Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ?

  • Билјана Ванковска (Левица)

    Гласови: 81 28,6%
  • Максим Димитриевски (ЗНАМ)

    Гласови: 18 6,4%
  • Стевчо Јакимовски (ГРОМ)

    Гласови: 14 4,9%
  • Вело Марковски (независен кандидат)

    Гласови: 8 2,8%
  • Бујар Османи (ДУИ)

    Гласови: 3 1,1%
  • Стево Пендаровски (СДСМ)

    Гласови: 9 3,2%
  • Гордана Силјановска - Давкова (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 63 22,3%
  • Арбен Таравари (АА, поддржан од ЕСП)

    Гласови: 3 1,1%
  • неодлучен, зависи од нивните предизборни кампањи

    Гласови: 26 9,2%
  • нема да гласам / ќе го направам ливчето неважечко

    Гласови: 40 14,1%
  • Мерсиха Смаиловиќ (Бошњачки Демократски Сојуз)

    Гласови: 4 1,4%
  • Томе Николоски (независен кандидат)

    Гласови: 0 0,0%
  • Господин Поповски (независен кандидат)

    Гласови: 10 3,5%
  • Ѓорѓи Манасков (независен кандидат)

    Гласови: 2 0,7%
  • Зорица Цветковска (Десна)

    Гласови: 2 0,7%

  • Вкупно гласачи
    283
  • Гласањето е завршено на .

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.641
Средна класа на одмор у Монте Карло. Ок, лажете си се :ROFLMAO:

Јас како што знам еден куп македонци воопшто не ни одат никаде на одмор. Ама изгледа партиската пропаганда си го праи своето.
Прво беше дека кај роднини бил у Монте Карло, па сега како еден куп македонци од средна класа шетаат низ светот. Ахам.
Te nema nikade so meseci za biftecite na Maricic da guknes pile malo, ama nekoj ako otide u monte karlo lol haos.
Samo da znaes kolku otidoa vo Bali i na Maldivi i toa generacija od 90tite...
Ama toa bea drugi vreminja, pred ekonomskiot napredok so sds.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
Од друга страна па при толку иселување, кој има малце акал веќе и тука може доста да заработува. Единствен проблем е што иселениците продолжуваат да си купуваат недвижини :icon_lol:
Да, се согласувам, во моментов за секој што сака да работи има работа.
Иселениците ги земаат рекреативно колку да затворат пари :D
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
lol, koj kako si gi trosi parite e negova rabota, ako ima nesto kurtonite od vlast da kazat/dokazat treba da go napravat toa na sud kako u sekoja normalna drzava. vaka e samo ljubomora i zamajuvanje na javnosta... za zal u mkd ima mnogu zatucani ko tebe sto ete svasta veruvaat...

i taman si e... ti si KOPILE. i toa glupo kopile sto nema dve cisti u glavata da proceni deka idenje na odmor na nekolku dena u evropa i ne e nekoj raskosh, i so malku planiranje bukvalno sekoj so malku ponormalni primanja moze da si go dozvoli. imas cel kup fotiki od mikanos i red drugi mesta kade uzivaat makedonci taka da neznam sto tolku si iznenaden, toest znam ti si partisko KOPILE, bot sto spamira ovde.

davanje 130M evra subvencii za fabrika za elektricni vozila na firma sto e u najmala raka sumnjiva u drzava sto kuburi za struja e normalno taka?
Леле леле срце ќе те удри, полека :pos:
Со малку планирање секој може да си дозволи од Македонија да оди на одмор во Монте Карло.
Брејјј што не ќе прочиташ... гомна да ти сервираат од партија ќе ги изедеш.
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
Леле леле срце ќе те удри, полека :pos:
Со малку планирање секој може да си дозволи од Македонија да оди на одмор во Монте Карло.
Брејјј што не ќе прочиташ... гомна да ти сервираат од партија ќе ги изедеш.
На Димса жена му е полна како брод ,така да Монте Карло и е пичкин дим


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
Се јавија штабските ботови. Ги тригерна ова раскошов у опозиција што го прикажуваат.
За неколку стотки у Монте Карло. Ахам. За 200 стотки одмор у Монте Карло да не се аранжира ? :ROFLMAO: со што ве ранат у штаб бе.

Бтв копиле на син ти ќе му викаш. Ако имаш деца уопште пошто си тежок куртон...

10 ноќи за 2ца хотел ти почнува од 155 по вечер.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Има тука голем диспаритет во примањата и како тие се перцепираат од поедини групи, последниве години се продлабочи социоекономскиот јаз.
Мене поинтересен за опсервација ми е „сељак ко ќе се покондури“ феноменот и мислам дека моментално во таа фаза сме заглавени, пуштена ни е на најјако.
Не требаше безвизен режим за оваа багра тука. Уствари многу работи не требаше, ама тоа е подруг муабет.

Патем за прославата на рамковниот, албанезите се покажаа како способни политичари, ние каурите не знаеме на кај тераме, не пак политика да водиме, скраја да е држава. Ние од државотворните празници се откажавме, нека слават тие нас кога не не бидува, ние изгледа други приоритети имаме, водење држава не е еден од нив.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.665
Значи сепак испаѓа дека со "тендерче" се шета Монте Карло и светот.
И тоа во опозиција, а тек на власт коа ќе дојде батето...
Ако има криминал зошто не го затворат?
Нели суСтвото ни е расцветено како пупка.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.585
На овој Кано скроз му е земен паметот. Да го фатеа овој Димче како таслачел некое 12 годишно девојче во хотелска соба, ќе пишуваше глупости од типот дека по Тајланд и Филипини (или која и да е држава натаму) тоа било скроз океј и распространето. Тој што ќе се буни е сиромав шупак комуњар кој не може да си дозволи таков престиж и раскош.
abe sto tebe ti se sonilo valjda taka ke e... neznam sto ima vrska pedofilija so temava ama strasno e sto ti se vrti u glava...

eve ti postiraa za 150ce od vecer, sega zemi i razgledaj za Nica, posto tamu bez problem se naoga za 50-80ce i toa dobri hoteli a e 20km od monte karlo... se stiga za pola saat lol

i ova ako ti e skapo i si apla siromasen supak komunjar togas kampuvaj valjda 10e mozes da si dozvolis.


Леле леле срце ќе те удри, полека :pos:
Со малку планирање секој може да си дозволи од Македонија да оди на одмор во Монте Карло.
Брејјј што не ќе прочиташ... гомна да ти сервираат од партија ќе ги изедеш.
ne rekov sekoj... ti si kopile glupo sto nemoze da si dozvoli ni od mkd da izleze... sreka ne e sekoj ko tebe. ima luge od mkd sto redovno idat na odmori i trosat 1500e-2000e + za 10tina dena... Imas kolku sakas takvi angazmani niz agenciite. na kraj krajeva ako raskovski mozese za vreme na kovid da skita u meksiko, decata na zz u dubai da cekaat novi godini i sto ti ne, ne gledam zosto e ova cudno ili strsno koga ne e ni nekoja skapa destinacija... poskapo e da teras odmor u mikanos ili ibica nego monte karlo ali tolku ti razbiras...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.136
Поени од реакции
8.228
abe sto tebe ti se sonilo valjda taka ke e... neznam sto ima vrska pedofilija so temava ama strasno e sto ti se vrti u glava...

eve ti postiraa za 150ce od vecer, sega zemi i razgledaj za Nica, posto tamu bez problem se naoga za 50-80ce i toa dobri hoteli a e 20km od monte karlo... se stiga za pola saat lol

i ova ako ti e skapo i si apla siromasen supak komunjar togas kampuvaj valjda 10e mozes da si dozvolis.
Знам, имам еден пријател на прием на роба во Рептил е, исто вака направи ко што си пишал.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Ф

Флеш

Гостин



Македонија е со повеќе луѓе во Грција отколку Србија. Значи пази споредбено во бројки . Ние сме далеку помала популација од Србија . А кој третман го добиваме искрено од Грција ?! Идеш во обиколка на грчко место . Врие од пишано на српски,бугарски,руски, англиски и тако даље .... Македонски ИЧ ....Реално така имам забележано со мои очи .
Идеш у контакт,малку се резервирани.
И пак ме иритираа шо сме никој и ништо на крај .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Ние поради утепаноста касниме колосално со гасификација и сега, случајно, испадна да не сме толку енергетски загрозени поради рускиот гас.
Но сепак, се кладиме дека Северна ќе има рестрикции за некој месец?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Но, немајте грижи! Потврдија присуство настапувачите од Косово и Албанија: Нора Истрефи, Ермал Фејзулаху, Луми Б и Кида.
Сепак ќе има добра музика и забава.
не признавам ништо ако не ја донесат онаа БЕЗ гаки :cool: што шеташе по НевЈорк
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.585



Македонија е со повеќе луѓе во Грција отколку Србија. Значи пази споредбено во бројки . Ние сме далеку помала популација од Србија . А кој третман го добиваме искрено од Грција ?! Идеш во обиколка на грчко место . Врие од пишано на српски,бугарски,руски, англиски и тако даље .... Македонски ИЧ ....Реално така имам забележано со мои очи .
Идеш у контакт,малку се резервирани.
И пак ме иритираа шо сме никој и ништо на крај .
zosto ides? jas da sum i kotek bi vi udril a ne pa pamfleti da vi delam... isto ko so bugarite u mkd... treba kotek za niv a ne pamfleti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom