Полицијата во Битола уапсила репортери на Бугарската Национална Телевизија (БНТ)

Статус
Затворена за нови мислења.

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Екипата на БНТ 3 часа била држена во Битолската полиција поради снимен материјал кој можел да биде искористен во загрозувањето на националната безбедност

http://dnes.dir.bg/2008/08/15/news3293593.html

многу „сочни“ коментари од „браќата“ блгари...

гражданин (15.08.2008 г. | 17:17ч.) Б'лгари, не посештавајте това т'по село самопров'згласило се за МАКЕДОНИја!

Изгледа ги гибнавме кај што ги боли... :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Се прашувам што снимале татарите?

Додуша ако веќе работеле нешто умно се надевам дека правеле нов спот како оној во Скопје.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Се прашувам што снимале татарите?.
Како припадници на НАТО, сигурно биле испратени по задача од ЦИА. Да проверат дали сеуште во Битола гордо стои споменикот на Маршалот.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
Дали некоj знали дали слукуването во Охрид е забрането, да знам да си вземам ли камерата кога сум идната недела таму? Не сакам да загрозувам на националната безбедност на Охрида града. :)
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Секоj го боли кога се прекршуват основните човекови права во оваа полицеска држава.
Која држава? Нели сме село кое само се прогласило за држава, според твојот сограѓанин? Искрено, повеќе ме изреволтираа коментарите, отколку сторијата, не велам дека нашите биле во право, ама па толку гомна да се изедат за толку кратко време...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Дали некоj знали дали слукуването во Охрид е забрането, да знам да си вземам ли камерата кога сум идната недела таму? Не сакам да загрозувам на националната безбедност на Охрида града. :)
Ако на камерата немаш прикачено бугарско знаме, и ако знаеш да местиш брзо кадар - слободно се сликувај :smir:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
http://forum.kajgana.com/member.php?u=16453SpiderWeb истото ке да бидеше и ако от македонската телевизија беа уапсени за сликиране во некоj град во Бугариjа. Тогаш коментарите ке да бидеха истите само наместо бугарски - македонски.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
Ако на камерата немаш прикачено бугарско знаме, и ако знаеш да местиш брзо кадар - слободно се сликувај :smir:
Ех.. моjата камера е со вградено бугарско знаме, идва во комплектот, но штом е за македонската безбедност, ке измислам нешто. :smir:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
Инаку ако требе да кажам нешто сериозно, ова со македонските грагани на границато со Грциjа, кои одат на одмор таму и со овие слики на ора од бугарската национална телевизиjа не е на добро. Се полизитизираат премногу нештата. Па и полициja и гранична полициja се намесени. Не е на добро за граганите на РМ, а бидеjки сум бил во РМ неколку пати, знам дека народот таму е добар и многу гостоприемен. Сум бил приемен насекаде со добро. Jавно проблем со политичарите има, разбираj - владата а може и опизициjата и невладните партии.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Екипата на БНТ 3 часа била држена во Битолската полиција поради снимен материјал кој можел да биде искористен во загрозувањето на националната безбедност

http://dnes.dir.bg/2008/08/15/news3293593.html

многу „сочни“ коментари од „браќата“ блгари...

гражданин (15.08.2008 г. | 17:17ч.) Б'лгари, не посештавајте това т'по село самопров'згласило се за МАКЕДОНИја!

Изгледа ги гибнавме кај што ги боли... :)
e spider ko ti vikav poleka vo blagoevgrad so blgarkite , ti mi vikase uzivaj...ovie dosle be tebe da te snimat ))))))0

btw po temata dokolku se raboti za snimanje na objekti koi se bitni za bezbednosta mnogu normalno e deka ke gi sprovedat vo policija baska toa mozele da im aknat i po nekoja prijava.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Инаку ако требе да кажам нешто сериозно, ова со македонските грагани на границато со Грциjа, кои одат на одмор таму и со овие слики на ора од бугарската национална телевизиjа не е на добро. Се полизитизираат премногу нештата. Па и полициja и гранична полициja се намесени. Не е на добро за граганите на РМ, а бидеjки сум бил во РМ неколку пати, знам дека народот таму е добар и многу гостоприемен. Сум бил приемен насекаде со добро. Jавно проблем со политичарите има, разбираj - владата а може и опизициjата и невладните партии.
pa i jas sum primen sekogas dobro od Bugarskiot narod ..posebno od zenite:smir:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Мале ако чујам уште еден коментар за правата во Македонија можам комотно да добијам мозочен удар!!! Во Бугарија не те признаваат како народ, а овде пак се жалат зошто полицијата ги држела 3 часа. :D ЛеЛе :pos2:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Нема никој сега да дотрча со еуфоричнии извици.... “БУГАРОФИЛИИИИ“?

Штета Зоте е баниран. Ама ќе се најдат други.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom