Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.790
„Во три реда на пет места има Република Северна Македонија. Барем да се обидовте, како ние, да протнете Република С. Македонија. Требало наместо Република Северна Македонија, да напишете Република Северина Македонија оти го изд...вте народот за тоа што му ветувавте“, рече Апасиев.


:pos::icon_lol::pos::icon_lol::pos::icon_lol::pos::icon_lol::pos::icon_lol:
Дража Михајеловизам отварате нов правец му беше јак момент !

и Тимче
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.017
Поени од реакции
4.199
Се прашувам (не дека многу ме занима...), со кој образ и со каква предизборна понуда ќе излезат кандидатите од ДПНЕ на следните избори, имајќи го во предвид нивниов неславен почеток од овој собраниско-владин мандат...
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.754
Поени од реакции
8.296
Се прашувам (не дека многу ме занима...), со кој образ и со каква предизборна понуда ќе излезат кандидатите од ДПНЕ на следните избори, имајќи го во предвид нивниов неславен почеток од овој собраниско-владин мандат...
Од моето искуство деновиве, ќе ти кажам не ги боли уво членството за ништо освен за поделба на позиции. Што ќе им кажат во партија, колку и да е небулозно, они си го повторуваат како папагали. И самите знаат дека се лажат самите себеси, али егзистенција кога им зависи од тоа, ќе си трпаат во уста измет исто како комуњарите и ќе викаат дека е торта.

Буквално луѓе кои до 2016 се клањаа на Грујо, пред 4 години викаа дека Мицко е пациент и дека мора да биде тргнат од претседател зошто е марионета, сега кога почнаа понуди да се делат се префрија на: "Груевски го предал ВМРО", "Мицковски имал неверојатен капацитет, сите ќе видите " и секако најсмешното "нема кој да не симне од власт следни 20 години". Значи буквално копи-пејст муабети како СДС да ги слушаш 2016. И сега тие што ќе ќарат ќе ќарат, тие што ќе извисат ќе станат "вистинското ВМРО" не овие што ја "киднапирале" партијата и ја направиле "ДПНЕ"

И исто ќе завршат како СДС, во тоа немам никаков сомнеж. Некое време олигархијата преку меидуми ќе им чува грб, али нема да можат вечно.

Тоа со Грујо искрено највеќе ме нервираа, абе буквално Бог им беше, и им кажаа од партија дека повеќе не е пожелна личност и утре дента почнаа да го плукаат. Луѓе без достоинство.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2024
Мислења
11
Поени од реакции
17
Од моето искуство деновиве, ќе ти кажам не ги боли уво членството за ништо освен за поделба на позиции. Што ќе им кажат во партија, колку и да е небулозно, они си го повторуваат како папагали. И самите знаат дека се лажат самите себеси, али егзистенција кога им зависи од тоа, ќе си трпаат во уста измет исто како комуњарите и ќе викаат дека е торта.

Буквално луѓе кои до 2016 се клањаа на Грујо, пред 4 години викаа дека Мицко е пациент и дека мора да биде тргнат од претседател зошто е марионета, сега кога почнаа понуди да се делат се префрија на: "Груевски го предал ВМРО", "Мицковски имал неверојатен капацитет, сите ќе видите " и секако најсмешното "нема кој да не симне од власт следни 20 години". Значи буквално копи-пејст муабети како СДС да ги слушаш 2016. И сега тие што ќе ќарат ќе ќарат, тие што ќе извисат ќе станат "вистинското ВМРО" не овие што ја "киднапирале" партијата и ја направиле "ДПНЕ"

И исто ќе завршат како СДС, во тоа немам никаков сомнеж. Некое време олигархијата преку меидуми ќе им чува грб, али нема да можат вечно.

Тоа со Грујо искрено највеќе ме нервираа, абе буквално Бог им беше, и им кажаа од партија дека повеќе не е пожелна личност и утре дента почнаа да го плукаат. Луѓе без достоинство.
Зоки ќе ве среди ќе ве направи партија. Зоката не легнува се покажа дека е заебан играч.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.010
Поени од реакции
4.563
Околу парадата во Скопје денес, генерално сум против овие паради затоа што прават контра ефект, наместо прифаќање од општеството поради некои индивидуи овие луѓе се изолирани и омразени.
Лично знам многу ЛГБТИ лица кои не одат на овие паради затоа што се е за невладините да ги наполнат џебовите и прават циркуз од настанот
Еве и оваа година не сум изненаден.
Знаме со подршка на Палестина :facepalm:
skopje-prajd-2024-2-768x392.jpg
Ова како во америка, има една група Queers for Palestine:pos:

Искрено ми е жал што овие луѓе се злоупотребени од невладините, наместо да рушат табуа од нив се прави циркузанти и не само тоа туку ги врзуваат како подржувачи на исламот, палестина(русија)
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
2.849

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.017
Поени од реакции
4.199

Тендерите не смеат да трпат, како си позајмуваат пратеници Дпмне/Дуи/Сдс алал да им е. Народот го веслаат јако
Pse jo?

Власта и бизнисот се прилично „блиски„ во „нашата земјата„...со тоа што бизнисот ја предодредува власта, како и во секое „нормално„ оштество.
 
Член од
22 јуни 2024
Мислења
11
Поени од реакции
17
Околу парадата во Скопје денес, генерално сум против овие паради затоа што прават контра ефект, наместо прифаќање од општеството поради некои индивидуи овие луѓе се изолирани и омразени.
Лично знам многу ЛГБТИ лица кои не одат на овие паради затоа што се е за невладините да ги наполнат џебовите и прават циркуз од настанот
Еве и оваа година не сум изненаден.
Знаме со подршка на Палестина :facepalm:
Прегледај го приврзокот 421264
Ова како во америка, има една група Queers for Palestine:pos:

Искрено ми е жал што овие луѓе се злоупотребени од невладините, наместо да рушат табуа од нив се прави циркузанти и не само тоа туку ги врзуваат како подржувачи на исламот, палестина(русија)
овие да ги собереш сите немаат 2 саати работен стаж, па извадила транспарент 4 работни дена 6 часа и кур се тресе палестина слободна без палестинци и така.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.121
Поени од реакции
8.408
Околу парадата во Скопје денес, генерално сум против овие паради затоа што прават контра ефект, наместо прифаќање од општеството поради некои индивидуи овие луѓе се изолирани и омразени.
Лично знам многу ЛГБТИ лица кои не одат на овие паради затоа што се е за невладините да ги наполнат џебовите и прават циркуз од настанот
Еве и оваа година не сум изненаден.
Знаме со подршка на Палестина :facepalm:
Прегледај го приврзокот 421264
Ова како во америка, има една група Queers for Palestine:pos:

Искрено ми е жал што овие луѓе се злоупотребени од невладините, наместо да рушат табуа од нив се прави циркузанти и не само тоа туку ги врзуваат како подржувачи на исламот, палестина(русија)
Ова е најгрдото нешто што се случува,не ми е гајле дали некој бил педер или било што, ама ме нервираат што креираат хаос, не морал, гадотии.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.010
Поени од реакции
4.563
Поддршка за палестинците а они има први глави да им сечат на лгбт :masa:
Кај нас политика ги злоупотребува овие лица, на парадата во Скопје ретко некој од таа заедница оди, веќе самите се свесни дека од нив се прави плашила а не еднаквост и толеранција.
Вака дури и тие што немаат проблем со нив се чудат.
Parada-5-700x523.jpeg
Еве погодив погоре за групата за палестина :facepalm:
prajd-5.jpg

Битно овие ќе ги злоупотребат и ќе го соберат медот, а резултатот полош од порано.
Parada-9-700x526.jpeg
Приметив во позадина споменикот на децата бегалци, во оваа држава за никој нема правда.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
871
Поени од реакции
939
Од моето искуство деновиве, ќе ти кажам не ги боли уво членството за ништо освен за поделба на позиции. Што ќе им кажат во партија, колку и да е небулозно, они си го повторуваат како папагали. И самите знаат дека се лажат самите себеси, али егзистенција кога им зависи од тоа, ќе си трпаат во уста измет исто како комуњарите и ќе викаат дека е торта.

Буквално луѓе кои до 2016 се клањаа на Грујо, пред 4 години викаа дека Мицко е пациент и дека мора да биде тргнат од претседател зошто е марионета, сега кога почнаа понуди да се делат се префрија на: "Груевски го предал ВМРО", "Мицковски имал неверојатен капацитет, сите ќе видите " и секако најсмешното "нема кој да не симне од власт следни 20 години". Значи буквално копи-пејст муабети како СДС да ги слушаш 2016. И сега тие што ќе ќарат ќе ќарат, тие што ќе извисат ќе станат "вистинското ВМРО" не овие што ја "киднапирале" партијата и ја направиле "ДПНЕ"

И исто ќе завршат како СДС, во тоа немам никаков сомнеж. Некое време олигархијата преку меидуми ќе им чува грб, али нема да можат вечно.

Тоа со Грујо искрено највеќе ме нервираа, абе буквално Бог им беше, и им кажаа од партија дека повеќе не е пожелна личност и утре дента почнаа да го плукаат. Луѓе без достоинство.
И ја научија лекцијата.. додека Грујо си играше кур со државата, на некој му одговараше таа состојба, ама ова е ново ВМРО и нема да заврши како Грујо.......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom