Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.064
Поени од реакции
2.010
Зашто таа поделба е „...пред нас...„, кога истата (идеолошка поделба) и до сега постоеше?...
Делимично си во право ,ама Џими е во право,штета шо не доби уште 6 пратеници...парламент од 120 пратеници а само 6 опозиција малку е ,дуи и сдсм ке дремат 2 години и мислам дека ке имат предвремени избори.
Автоматски споено мислење:

Белогардејци, домобрани и усташи - огромно мнозинство. Тоа е Блајбург.
Немало таму љотичевци, четници, врховисти и балисти.

Можеше на некој да му текне,ДПМНЕ и предавниците од 1998/2002 после избориве еден Блајбург да се организира. Чисто друг пат да нема некој идеја дека ќе лапа амерички пари за пушење албански курови.
Знам све за таму, ама ни си ме разумео....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.748
zena ti e mojot bivshi profil oooo wait ti nemash zena 50 godishen ergen grd pred kooperacija si :icon_lol: :icon_lol:
Izvini 67 mocko eden.
Tuku stvarno be, so se usrami tolku od stariot profil. Tolku gluposti imas treskano, so e rabotata. Sigurno ne povekje od vojvodata, pa ete kako sto gledas muva ne go lazi.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.748
Жестоки дуели имавте со војводата.
I pak sega se najdovme na sprotivna strana, nikako da se pogodime. Toj e sega apla patriot, se radva oti Pretsedatelkata spomna Makedonija onaka pod masa so bi rekle, slavi deka SDSM i DUI otisle opozicija, krivo mu e za imeto i taka. Ko da mu go haknaja profilot oti na vremeto druga pesna peese.
Nezgodno mi e duri da go prasam dali smeta deka ovie od 27 april, pucistite Pretsedatelkata na Republikata treba da gi pomiluva ili ne. Epten ke ja zamrsime, ke treba nov profil da pravi:sneaky:
Автоматски споено мислење:

Ima I Somunisti, I toa poodamna...
Somunisti?
Daj prosvetli me :cautious:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.936
Поени од реакции
4.088
Барем да беше некој писмен.
Еххххх....имаш преголеми очекувања од лик кој лесно мења политички страни...
Автоматски споено мислење:

Вмровците да се јават на главна каса.

Прегледај го приврзокот 418070
Бабето ја заврши приказната со името („Македонија„) за „домашна употреба„ па штом (ќе) излезе надвор од земјава македонска, ќе продолжи да го користи веќе познатиот речник...
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
941
Поени од реакции
1.209
По се изгледа Гаши ќе биде Претседател на Собрание. :facepalm:
Ај нека ни е честито, таман убава вест за денешниот празник. Африм баш и не знае македонски, ама битно албанскиот го барата перфект. Во сигурни раце сме.

Чекаме слика со знамето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom