Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.823
Поени од реакции
80.361
Јутарњи лист разговарал со некој таксист Дино, кој им рекол дека девојчето е убиено затоа што некој од фациве бил член на Црна ружа, па сакал да излезе и затоа морал да жртвува некое дете. Така се искачало од таму. Или он да се самоубие, како што правеа порано.

Кај успеја и тука да ги убацат?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Нека те ебат ама битно твоите те ебат. Како сам се себе уби и тоа моментално. Промена на името, пикање на уставобранителите в затвор, внесување на бугари во уставот, континуирано понижување на македонскиот народ, сето тоа не ти смета, битно Левица да не дојделе на власт. Уште еден доказ дека СДС и ДПНЕ се исто лајно само пакувањето е малку поразлично :pos: :pos: :pos: :pos:
mnogu, stvarno mnogu si glup. sve sto si napisal mi smeta ama toa e proslost i ne tolku bitno. samo glup covek stava tolkava tezina na nesta sto se minato a ja ignorira idninata. ti si tipicna petarda sto glasa za da kazni a ne za da stvori nesto.

so levica nema idnina. nema perspektiva. totalno gubenje na vreme. na kraj samo ke sfatis toa sto ti go crtam.

ovie drugite nudat gazolizacka eu perspektiva. ne deka mene mi treba ili znaci ali na vas sto ste u mk vi pravi nekakva razlika.

zatoa najbitno e da se dojde do 61. bez nikogo e najdobro, ali ako treba da se bira, da bukvalno site se podobri od levicata i so site bi bilo polesno da se vodi drzavata napred pa makar toa bilo i so tempo na polzav.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.254
Поени од реакции
4.482
МВР сериозно само ради Мицика треба да прегледа комуникација претходниве 2.5 до 3 недели и секако на сите тие што ги има на собранието во Гарденија што го имаат објавено
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
mnogu, stvarno mnogu si glup. sve sto si napisal mi smeta ama toa e proslost i ne tolku bitno. samo glup covek stava tolkava tezina na nesta sto se minato a ja ignorira idninata. ti si tipicna petarda sto glasa za da kazni a ne za da stvori nesto.

so levica nema idnina. nema perspektiva. totalno gubenje na vreme. na kraj samo ke sfatis toa sto ti go crtam.

ovie drugite nudat gazolizacka eu perspektiva. ne deka mene mi treba ili znaci ali na vas sto ste u mk vi pravi nekakva razlika.

zatoa najbitno e da se dojde do 61. bez nikogo e najdobro, ali ako treba da se bira, da bukvalno site se podobri od levicata i so site bi bilo polesno da se vodi drzavata napred pa makar toa bilo i so tempo na polzav.
Еве видовме каква разлика ни прави сите овие 30 години со ДПНЕ и СДС, од лошо кон бетер. Затоа најдобро земај коктелот со нагезмо/вотка и деланки од коконац и оди на некоја плажа да се секираш за Македонија а нас овде остави не да си ја оправаме државата затоа што на крајот од краиштата ние овде живееме а не ти кој што си фрлил камен на Македонија па сега ни продаваш евтин патриотизам од другиот крај на светот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.670
Еве видовме каква разлика ни прави сите овие 30 години со ДПНЕ и СДС, од лошо кон бетер. Затоа најдобро земај коктелот со нагезмо/вотка и деланки од коконац и оди на некоја плажа да се секираш за Македонија а нас овде остави не да си ја оправаме државата затоа што на крајот од краиштата ние овде живееме а не ти кој што си фрлил камен на Македонија па сега ни продаваш евтин патриотизам од другиот крај на светот.
Тоа е таа напредна идеологија, изолација дури и од своите, иначе и јас сум да и се забрани на дијаспората да ви се меша, и тоа само на етничките Македонци. Ова чисто од мерак да банкротирате, и да паднете под 50%, па да ви ги натераат и децата да имаат албански како задолжителен предмет.

Кога ве полни пари дијаспората арно е, иначе да не се мешале :pos:
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.806
Поени од реакции
6.803
mnogu, stvarno mnogu si glup. sve sto si napisal mi smeta ama toa e proslost i ne tolku bitno. samo glup covek stava tolkava tezina na nesta sto se minato a ja ignorira idninata. ti si tipicna petarda sto glasa za da kazni a ne za da stvori nesto.

so levica nema idnina. nema perspektiva. totalno gubenje na vreme. na kraj samo ke sfatis toa sto ti go crtam.

ovie drugite nudat gazolizacka eu perspektiva. ne deka mene mi treba ili znaci ali na vas sto ste u mk vi pravi nekakva razlika.

zatoa najbitno e da se dojde do 61. bez nikogo e najdobro, ali ako treba da se bira, da bukvalno site se podobri od levicata i so site bi bilo polesno da se vodi drzavata napred pa makar toa bilo i so tempo na polzav.
Груевски и ДПНЕ веќе еднаш добија 61 пратеници, но пак се натртија на ДУИ. Така што во контекст на бројот на пратеници, ДПНЕ и со 120 ќе си пуши и краде.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Еве видовме каква разлика ни прави сите овие 30 години со ДПНЕ и СДС, од лошо кон бетер. Затоа најдобро земај коктелот со нагезмо/вотка и деланки од коконац и оди на некоја плажа да се секираш за Македонија а нас овде остави не да си ја оправаме државата затоа што на крајот од краиштата ние овде живееме а не ти кој што си фрлил камен на Македонија па сега ни продаваш евтин патриотизам од другиот крај на светот.
darko drzavata e tamu kade sto e radi vas. ne zaboravaj toa. dedo ti, tatko ti, ti... generaciski glupaci sto nisto ne razbiraat i kontinuirano ja unistuvaat drzavata.

politicarite se del od narodot i mal del od sistemot. sistemot e trul zatoa sto e zadoen so komunjarska/levicarska ideologija ostanata uste od vremeto na bivsata drzava. za da ima smena mora sve toa da se iskoreni.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.928
Јутарњи лист разговарал со некој таксист Дино, кој им рекол дека девојчето е убиено затоа што некој од фациве бил член на Црна ружа, па сакал да излезе и затоа морал да жртвува некое дете. Така се искачало од таму. Или он да се самоубие, како што правеа порано.

Кај успеја и тука да ги убацат?
Може жената на таксистот да е медицинска сестра, ама мислам дека поради природата на работата, во судска медицина медицински сестри нема.

Така да, не знаеш кој е поненормален. Таксистот или новинарот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Груевски и ДПНЕ веќе еднаш добија 61 пратеници, но пак се натртија на ДУИ. Така што во контекст на бројот на пратеници, ДПНЕ и со 120 ќе си пуши и краде.
ne. dui istoriski togas NAJMALKU dobi od bilo koga.

sfati deka ako sakas stabilna drzava mora da zimas krediti zasto ste nesposobni da izbalansirate budzet i do gusa ste zaglaveni u dolgovi. dodeka ne se sredi drzavata finansiski sekogas ke zavisi i od stranski faktor koj ke insistira an multi kulti koalicija pa makar bila i simbolicna. duri i sistemot ni go skroija taka so ramkoven itn... jas ne znam sto ti zamisluvas ke bide so 61 pratenik ama definitivno nema da ima nekakov obracun so sipcite tie se ko beli mecki. sto ke sledi e obracun so komunjarite i sarenite kurtoni ko darce...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.928
Тоа е таа напредна идеологија, изолација дури и од своите, иначе и јас сум да и се забрани на дијаспората да ви се меша, и тоа само на етничките Македонци. Ова чисто од мерак да банкротирате, и да паднете под 50%, па да ви ги натераат и децата да имаат албански како задолжителен предмет.

Кога ве полни пари дијаспората арно е, иначе да не се мешале :pos:
Ако бе, нека ја оправаат државата сами. Тоа е најдобра работа за гледање. Кај и да е ќе ја оправат. Не знам зошто сте навредени од тој став. Јас би им дал уште 25 години власт, само да ги гледам како ја оправаат.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Тоа е таа напредна идеологија, изолација дури и од своите, иначе и јас сум да и се забрани на дијаспората да ви се меша, и тоа само на етничките Македонци. Ова чисто од мерак да банкротирате, и да паднете под 50%, па да ви ги натераат и децата да имаат албански како задолжителен предмет.

Кога ве полни пари дијаспората арно е, иначе да не се мешале :pos:
Едно пари од дијаспората што да ти кажам. Повеќе гледам лајна јадење и плачење отколку пари. На крај дојдете овде и придонесете за Македонија а не да роните крокодилски солзи од другиот крај на светот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.670
Ако бе, нека ја оправаат државата сами. Тоа е најдобра работа за гледање. Кај и да е ќе ја оправат. Не знам зошто сте навредени од тој став. Јас би им дал уште 25 години власт, само да ги гледам како ја оправаат.
Овие можат само да и направат еден твитер профил и да си прават досетки, за економија и дипломатија се тешки црепови. Иначе оставена им е, еве во последните години расцвета :)

Едно пари од дијаспората што да ти кажам. Повеќе гледам лајна јадење и плачење отколку пари. На крај дојдете овде и придонесете за Македонија а не да роните крокодилски солзи од другиот крај на светот.
Ова во штаб ти го кажаа, или некој од гостите во емисија?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.381
Поени од реакции
46.780
Едно пари од дијаспората што да ти кажам. Повеќе гледам лајна јадење и плачење отколку пари. На крај дојдете овде и придонесете за Македонија а не да роните крокодилски солзи од другиот крај на светот.
Доста бе мама им ебавте со чичин, ги одравте и Били и Џими , сега ве фатија, и одма не чинеле.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.928
Овие можат само да и направат еден твитер профил и да си прават досетки, за економија и дипломатија се тешки црепови. Иначе оставена им е, еве во последните години расцвета :)
Не е ова ништо, допрва можат да се покажат. Штета што во ВМРО-ДПМНЕ има толку лакоми по власт, инаку прилично сум убеден дека ќе бевме светол пример за цела вселена, особено за економија и дипломатија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom