Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 април 2008
Мислења
10.500
Поени од реакции
11.565
Дефинитивно причина повеќе за човек да гласа за Доналд Трамп.

Немам ниту с од симпатија кон типот, а уште помалку па поддршка, ама кога наспроти него ќе стават некој ваков, треба да бидеш малоумен за да не гласаш за тој со барем малку ум и разум - дефинитивно далеку повеќе ум и разум во споредба со борците за трансродови права и воен профитеризам.


 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
293
Поени од реакции
415
Му се насолзиле очињата на Трамп:(судијата му се заканил со затвор ако не престане да јаде трици по социјални мрежи.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.607
Поени од реакции
81.273
Кои крлежи се овие познативе таму, нон стоп глумат лудило... Во 2016 колку јавни личности имаше кои истово го кажуваа, една од нив беше и Мајли Сајрус, па кога тепаше Трамп одма се вадеа со "ama jas ne mislef taka, vaka sakaF..." Нит некој избега, нит се откажа од сопственото богаство ради Трамп, сите останаа и "водеа револуција" на социјалните мрежи.

Класични attention whore персони... А оваа Шер ќерката си ја трансџендерсира во машко, може да сватите колку и работи акалот?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.289
Поени од реакции
29.763
Кои крлежи се овие познативе таму, нон стоп глумат лудило... Во 2016 колку јавни личности имаше кои истово го кажуваа, една од нив беше и Мајли Сајрус, па кога тепаше Трамп одма се вадеа со "ama jas ne mislef taka, vaka sakaF..." Нит некој избега, нит се откажа од сопственото богаство ради Трамп, сите останаа и "водеа револуција" на социјалните мрежи.

Класични attention whore персони... А оваа Шер ќерката си ја трансџендерсира во машко, може да сватите колку и работи акалот?
Живеат во ехо комори. Немаат допир со реалноста, и сите ги следат истите агенди со извртени морални вредности.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.289
Поени од реакции
29.763House Investigators Reveal $200,000 "Direct Payment To Joe Biden"

The House Oversight Committee on Friday revealed a direct payment to President Joe Biden which appears to have been laundered through his brother James.As the oversight Committee notes in a release:

In 2018, James Biden received $600,000 in loans from, Americore—a financially distressed and failing rural hospital operator. According to bankruptcy court documents, James Biden received these loans “based upon representations that his last name, ‘Biden,’ could ‘open doors’ and that he could obtain a large investment from the Middle East based on his political connections.”

On March 1, 2018, Americore wired a $200,000 loan into James and Sara Biden’s personal bank account – not their business bank account. On the same day, James Biden wrote a $200,000 check from this same personal bank account to Joe Biden.


Автоматски споено мислење:

1697911919010.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom