Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Тоа се тие митски суштества што постојат само во бајките на разбудените Дебар Маалци.

1. Еднорози
2. Змејови
3. Леприкони
4. Добрите Албанци, не е тој од Косоварите, знаеш како збори Македонски нема да го познаеш, со наши е растен и искача, и он не ги сака овие од Косово

Ако видите нешто од овие 4 погоре слободно сликајте го и ставете го тука да го видиме и ние. Попрво првите три ќе ги видам него ли последното.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.767
Како бе така? Кажи бе @gjoko-mkd дека со Албанците никогаш проблеми не сте имале,на децата слатки за бајрам како им даваат секогаш,па у албанија газдата на куќата сладолед стално ги части кога одат на одмор.Овие пробујат да ве скараат.Еве ке ти потврди Ѓоко јас ако лажам
Да...Андон се вика човекот...ортодокс....
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
994
Комитите имале далеку поголеми херојства од партизаните.
Не би рекол, а и тие малку што ги имале биле лошо планирани/не дале никаков плод на крај.
Автоматски споено мислење:

Тие од Дебарца партизаните пушка што не фатиле а земаа 100 год боречки пензии?
Од 4 браќа на дедо ми останал само еден. Него кажи за тие од другата страна на реката што се бореле за цар Борис а денес земаат НОБски пензии.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.657
Поени од реакции
3.770

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
^ Ова:
Не. Како Тито на Сталин.
Не. Како Франција на Македонија. :pos::pos::pos:
Автоматски споено мислење:

Шо куро барате во Европа? Ама озбилно?
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
А каква алтернатива нудиш на ЕУ - Опен Балкан и Бановина или што?
никаква. Како досега така и од сега. Јас сум за тоа Европа комплетно да крени раце од овај дел на Европа. Ако се исправите на свои нозе супер за вас, ако не, сеедно. Не е европски проблем.

Европа направи грешка што ги прими Бугарија, Романија и Унгарија во ЕУ.
Проширувањето требаше да сопре со Полска, Чешка и Словачка, Хрватска и Словенија.

Евентуално нека ве земи Русија под закрила. 90% од нардот моли бога за ова секој ден. Тоа што го молиш бог, тоа ќе ти даде.

Кога ќе слушнам дека се оди на тоа и Молдавија да влезела во ЕУ, стомак ми се превртува. Некоја од најгнасната багра која сум ја сретнал е од оваа земја. Овие немаат допир со Европа.

Максимум само Ѓорѓија би ја внесил во ЕУ, сето друго магла.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
никаква. Како досега така и од сега. Јас сум за тоа Европа комплетно да крени раце од овај дел на Европа. Ако се исправите на свои нозе супер за вас, ако не, сеедно. Не е европски проблем.

Европа направи грешка што ги прими Бугарија, Романија и Унгарија во ЕУ.
Проширувањето требаше да сопре со Полска, Чешка и Словачка, Хрватска и Словенија.

Евентуално нека ве земи Русија под закрила. 90% од нардот моли бога за ова секој ден. Тоа што го молиш бог, тоа ќе ти даде.

Кога ќе слушнам дека се оди на тоа и Молдавија да влезела во ЕУ, стомак ми се превртува. Некоја од најгнасната багра која сум ја сретнал е од оваа земја. Овие немаат допир со Европа.

Максимум само Ѓорѓија би ја внесил во ЕУ, сето друго магла.
Evropa uste koga ja primi bugarija trebase da znaes deka vnesuva bagra, ne slucajno britancite si zaminaa, vidoa kolku e satot .
 
Ф

Флеш

Гостин
Најново каење после ебење е на Лилјана Поповска,која вечерва на Алфа тв,поточно Заспиј ако можеш,кај Момировски, почна да се кае оти се чуствува глупа заради гласот нејзин за промена на името . Ја цитирам,тоа го направила со цел да и помине некој еколошки закон за заштита на природата. После вика се кааам оти ме изиграа и не требаше да гласам ... Абе татко ти се превртуваа у гроб со татко и на онаа Колозова .... Изроди македонски...
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
885
Член од
9 август 2014
Мислења
425
Поени од реакции
997
Лилјана Поповска
Стари вести. Таа се ,,кае" веќе 3 години. :pos::pos:
https://www.magazin.mk/лилјана-поповска-не-плачев-само-бев-ма/
Нашиот собраниски извор вели дека пратеничката Лилјана Поповска (ДОМ), низ солзи им се обратила на колегите од хрватскиот Сабор, на средбата во Собранието, со голема вознемиреност заради можното недобивање на датум за преговори со ЕУ. Во своето емотивно обраќање пратеничката Поповска истакнала дека пратениците од собраниското мнозинство изгласале се што било побарано од нив, па дури и претешките отстапки како договорот со Атина, договорот со Софија и болното менување на Уставот. “Со гласањето за смена на името и за смена на Уставот ние ги предадовме нашите идеали, и ќе биде голем срам, ќе предизвика голем политички потрес и фрустрации во државата доколку сега ЕУ повторно не ни додели датум за почеток на пристапните преговори“, истакнала драматично Лилјана Поповска и се извинила за солзите.
Ги продадовте, но прашањето е за колку ? :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom