Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.919
Поздрав до сите безмозочни путинофилски и фашистички амеби од другата тема

Прегледај го приврзокот 363134
Severdjance, svesen si kolku smesno i zalno istovremeno izgleda ova koga doagja od severdhanski kurton ko tebe.
Znaci bukvalno ama ona bukvalno go primivte od site koi pobaraa da ve supcat vo ovie nekolku godini, vklucuvajki gi i bugarite.
P.s duri ste vie na vlast nema nikakva opasnost od takva specijalna operacija niti od bugarija, niti od nikoj drug i toa samo od prosta pricina deka nemozat tie tolku da pobaraat kolku sto vie ste spremni da ispolnite, taka da bidi si rajat barem okolu toa.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.770
Поени од реакции
8.385
Поздрав до сите безмозочни путинофилски и фашистички амеби од другата тема

Прегледај го приврзокот 363134
Да ама ние сме во НАТО, па кога ќе ни пратат Германците Леопарди 2, па Американците Патриоти и ХИМАРС, Франзуците Цезари, Папата кога ќе одржи миса и Пендаровски на Оскари доделување кога ќе одржи еден говор. Па санкции за Бугарија, за една година ќе немаат ни машини за перење.

Веќе ми течат либерално демократски солзи од среќа што целиот слободен свет ќе се обедини позади нас.
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
340
Поени од реакции
501
Бугарија се понаша ко поранешна девојка која не може да се помири дека си ја откачил и на секој начин гледа да ти го направи животот пекол.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Severdjance, svesen si kolku smesno i zalno istovremeno izgleda ova koga doagja od severdhanski kurton ko tebe.
Znaci bukvalno ama ona bukvalno go primivte od site koi pobaraa da ve supcat vo ovie nekolku godini, vklucuvajki gi i bugarite.
P.s duri ste vie na vlast nema nikakva opasnost od takva specijalna operacija niti od bugarija, niti od nikoj drug i toa samo od prosta pricina deka nemozat tie tolku da pobaraat kolku sto vie ste spremni da ispolnite, taka da bidi si rajat barem okolu toa.
Ќе треба да ги заштитите малцинството бугари тука ако се одлучат на специјална операција, сепак ние сме у НАТО со проевропска влада, а вие сте против тие организации од памтивек.

Може некоја широка коалиција да основате со бугарите, Путин секако ќе е на ваша страна, и чеченците на кадиров.
Автоматски споено мислење:

Да ама ние сме во НАТО, па кога ќе ни пратат Германците Леопарди 2, па Американците Патриоти и ХИМАРС, Франзуците Цезари, Папата кога ќе одржи миса и Пендаровски на Оскари доделување кога ќе одржи еден говор. Па санкции за Бугарија, за една година ќе немаат ни машини за перење.

Веќе ми течат либерално демократски солзи од среќа што целиот слободен свет ќе се обедини позади нас.
И ако треба да бираш, ќе застанеш против проевропска северџанија и нато или против репресирано малцинство и фронтот на путин?

Тешка одлука ќе треба да донесете.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.919
Ќе треба да ги заштитите малцинството бугари тука ако се одлучат на специјална операција, сепак ние сме у НАТО со проевропска влада, а вие сте против тие организации од памтивек.

Може некоја широка коалиција да основате со бугарите, Путин секако ќе е на ваша страна, и чеченците на кадиров.
Dobro.
P.s pa uste i ako ispadnis i ekspertot po nadustavno pravo, eksik znaci :facepalm:.
A iskreno na nego vaka me potsekjas. Ne e ni cudo sto voskresna so nov profil. I jas taka bi igral po tolku gluposti kacenje od prethodniot.
Ne be stvarno, oti ne se kazis koj bese prethodno. Tolku za sramenje e ?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.473
Поени од реакции
47.437
Поздрав до сите безмозочни путинофилски и фашистички амеби од другата тема

Прегледај го приврзокот 363134
Нема да има потреба. Тоа што Украина го одби со Русите пред да ја нападнат, ние сме на праг го исполниме со Бугарите. Квоти, заштита на јазични и културни права, се што се налага и се што бараат, и така ќе ја избегнеме инвазијата.
Рецетот е докажан и успешен, не се плашете.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Тешки одлуки ќе бидат пред вас, чуден си вака без одговор, обично имаш куртонски одговор некој каков таков.

Дилемата е огромна, дали ја браниш северџанија еу и нато, дали да одиш со новото малцинство со фронтот на путин каракачанов и кадиров.

Ќе треба со грујо на вибер да се советувате.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.919
Тешки одлуки ќе бидат пред вас, чуден си вака без одговор, обично имаш куртонски одговор некој каков таков.

Дилемата е огромна, дали ја браниш северџанија еу и нато, дали да одиш со новото малцинство со фронтот на путин каракачанов и кадиров.

Ќе треба со грујо на вибер да се советувате.
Nekako ne pretpocitam da se objasnuvam so staro novi sarenokurtonski likovi, pa zatoa takov odgovor.
Koga ke soberis hrabrost da se kazis od koj lik voskresna, togas da , ke se soocime i ke dobies poadekvaten odgovor.
Dodeka se kries ko picka pozadi nov lik i izigravas pameten severdjan ednostavno ne mi si interesen :toe: .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338

Још један у низу....:(
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.978
Поени од реакции
35.941
Друга многу интересна работа е дека ако службеникот не е никој и ништо во пратијата што е на власт никогаш не го унапредуваат, туку си останува на онаа ниво како и кога почнал со работа, познавам Помлади соработници кој работат повеќе од 10 години на истата позиција (за најниска плата).
Шо мајка бараат тогаш на државно?
Приватен сектор пушти за работници, скоро и да нема фирма под 25к, ако е троа пописен ќе биде 30-40.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.366
Поени од реакции
21.892

Kajgana Shop

На врв Bottom