Политички случувања во Израел

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.777
Поени од реакции
3.954
Ne e za racunica, Iran im e pogolema zakana nego Izrael.
Точно, дури и на глупавите американци им е јасно дека војна со Иран не би одела лесно, како што се случаите со глупавите арапи. Затоа САД се одлучуваат да удрат на најслабите блиско-источни земји, а Иран ќе биде оставен „за подоцна„.

Во меѓувреме, Иран не седи безработно, иако е/беше под санкции, туку развиваше свое оружје и натрупуваше залихи од муниција и од ракети.
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
751
Поени од реакции
640
The Israeli Ambassador to Russia, Simona Galperin: Israel expects Russia to condemn Iran's massive missile strike on the country.
Simona, remind me, when did Israel condemn even one strike by the Kiev regime on Russian regions? Can't remember? Neither can I. But I do remember regular statements supporting Zelensky's actions from Israeli officials. Those same criminal, terrorist actions of bastards on Bankova Street, resulting in the deaths of civilians year after year and the destruction of civilian infrastructure."
Автоматски споено мислење:

From Maria Zakharova:
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Тие украински напади се само очајно-губитнички обиди да и‘ се наштети на Русија.
Зборуваме дали досега е нападната нуклеарна сила од друга земја што нема нуклеарки, 2 години се случува тоа. Плус единствена нуклеарна сила што има територија под окупација на друга не нуклеарна земја е Русија.

И овие се очајнички потези да спаси репутација Иран.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.777
Поени од реакции
3.954
Уаааааааууу!...

Чифутините се сетија дека постои и СБ при ООН, веројатно постои и меѓународно право, а не само тие, додека другите (народи) се само „гоја„.


Автоматски споено мислење:

Зборуваме дали досега е нападната нуклеарна сила од друга земја што нема нуклеарки, 2 години се случува тоа. Плус единствена нуклеарна сила што има територија под окупација на друга не нуклеарна земја е Русија.

И овие се очајнички потези да спаси репутација Иран.
Дали Русија окупира украинска земја е дискутабилно, а дали Израел ја окупира(л) сириската висорамнина Голан е појќе од јасно.

Со овој напад, Иран не само што не спасува своја репутација, туку ќе мотивира и други земји за нивен „поинаков однос„ кон Израел.
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Дали Русија окупира украинска земја е дискутабилно, а дали Израел ја окупира(л) сириската висорамнина Голан е појќе од јасно.
Oбратно зборам, Украина моментално има окупација на руска територија. Единствена нуклеарна земја што нема контрола над целата територија и тоа заради не нуклеарна сила.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.845
Зборуваме дали досега е нападната нуклеарна сила од друга земја што нема нуклеарки, 2 години се случува тоа. Плус единствена нуклеарна сила што има територија под окупација на друга не нуклеарна земја е Русија.

И овие се очајнички потези да спаси репутација Иран.
Големината на територијата што ја имаат САД окупирано во Сирија(види богати...таму има нафта) е поголема од територијата што Русија ја има окупирано во Украина.

Ама Путин е лош, насилник, белаџија.....
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Големината на територијата што ја имаат САД окупирано во Сирија(види богати...таму има нафта) е поголема од територијата што Русија ја има окупирано во Украина.

Ама Путин е лош, насилник, белаџија.....
Вајда лошо сфаќате или лошо имам напишано, Украина држи руска територија според руски устав. Украина нема нуклеарки, Русија има нуклеарки. Украина ја константно напаѓа територијата на најголемата нуклеарна сила.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Говнава невладини, ај што лупаат за домашна политика, лупаат. Ама кога ќе се истакнат со геополитички размислувања, им нема крај на глупоста.
Целта на напишаното од гомното сепак е за домашна политика. :)
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.424
Поени од реакции
3.043
Тресла се гора, пао биткоин. Е тоа се деси само. Гол кур и тие и тие. Ајде бе Нетанјаху удри јако чекаат двајца у Моцарт на партизанска да тркнат до кај шиптаpчето од карши за Кардано и Солана на попуст.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.441
Поени од реакции
79.509
Целта на напишаното од гомното сепак е за домашна политика. :)
намената може да е било каква
постот се занимава со надворешна политика
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.355
Поени од реакции
22.817
Незнам зашто еврејот не напраи класична Путинка седнат пред камери да искоманда ставање највисока приправност на нуклеарките.
Затоа што нив ги брани САД со плус 4000 нуклеарки. Русија се брани сама со 4000 нуклеарки.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.836
Поени од реакции
4.615
Украина редовно ја напаѓа територијата на најголемата нуклеарна сила.
Чудно, до сега ОТАН и сателитите говореа обратно, значи сепак ОТАН (Украина е симпатизер на НАТО) има непријателски намери кон Русија!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.199
Поени од реакции
29.054
Тресла се гора, пао биткоин. Е тоа се деси само. Гол кур и тие и тие. Ајде бе Нетанјаху удри јако чекаат двајца у Моцарт на партизанска да тркнат до кај шиптаpчето од карши за Кардано и Солана на попуст.
Се чека јак dip за entry
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.226
Поени од реакции
18.046
Терорист осуден во Израел, забранета организација од страна на САД, сега е министер.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom