Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.197
Поени од реакции
21.347
Како бе така? Кажи бе @gjoko-mkd дека со Албанците никогаш проблеми не сте имале,на децата слатки за бајрам како им даваат секогаш,па у албанија газдата на куќата сладолед стално ги части кога одат на одмор.Овие пробујат да ве скараат.Еве ке ти потврди Ѓоко јас ако лажам
Porano mozet taka bese i normalno zavisi na kogo ke naletas. Ali znaes kako toa e tecen proces ne deka od denes za utre se menuvaat rabotite no poleka i tivko.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Porano mozet taka bese i normalno zavisi na kogo ke naletas. Ali znaes kako toa e tecen proces ne deka od denes za utre se menuvaat rabotite no poleka i tivko.
Да у право си.Зависи на кого ке налеташ,нели има и добри Албанци за бајрам баклава што ви даваат :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.875
Да у право си.Зависи на кого ке налеташ,нели има и добри Албанци за бајрам баклава што ви даваат :pos:
Многу добро зборат македонски, нема да ги познаеш, не ни личат на шипци, не се како оние од Косово дошљацине или па од селана, наши луѓе се, шотие.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.657
Поени од реакции
3.770
А што е битно тоа,поентата е дека сме шљам.Дали Љубица од сдс или Марија од Вмро све тоа пушат шиптурски курои
Па зборувам односно прашувам за конкретниов тековен настан, не за настан кога ве-ме-ре-то било на власт заедно со ДУИ...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
Не е како другите, чаршиско дете е, од Чаир е, од тие добрите, старите ( а уствари е од Кондово, има наргиле во Чаршија и стан купено во Чаир, а и као да е битно од каде е) :icon_lol:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.657
Поени од реакции
3.770
Многу добро зборат македонски, нема да ги познаеш, не ни личат на шипци, не се како оние од Косово дошљацине или па од селана, наши луѓе се, шотие.
Сериозен си или на мајтап?...:unsure:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.875
Сериозен си или на мајтап?...:unsure:
Озбилен сум, само со наши се дружи, и он не ги сака шипптарите. Не се сите исти, попрво наш ќе те заебе, кај нив збор е збор, ти за беса си слушнал ли ?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.197
Поени од реакции
21.347
Да у право си.Зависи на кого ке налеташ,нели има и добри Албанци за бајрам баклава што ви даваат :pos:
Abe vidi, ako vo globala imam loso mislenje za edna grupa toa ne znaci deka ne moze da ima poedinci so koi mozam dobro da pominam. Iako se isklucok. Taka da nema potreba od polemika.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Abe vidi, ako vo globala imam loso mislenje za edna grupa toa ne znaci deka ne moze da ima poedinci so koi mozam dobro da pominam. Iako se isklucok. Taka da nema potreba od polemika.
Па тоа и ја ти викам,кога ке влезеш у конфликт со групата за која имаш лошо мислење,тој исклучокот,добриот ке застане до тебе против неговите и добро ке поминеш :pos: :pos::pos:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Озбилен сум, само со наши се дружи, и он не ги сака шипптарите. Не се сите исти, попрво наш ќе те заебе, кај нив збор е збор, ти за беса си слушнал ли ?
Кастриот Реџепи ја прогласи бесата за умрено.
 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495


  • Охридскиот бизнисмен и советник на ДУИ, Нефи Усеини, и брат му Ибро, добија ослободителни пресуди за претепувањето на нивниот сограѓанин Спиро Топалоски.
  • Судијката утврдила дека тој е претепан од нив, но во случајот нема оштетен бидејќи самиот Топалоски така се произнел.
  • И покрај видео снимките како бега од нив, како го стигнуваат и тепаат, како и сведоците (кои исто така во меѓувреме ги смениле исказите) Топалоски останал на тврдењето дека повредите не му се од нив.
  • Судскиот процес траеше две години во кои обвинетите беа на слобода, наспроти постоењето на мерката притвор која се одредува, меѓу другото, и за да не може обвинетите да влијаат врз сведоците
  • Деновиве медиуми јавија дека Усеини со боксови претепал друг сограѓанин, што му е четврти ваков случај во три години.
Значи нешо као овија го бркале, а тој Спиро трчајќи се сопнал на тротоар паднал и се повредил, но после пак станал и продужил да трча/да бега па се удрил у бандера, па пак продужил да им бега и на крај паднал в езеро... јбг... :tapp: :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.642
Поени од реакции
34.850


  • Охридскиот бизнисмен и советник на ДУИ, Нефи Усеини, и брат му Ибро, добија ослободителни пресуди за претепувањето на нивниот сограѓанин Спиро Топалоски.
  • Судијката утврдила дека тој е претепан од нив, но во случајот нема оштетен бидејќи самиот Топалоски така се произнел.
  • И покрај видео снимките како бега од нив, како го стигнуваат и тепаат, како и сведоците (кои исто така во меѓувреме ги смениле исказите) Топалоски останал на тврдењето дека повредите не му се од нив.
  • Судскиот процес траеше две години во кои обвинетите беа на слобода, наспроти постоењето на мерката притвор која се одредува, меѓу другото, и за да не може обвинетите да влијаат врз сведоците
  • Деновиве медиуми јавија дека Усеини со боксови претепал друг сограѓанин, што му е четврти ваков случај во три години.
... се знае кои се главни кривци тука и кој го „храни“ понатаму криминалот, Нефи Усеини можеби го претерал ама ако му се може, зошто да не го повтори делото, ако плати зш да не го клати!

...туку тие судии таму, „тие се канцерот што треба да се пресече да не метастазира ракот“, па одозгора образложението дека бил ослободен поради тоа што во тепачката „немало видливи последици“, еееее тука веќе и нас ни ја вреѓаат интелегенцијата и не прават овци, судиите треба одговараат за вакво судење распрдено!
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.657
Поени од реакции
3.770

Kajgana Shop

На врв Bottom