Помош: Барам еден филм!

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Двајца браќа мислам дека беа, се случило пандемија во светот и луѓето што не станале зомбија се одржуваат со човечка крв. Така нешо од шо памтам беше, едниот од браќата се врти против системот и им помага на заразените.
Има сличен опис, ај провери
Daybreakers (2009)
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Dali ima nekoj slični filmovi na torente spanska komedija da mi preporacate ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Pred dvaeset godini gledav eden film so angliski glumci bese se raboti za eden decko glumec bese vo teatar i ja varaše devojkamu i ona go fati mu raskina i se zema so drug i ovoj bese mnogu razocaran i dojdoa gjubragjii so kamion i mu dadoa nesto ne se sekavam sto i go vratija vremeto nazad on se razbidi pokraj zenamu i se si bese kako sto treba on se smeni prestana da ja vara ama djabe bese ona pak go ostavi i se zema so toj istiot nesto naslov imase drugo lice sudbine ili nesto takvo nemozam da go najdam ako nekoj znae neka go pise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Pred dvaeset godini gledav eden film so angliski glumci bese se raboti za eden decko glumec bese vo teatar i ja varaše devojkamu i ona go fati mu raskina i se zema so drug i ovoj bese mnogu razocaran i dojdoa gjubragjii so kamion i mu dadoa nesto ne se sekavam sto i go vratija vremeto nazad on se razbidi pokraj zenamu i se si bese kako sto treba on se smeni prestana da ja vara ama djabe bese ona pak go ostavi i se zema so toj istiot nesto naslov imase drugo lice sudbine ili nesto takvo nemozam da go najdam ako nekoj znae neka go pise


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Комедија филм беше ваљда, двајца исламски терористи разговараа нешто пред самоубиствен напад и едниот му вели на другиот -Ајде ќе те чекаат 50 девици во рајот. Па овој што требаше да се ,,активира’’ му вели - Ааа мене ми рекоа 80 девици, за 50 не се разнесувам
Па му ѕвонеа на некој поглавар да му потврди дека се 80 а не 50
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Комедија филм беше ваљда, двајца исламски терористи разговараа нешто пред самоубиствен напад и едниот му вели на другиот -Ајде ќе те чекаат 50 девици во рајот. Па овој што требаше да се ,,активира’’ му вели - Ааа мене ми рекоа 80 девици, за 50 не се разнесувам
Па му ѕвонеа на некој поглавар да му потврди дека се 80 а не 50

Овој да не е?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.303
Значи барам еден кинески филм што одеше на Сител пред едно десетина години. Филмот беше некаде од седумдесетите. Сторијата беше како пуштаат околу 10 затвореници да одат да спасат една жена, а за возврат ќе им ја укинат робијата. И знаете како секој обичен кинески филм од тоа време 3 минути зборување 20 минути тепање :).На крај ќе преживеат само тројца од затворениците. И да напоменам дека главниот лик многу личеше на Брус Ли
@FLICKER :icon_mrgr:

Анимиран филм, се даваше на БТР телевизија пред точно 11 години, се работеше за едно 2 годишно бебе кое цело време паѓа во невољи. Анимацијата беше слична нешто како на Tintin, и не стануваше збор за Rugrats
Ај уште еднаш да ја пробам среќата...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom