Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.131
Поени од реакции
16.432
Дека има многу што не го сакаат е точно ама не претерувајте, сами освоија мнозинство на последниве избори 2023

129 од 250 вкупно пратеници, за надвор не е ни важно дали го сакаат - секако тие само нивни странски интереси си гледаат..
Под надвор мислам на неговите во смисла Срби кои не се Србија. Освоија со 30000 илјади скандали, небитно тоа. Човекот спрема нашите Талитабиси е политичар.

Ние цела ‘поддршка’ не знаеме да ја искористиме тоа е проблемот не знаеме да играме како него т.е политичар немаме.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
571
Поени од реакции
1.953
еве денес Вучич
Смешна иронија е што Србиве не го сакаат Вучич исто како во Македонија што не го сакаат Груевски. Буквално исти систем и рутина . Имаш лидер кој ја стабилизира државата,ја разви економски и воено,ја гради со нови објекти,играш со двете страни во светот и пази ,повторно не си сакан од народот дури и обид за Шарена Револуција. Но Вучич не беше мирниот Груевски. Пендрек сила и ред и мир ќе владее . Србија е преку 100 години држава . Ние уште не научивме зошто и со причина сме,млада држава а со млада држава иде и последици, денешна Македонија и политичари
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Дека има многу што не го сакаат е точно ама не претерувајте, сами освоија мнозинство на последниве избори 2023

129 од 250 вкупно пратеници, за надвор не е ни важно дали го сакаат - секако тие само нивни странски интереси си гледаат..
Пушти корења он ептен и без помош од надвор како кај нас што беа шарените ништо живо не го трга од власт, освои мнозинство ама со пултрони, полнење кутии, уцени и што ти не, ретко некој млад да го сака
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.769
Поени од реакции
83.320
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.060
Поени од реакции
18.122
Поголеми цигани од циганите
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.577
Поени од реакции
3.830
Поголеми цигани од циганите
Колку лесно турците, албанците, босанците си зборуваат за патот кон Европа, па повелете и вие платете сметка па да одиме, време е да разберете дека ова е македонска држава.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
571
Поени од реакции
1.953
Колку лесно турците, албанците, босанците си зборуваат за патот кон Европа, па повелете и вие платете сметка па да одиме, време е да разберете дека ова е македонска држава.
Тажното е што Турците водеа и менаџираа со муслиманскиот дел и заедници во Македонија,а откако племево се појави и им земаа местото, фактички Турциве како нас станаа Македонците, плашливи и во дефанзива. Турците ги сметам за убав и учен народ кој почитува и не се погани,но да дадеш простор Арнаутот со селски манири да ти прља софра .
:sick: Ова не се Турци
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.833
kako sto rekov ke sobereme uste nekolku pratenika... ajde da vidime dali ke moze do 61 i bez makso.
 
Член од
5 јуни 2013
Мислења
80
Поени од реакции
475
Тажното е што Турците водеа и менаџираа со муслиманскиот дел и заедници во Македонија,а откако племево се појави и им земаа местото, фактички Турциве како нас станаа Македонците, плашливи и во дефанзива. Турците ги сметам за убав и учен народ кој почитува и не се погани,но да дадеш простор Арнаутот со селски манири да ти прља софра .
:sick: Ова не се Турци
Ако паметно се игра со Турците можат да ги потиснат Албанците во голема мера.
Се повеќе гледаме Турци кој што живеат, студираат во Македонија, Турски инвестиции врие, се од нив е изградено.

Ќе ги има и во поголем број во иднина, за разлика од пад и иселување на Албанците.
Дали богаташи, дали работници за граџевина, студентки, плус овдешните староседелци ако земат замав и во политиката кај нас, нивното влијание може да се зголеми и да почнат да го зимаат приматот за второто големо малцинство.

Нас не би требало да ни смета доколку се постават коректно кон нас и ние кон нив.
Меѓу нас нема омраза напротив сме имале заеднички политички непријатели како Грците.
Не сме соседи, колку и да е големо нивното влијание нема како да бараат да се дели Македонија.
Не може да бегаме од нив и да ги оставаме да се Албанизираат.
Цела Европа, вклучувајќи и балканот веќе се меша. Секој што ќе остане во Македонија дали Турчин, Непалец, Кинез треба да се придобие, да зборува Македонски и Англиски, а Албанскиот јазик да нема никаква значајност во Македонија.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
769
Поени од реакции
1.800
kako sto rekov ke sobereme uste nekolku pratenika... ajde da vidime dali ke moze do 61 i bez makso.
kao kur si glup ako mislish deka balistive kje bidat podobri mesto dui, te mislev za popametno drtalo
Автоматски споено мислење:

Е не бе како тебе вмрон небањат и глуп.
hahahaha grev eden majkata si ja prodae za grujo, te shaltaa so ogranicheni dogovori po 3 meseci od institucija do institucija i sega sam se vregjash vmronski idiot, nema polosho od vakvite kako tebe prodadeni dushi, krvta da vi ja iznaebam na site kloshar kumanovski sho rmba po vecinja
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom