Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.669
Поени од реакции
3.604
Треба да сте штракнати во главите да верувате дека Албанците од се она што им е дадено до сега, ќе прифатат нови услови кои би им наштетиле или би им се скратиле права, задоволства и уживања.
Ај објасни зошто Мицко даде спикер у собрание на влен со 60 пратеника?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
Ај објасни зошто Мицко даде спикер у собрание на влен со 60 пратеника?
Za da ne mu e dosadno na Apasiev i Levica, da ima za so da se pritresvat :toe: .
I satot najverojatno zatoa go navede vo anketen list, nesto vo stilot na puknite :pos:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.482
Поени од реакции
28.775
Не знам дали приметивте али функционериве на вмро почнаа да ги затвараат коментарите на твитер.

Има две варијанти. Или не сакаат да ги читаат коментарите, или се спремаат да прават нешто што народот не одобрува па не сакаат да ги читаат коментарите.

А Тамам помисливме нема да може полошо од сдс
Приметивме и дека ти се врати на темава после 7 годишна хибернација.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.669
Поени од реакции
3.604
Приметивме и дека ти се врати на темава после 7 годишна хибернација.
Ништо ти не си приметила. Тука сум цело време.

Исто ко што не примети што пишува у постот што го цитираше.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.037
Поени од реакции
84.789
Ретка добра работа досега од овие што дојдоа на власт е враќање на предметот Историја во школите... СДС на чело со невладиното наци џуџе Мила Царовска со сите сили овие 7 години бараше начин како децата да не го учат овој предмет фузирајќи го во некаков нов хибриден предмет познат како "Историја и Општество", и покрај реакцијата на наставниците да не го прави тоа. Целта на сето ова е историјата што ќе ја учеа децата да биде правена по странски диктат за да се удоволат шовинистичките барања на Грција и Бугарија, игнорирајќи ги домашните експерти.

Класично невладиносекташко и идиотскозаевистичко делување на работите
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.873
Ретка добра работа досега од овие што дојдоа на власт е враќање на предметот Историја во школите... СДС на чело со невладиното наци џуџе Мила Царовска со сите сили овие 7 години бараше начин како децата да не го учат овој предмет фузирајќи го во некаков нов хибриден предмет познат како "Историја и Општество", и покрај реакцијата на наставниците да не го прави тоа. Целта на сето ова е историјата што ќе ја учеа децата да биде правена по странски диктат за да се удоволат шовинистичките барања на Грција и Бугарија, игнорирајќи ги домашните експерти.

Класично невладиносекташко и идиотскозаевистичко делување на работите
Не им е тоа само ради светата комплементарност со политиката на САД за "решавање" на македонскиот проблем.
Имено, на Запад историја во образование моментално, или се ревидира, или се супресира, заради идеолошки причини. СДСМ мора да бидат комплементарни и со тој аспект на западното влијание.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.812
Ова би рекол дека е прв и најважен тест за оваа власт, ако најмалку 50+ екс функционери како Каевски не завршат по затвориве за пример на идните ништо не направиле. И економијата да ја кренат за 100% џабе ќе биде, ако нема казнивост за криминали

 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.262
Поени од реакции
4.493

Ѓорѓи Тасев па каци бе ти сонценце
Типично човече на улица да го сретнеш у зијан си

Море со слики да почнат да ве објавуваат
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.037
Поени од реакции
84.789
Ова би рекол дека е прв и најважен тест за оваа власт, ако најмалку 50+ екс функционери како Каевски не завршат по затвориве за пример на идните ништо не направиле. И економијата да ја кренат за 100% џабе ќе биде, ако нема казнивост за криминали

Ново судење на 9 Јули...рачунај од 15 Јули до 15 Август не работат судовите, потоа ќе им треба уште 2 месеци додека да влезат у ритам, гомцево до тогаш може 1000 пати да ја напушти државава. Само одземање на пасош му е мајката ...
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.254
Поени од реакции
9.212
Од комиссии и хонорари типот купил саати од 100к евра :pos:

Како што пишаа горе саати од 100к носат милионери, пример НБА играчи, музичари, бизнисмени со цели коорпорации позади нив. И тоа не секој НБА играч туку тие што се ѕвезди. Леброн Џемјс, Кендрик Ламар и Мицко :pos:

Какви ретартидани мисири живеат у државава ми се повраќа :pov:, се надевам ќе се удавите у гомната што ги јадете.
Abe pile, koga vekje referirash, tagiraj ili koristi opcija odgovori, ili slabo muda, da se shtraka radi reda samo?

Koi 100k evra nepismen eden, valuti i mnozenje / delenje ne razbirash pa ushte silen, mu se povrakjalo.
Ajde malce od osnovno da si povtorish, delenje

chasovnik 1 824052 denari 824052 / 61.5 = 13400 evra
chasovnik 2 2384202 denari 2384202 / 61.5 = 38770 evra, zaokruzheno.
vkupno 52170 evra

Vo Makedonija samo kje najdesh nad 100 lugje koi imaat chasovnici za taa vrednost.
Nema za sho, za chasovnici se fatifte.

Vo pravo si, i mene mi se povrakja od likovi koi ne znaat osnovna matematika, bez razlika kaj zhiveat.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.510
Поени од реакции
5.805
Abe pile, koga vekje referirash, tagiraj ili koristi opcija odgovori, ili slabo muda, da se shtraka radi reda samo?

Koi 100k evra nepismen eden, valuti i mnozenje / delenje ne razbirash pa ushte silen, mu se povrakjalo.
Ajde malce od osnovno da si povtorish, delenje

chasovnik 1 824052 denari 824052 / 61.5 = 13400 evra
chasovnik 2 2384202 denari 2384202 / 61.5 = 38770 evra, zaokruzheno.
vkupno 52170 evra

Vo Makedonija samo kje najdesh nad 100 lugje koi imaat chasovnici za taa vrednost.
Nema za sho, za chasovnici se fatifte.

Vo pravo si, i mene mi se povrakja od likovi koi ne znaat osnovna matematika, bez razlika kaj zhiveat.
Леброн носи сааати од 10к долари ама Мицко од 50, оди испуши уште еднаш у штаб па може ќе те стават чистач у некое школо, клошар еден.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.254
Поени од реакции
9.212
Леброн носи сааати од 10к долари ама Мицко од 50, оди испуши уште еднаш у штаб па може ќе те стават чистач у некое школо, клошар еден.
Vazhi Baki, 10 godini sum nadvor, ako se vrakjam kje te baram da mi sredish za chistach,
ete kolegi da si bidime, kje ti objasnam i mnozhenje togash :cool: win-win

eve ti gratis za Lebron, kaj nego se 300k+ $ po parche (druga valuta e toa da znaesh)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.510
Поени од реакции
5.805
Vazhi Baki, 10 godini sum nadvor, ako se vrakjam kje te baram da mi sredish za chistach,
ete kolegi da si bidime, kje ti objasnam i mnozhenje togash :cool: win-win
А надвор чистиш гомна или редиш цигли а внатре исти кур е, паметот е ист.

А тие 100 луѓе у Мкд што имале такви саати се знае од што им се, сигурно не им се од професорска плата.

Бело, кока, лихва, мито и корупција.

И плус 3-4 милионери што имаат бизнис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom