Помош: Барам еден филм!

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.065
Поени од реакции
57.324
Не е таа нешто како Hugles мислам дека беше со еден црнец , стариот кој го игра ликот на Алберт во еден бар се состануват и прават планови за измами на луѓе така група се со една плава женска се само.
Сепак изгледа е Leverage ?

Од еден Македонски сајт...

Канал 5

ИЗМАМНИЦИ - 3 сезона
петок, сабота и недела, 22.00 часот
Број на епизоди: 16
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не е таа нешто како Hugles мислам дека беше со еден црнец , стариот кој го игра ликот на Алберт во еден бар се состануват и прават планови за измами на луѓе така група се со една плава женска се само.
Hustle
Старецот ти е Алберт Стролер, а црнецот Мики Бригс.
Страшно-добра серија, Leverage може во да и носи
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Не е таа нешто како Hugles мислам дека беше со еден црнец , стариот кој го игра ликот на Алберт во еден бар се состануват и прават планови за измами на луѓе така група се со една плава женска се само.
Hustle. Ти пишаа два пати веќе. Ја да не останам поназад.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Барам долго време еден филм кој одамна го гледав на сител но неможам да го најдам.
Еве ќе раскажам дел од содржината..

Се сеќавам дека двајца злобни млади браќа патуваа некаде со некој автомобил и начекаа една девојка и се сместија во еден како апартман. Таа на едниот од нив зборуваше за својот живот но, по сугестија на другиов брат, тој првиот мораше да ја убие. И продолжуваат по патот, но за кратко време имаа некакво недоразбирање и овој го убива со секира. Потоа завршува во куќата на една девојка (чија наводно била нивна и тука живееле нивните родители), но не сум сигурна за тоа. Но, овде живее само таа девојката со која ќе спие заедно и подоцна се испоставува дека истава му е сестра или братучедка, исто така не сум сигурна. Па на крај и таа ќе му стави во чајот некој отров и ќе го убие и ќе го покрие со ќеса. Патем браќата имаа слични фризури, мислам дека беа близнаци.

Ако некој се сеќава на името на филмчево, нека пише. :)
 

van Postar

поштен ко поштар
Член од
8 јули 2010
Мислења
173
Поени од реакции
16
Сакам да го најдам филмот каде што млад дечко наоѓа куфер со 1.000.000 (милион) долари и потоа со неговата жена си ги трошат на кола, куќа... но тој човекот што го изгуби го бара куферот така што ке најде листа на луѓе кои купиле скупа кола и потоа ги наоѓа и ги приморува да ги врати, фала однапред
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Сакам да го најдам филмот каде што млад дечко наоѓа куфер со 1.000.000 (милион) долари и потоа со неговата жена си ги трошат на кола, куќа... но тој човекот што го изгуби го бара куферот така што ке најде листа на луѓе кои купиле скупа кола и потоа ги наоѓа и ги приморува да ги врати, фала однапред
Може да е Ca$h.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Моментално филмот што го дават на сител 3? многу интересен ми се виде, а не го од почетоко залгедав.. се работе нешто за правдата на жените во америка...

пс. проверив на сител програмата, ама само како игран филм го пишува :S
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Se raboti za eden tinejdzer i eden mrdnat naucnik. Imeno, nauchnikot nekako ke uspee da izmisli flux capacitor, da go vmetne vo kola i da patuva niz vremeto. Ama kako i sekoj film problemi ke se napravat eden kup, pa ke odat kaj indijancite i ke se borat protiv indijancite, i mislam deka facata na ovoj naucnikot ke ja ima na Mount Rushmore na krajot na filmot...

Pomosh nekoj? <3
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Se raboti za eden tinejdzer i eden mrdnat naucnik. Imeno, nauchnikot nekako ke uspee da izmisli flux capacitor, da go vmetne vo kola i da patuva niz vremeto. Ama kako i sekoj film problemi ke se napravat eden kup, pa ke odat kaj indijancite i ke se borat protiv indijancite, i mislam deka facata na ovoj naucnikot ke ja ima na Mount Rushmore na krajot na filmot...

Pomosh nekoj? <3
Back to the future 3.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
како мал гледав еден филм ама ме фати страф и не го
догледав.
како група тинејџери одат на излет во природа.таму сретнуват
еден овчар, ама овчаров како страшен нешто беше, исчезнуваше. и кога падна ноќ и кога требаше да спијат дечкиве беа
нападнати како од едни волци, и бегаа низ шумата да се
спасат, а волциве 1 по 1 ги колат членовите од друштвото.
знае некој за кој филм станува збор?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Барам еден филм кој има вакава содржина на почеток нешто деца игра вистина или предизвик мислам и еден од момците ќе одбие да бакне едно девојче ,а таа ќе го проколне секоја што ќе ја има дечково во кревет да се омажи со друг. Дејствието продолжува во иднината каде клетвата е реалност и дечково ќе се заљуби во една девојка , но ќе го бра девојчево за да ја симне клетвата ... многу е смешен филмов незнам само како се викаше ако знае некој да ми каже ?
Исто така ми треба некој филм со слична тематика на Сината Лагуна...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Барам еден филм кој има вакава содржина на почеток нешто деца игра вистина или предизвик мислам и еден од момците ќе одбие да бакне едно девојче ,а таа ќе го проколне секоја што ќе ја има дечково во кревет да се омажи со друг. Дејствието продолжува во иднината каде клетвата е реалност и дечково ќе се заљуби во една девојка , но ќе го бра девојчево за да ја симне клетвата ... многу е смешен филмов незнам само како се викаше ако знае некој да ми каже ?
Исто така ми треба некој филм со слична тематика на Сината Лагуна...
Good Luck Chuck
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
дечки барам еден филм во кој главното дејство на почетокот се одвива во една тајна лабораторија за клонови и двајца(машко и женско) ќе избегаат па ќе излезат во реалниот свет, се ќе им биде чудно па ќе некако ќе се снајдат да преживеат барајќи помош.Иначе во лабораторијата им ја бришеа меморијата на клоновите, па овие 2та што избегаа ќе се сеќаваат од вистинските луѓе. на крајот машкото ќе се сретни со оригиналот од него и тој оригиналот ќе го пријави клонот(ваљда во лабораторијата) па ќе се збунат овие и ќе го убијат оригиналот. вака ми раскажаја хD
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
дечки барам еден филм во кој главното дејство на почетокот се одвива во една тајна лабораторија за клонови и двајца(машко и женско) ќе избегаат па ќе излезат во реалниот свет, се ќе им биде чудно па ќе некако ќе се снајдат да преживеат барајќи помош.Иначе во лабораторијата им ја бришеа меморијата на клоновите, па овие 2та што избегаа ќе се сеќаваат од вистинските луѓе. на крајот машкото ќе се сретни со оригиналот од него и тој оригиналот ќе го пријави клонот(ваљда во лабораторијата) па ќе се збунат овие и ќе го убијат оригиналот. вака ми раскажаја хD
The Island
 

Kajgana Shop

На врв Bottom