мемево но политика на страна, ме заинтересира филмот, изгледа дистописки а гугл пребарување не ми дава ништо па да прашам тука ако некој го знае.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom