Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
15 ноември 2021
Мислења
4
Поени од реакции
1
Кастриот уште од 2016-та е во зделка со Дуи, он и во 2017-та ја утна работата кога беа локалните избори и даде 500 гласа за Ганиу, така да ова не му прв пат :)
 
J

joli1

Гостин
Протести не се дешаваат спонтано, некој треба да го тоа организира и да застане напред, народот да му верува и да застане зад него. Таков маж кај нас нема на видикот а на народот му е преку кур да се глупира за ројки кој немаат идеа што со себе а не пак што со државата. Затоа кај нас може да се направат само протести на кои ке излезат само партиските цицачи кои се или чекаат да бидат закачени на државната цицка. Асален човек не оди на тие собиранки и секако подобар избор му е да си гледа утакмица
Не би се сложил.

Не може да се надеваме дека некогаш ќе се појави некој идеален човек кој што ќе го води народот на протести. Народот мора сам да почне да создава и да оди на протести.

Секој човек како индивидуа што ќе се обиде самостојно да креира протест секогаш е оцрнет од страна на тие што не им одговара. Какви измишљотини знаат да ти извадат имам осетено на сопствена кожа, мене за средношколски протест за воздух ми извадија моабети дека сум работал за УДБА (поради моето презиме), а целта според нив ми била да ги манипулирам соучениците (сево ова се нивни зборови btw) :pos:.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
IMG_20211116_141455.jpg

Како дрибла алал да му е,све по ред.Давам оставка,па као не дава,па као неможат без него..Па го пишманат,па нема гласање недоверба,па као Кастриот го киднапираат као..Кои филмови,ала да му е..Дрибла ала Роналдињо. Што е до мене нека тера уште еден мандат :zver:
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
223
Прегледај го приврзокот 313586

Како дрибла алал да му е,све по ред.Давам оставка,па као не дава,па као неможат без него..Па го пишманат,па нема гласање недоверба,па као Кастриот го киднапираат као..Кои филмови,ала да му е..Дрибла ала Роналдињо. Што е до мене нека тера уште еден мандат :zver:
Ни Марадона не му е равен (y)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.574
Прво влеговме во НАТО, денес воено се интегриравме утре административно ќе се интегрираме во НАТО... Радувај се Македонијо!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
Прво влеговме во НАТО, денес воено се интегриравме утре административно ќе се интегрираме во НАТО... Радувај се Македонијо!
таман на време, сега кога се спрема да спука трета светска војна да бидеме на нишан
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Ау тоа ли е изборот или ќе бидеме лоповски ориентирани или ќе го дадеме газот под кирија кај калето нема трето ? Фала на информацијата
Ne, uzivaj, vaka super ni odi. Super odbravte pred nekoja godina . Kaj da e Levica se ke popravi za brzo vreme, samo da osvoi uste nekoj mandat na slednite izbori i top ne ve bie posle. Ke vidat i Eu, i bugarite, i siptаrite, i grcite, i amerikancite. Site ke vidat koj e Apasiev i Levica.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.278
Поени од реакции
792
Џамбаски од Вмро бугарското смета ако Петков му попушти на Македонија дека е предавник
1637097120256.png
Мицковски од Македонското Вмро смета дека ако Заев попушти е предавник

Неми е јасно шо сорта ќе беа овие Вмро двете иста .против
братство и јединство само за поделби и раздор ццц.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Бугарката Даниела тука попозната како Данела, не се појави на 13 Ноември поради фактот што Македонија на таа дата се ослободила од Бугарските фашистички пранги? Даниела ќе биде мост на спојување на двата братски народи...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Секад пази се од мала група педера. Особено ако ти се стават од зад грб.

Али може џабе објаснуем, никот не ти е тој заради третата нога за која немаш ногавица, него за должината на инсертација каде и цел дилдоар нема да е доста. As Michio Kaku said, Black Holes are always hungry.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Во Битола за претседател на совет е избрана Габриела Илиевска од граѓанската листа Поинаку.
Кој фактор се претседателите на советите ? Некако ми иде не се некој битен зашто чудно е така Дпмне да им ги даде тие места или пак дека немаат мнозинство па ајде да ги подржат :D
Мој близок многу битен дел од ВМРО и сегашната власт во БТ уште пред 10 дена неполни ми кажа дека и ПОИНАКУ се со нив, и дека нивни чоек ќе е председател на советот. Чулакот сестра му и мајка му ќе ја продај за власт. Назад е зимата, чекајте :)
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
овие од ФИТР фирмиве што добија пари па и самите ФИТР планираат да дадат отчет некад кај ни отидоа парите? Што е направено каков поврат има…? Штама, никој ништо. Некоја наредна власт овде ќе мора да си раскопа убаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom