Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.793
Поени од реакции
3.993
Да...системот може да им „падне„ токму во „вистинското„ време.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
147
Поени од реакции
322
Кој апартејд доживуваме во сопствена држава мицко само овој да го пикне во затвор и ништо друго да не направи доживотен подржувач ќе му бидам
 

Attachments

Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.635
Поени од реакции
3.967
Кој апартејд доживуваме во сопствена држава мицко само овој да го пикне во затвор и ништо друго да не направи доживотен подржувач ќе му бидам
Сега треба да бидат 1.5 Албанци за да се надомести.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
235
Поени од реакции
708
Многу мал % се такви, а и да ги има треба да им се изгасне дур не научат да ја почитуваат државата во која живеат и лебот кој им го даваме

Неблагодарници се тие колку повеќе им даваш толку повеќе ти бараат
Јас знам директор на едно државно претпријатије кадар на Дуи што од државна цицка зема плата, има 100 бенефиции, службена кола што ја користи за приватни цели и на крај вика јас не ја признавам оваа држава ебаве србоманите. Се вработил како што се вработил ама не и се мочај на раката и државата што те хрни. Не може да го величиш Косова а да и се сереш на Македонија, држава што те прибрала и леб ти дала.

Прво овие лангачи да се решат а социјалните случаи се најмал проблем.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.851
Поени од реакции
13.769
Штом бојкотираат, ДУИ не се ни надева дека може да биде дел од нова влада.

Ќе почнат со "работа" на нов мајски договор...
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.737
Поени од реакции
2.187
Рано е во 20:00, полека цела вечер е пред нас...кулминацијата се доживува од 22 до 00:00 часот каде го пијат последното капаче цијанид и пишуваат на твитер. Ќе има Комуњато зачинето со комуњарски солзи не се секирај :kafence:


Иначе, оваа Ванковска ај што и предходно беше такво антипатично искомплексирано жениче, сега испадна тотално ѓубре од човек, а Левица како што пишав поназад во темава, постојано си пукаа во колено во текот на целите избори...овие два дена си направија самоубиство со тоа што нивни луѓе од врвот повикуваат на бојкот, свесно правејќи им услуга на ДУИ. Ако нема цензус, тогаш толку и ќе биде од Левица, штета баш тргнаа јако и беа симпатични како партија со млади луѓе, ама егото ги заслепи по пат.
Јас имав проблем со ќерка и, на претходното работно место. Хр менаџер а дибек за луѓе.. Ме сопкаше за 30 евра нето 2 месеци... Не знаев дека и е ќерка, ама после по презимињата и ликот скапирав. Одма коа ќе ја видиш оддава лик на урбано граџанство. Багра утепана, лечеше комплекси над персонал, црвенокоса двопрезимена оФца. Еби се Јана!
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.860
Поени од реакции
8.292
Во неговата европска Белгија:

1715173444069.png
Aма бил Фронти Еуропјан (мижи Асан да ти баам).
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
594
Поени од реакции
2.012
Кој апартејд доживуваме во сопствена држава мицко само овој да го пикне во затвор и ништо друго да не направи доживотен подржувач ќе му бидам
ама чекај ,Мицко сеа шо ги договора и следните за коалиција . Идеме на повеќе .
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
110
Поени од реакции
350
И пола Кавадарци струја нема, еј море зајче златен..
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
36.167
Туку сега гледам, онаа партијата на Данела 80% се состои од МИЛФари, и сега потајно се каам што излегов рано во 8:30 да гласам :'(
Чекајте дечки не брзајте. Некој нека го сочува постов, прво да го закопаме сдс денес, па од утре растеретени ќе ги разгледуваме членовите на партијата на Данела во таа другата тема. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom