Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
Некој кажваше на тв дали љубчо или незнам уште 1990 ко биле делегација другите партии не правеле проблем за македонија само вмро смд сега бнд со каракачанов лидер формирана 1989 пред вмро дпмне

1652384402674.png

otvoreni pretenzii kon makedonija


каракачанов сака да биди како михајлов идол му е

Пендаровски го викале Стево Коминтерната :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Znaci krivo mu e sto go cule a ne toa sto rekol.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Некој се дерел на службеници што не си ја работат работата. Стварно чудно за македонски услови. :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.828

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.960
Функционерите на ДУИ ги истепаа, до сега, следниве функционери на СДСМ - Рашковски, Бислимоски и Борјан Јовановски, без никаква последица. Ова со Талат не е ништо, не се потресувајте.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Функционерите на ДУИ ги истепаа, до сега, следниве функционери на СДСМ - Рашковски, Бислимоски и Борјан Јовановски, без никаква последица. Ова со Талат не е ништо, не се потресувајте.
da ne go zaboravime i pajakot...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.979
Завчера.

Јас би го частел тој што ги нокаутирал овие "медицински лица" затоа што кај нас токму овие медицинските сестри се најгласни да не се делат луѓето по национална основа,сега доктор Бурим кој според нив е коректен (иако им барал пичка и ги ебел сите 19 сестри на дежурна) нека им помогне да ја истераат правдата :icon_lol:
Само можам да кажам штета што не ги отепале
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Јас би го частел тој што ги нокаутирал овие "медицински лица" затоа што кај нас токму овие медицинските сестри се најгласни да не се делат луѓето по национална основа,сега доктор Бурим кој според нив е коректен (иако им барал пичка и ги ебел сите 19 сестри на дежурна) нека им помогне да ја истераат правдата :icon_lol:
Само можам да кажам штета што не ги отепале
Им праел министерот Ифтар од буџетни пари, ги викале и каурите. Да ги глеаше, нозе искршија нашиве да одат :) Семката куртонска нивна, све тоа би требало стрелано да биде.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.979
Им праел министерот Ифтар од буџетни пари, ги викале и каурите. Да ги глеаше, нозе искршија нашиве да одат :) Семката куртонска нивна, све тоа би требало стрелано да биде.
До еден да цркнат,сум имал проблеми и сум се ебавал по болници,нема сестра што нема по неколку шконски курови на уста земено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom