Покер

Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
брат еве ја веб страната на МПФ
http://mkpoker.mk/ па верувам дека ке се снајдеш има се таму али мој совет ти е ич да не почнуваш веќе според мене е касно а и пред некое време се приклучија и нашиве про играчи (имаше несогласувања за тоа кој да бидат членови на федерацијата па тие што ги ставија овие не ги подржуваа и затоа на почетокот ги немаше) па така да сега голема е конкуренцијата затоа подобро иди си на турнирчиња у гранд :) позз
ja najdov stranava vcera ama nikade ne pisuvase kolku buyin se turnirite i uste kolku turniri ke se igraat do krajot na kvalifikaciite?
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
12
Поени од реакции
4
ja najdov stranava vcera ama nikade ne pisuvase kolku buyin se turnirite i uste kolku turniri ke se igraat do krajot na kvalifikaciite?
абе заебете тоа срање само ке се срамите, ова е македонија бе луѓе 100% и во покеров има политика 100% има нечиј син шо поима неам и ке ги срами сите :) златен онлине покер вие се замарате со вакви срања
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
абе заебете тоа срање само ке се срамите, ова е македонија бе луѓе 100% и во покеров има политика 100% има нечиј син шо поима неам и ке ги срами сите :) златен онлине покер вие се замарате со вакви срања
i online pokerot go unistija ima nekoj nov zakon doneseno sega za online gambling ti pravat problem za vadenje na parite preku banka...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.939
Поени од реакции
10.570
ja najdov stranava vcera ama nikade ne pisuvase kolku buyin se turnirite i uste kolku turniri ke se igraat do krajot na kvalifikaciite?
ТИП Macedonian Poker Ranking Tournament
ВРЕМЕ 17:00 - 23:00
МЕСТО Macedonian Poker Federation, Skopje
УЧЕСТВО
ПОЕНИ I - 30 | II - 25 | III - 20 | IV - 15 | V - 5 | VI - 1
ИНФО 2500чипови + rebuy + addon 5000 чипови
ПРИЈАВУВАЊЕ 070 477 038 | 078 553 394

ТИП Double Points Wednesday
ВРЕМЕ 19:00 - 23:55
МЕСТО Macedonian Poker Federation, Skopje
УЧЕСТВО Freezout EPT structure. 10000 chips
ПОЕНИ I - 60 | II - 40 | III - 30 | IV - 20 | V - 10 | VI - 05 | VII - 02 | VIII - 01
ИНФО

епа на почеток беше 500 ден. па се зголеми на 50 евра а сега незнам колку е...
незнам дали виде дека има и бројче за пријавување па земи сврти распрашај се што како. тоа ке ти е најпаметно. иначе мислам дека има уште доста да се игра и првите 5 дека ке влезат во репрезентација и плус 5 ке бидат одбрани од федерацијата ваљда некои од оние најдобрите што нема да влезат меѓу првите 5.
јас сум немал проблеми со вадење на пари. играм на PokerStars ги префрлам на MooneyBookers и потоа на картичка. незнам на тебе што проблеми ти прават :)
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
ТИП Macedonian Poker Ranking Tournament
ВРЕМЕ 17:00 - 23:00
МЕСТО Macedonian Poker Federation, Skopje
УЧЕСТВО
ПОЕНИ I - 30 | II - 25 | III - 20 | IV - 15 | V - 5 | VI - 1
ИНФО 2500чипови + rebuy + addon 5000 чипови
ПРИЈАВУВАЊЕ 070 477 038 | 078 553 394

ТИП Double Points Wednesday
ВРЕМЕ 19:00 - 23:55
МЕСТО Macedonian Poker Federation, Skopje
УЧЕСТВО Freezout EPT structure. 10000 chips
ПОЕНИ I - 60 | II - 40 | III - 30 | IV - 20 | V - 10 | VI - 05 | VII - 02 | VIII - 01
ИНФО

епа на почеток беше 500 ден. па се зголеми на 50 евра а сега незнам колку е...
незнам дали виде дека има и бројче за пријавување па земи сврти распрашај се што како. тоа ке ти е најпаметно. иначе мислам дека има уште доста да се игра и првите 5 дека ке влезат во репрезентација и плус 5 ке бидат одбрани од федерацијата ваљда некои од оние најдобрите што нема да влезат меѓу првите 5.
јас сум немал проблеми со вадење на пари. играм на PokerStars ги префрлам на MooneyBookers и потоа на картичка. незнам на тебе што проблеми ти прават :)
aha znaci osven poeni mozis i pari da dobies stom ima buyin taka?
ina4e gi vadam i jas ama od ovoj septemvri veke ne e dozvoleno da gi vadam kako pari od kockanje gi pisuvam kako podarok od stranstvo ti kako gi vadis?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.939
Поени од реакции
10.570
aha znaci osven poeni mozis i pari da dobies stom ima buyin taka?
ina4e gi vadam i jas ama od ovoj septemvri veke ne e dozvoleno da gi vadam kako pari od kockanje gi pisuvam kako podarok od stranstvo ti kako gi vadis?
исто ко претходно ги вадам најпрво ги префлам нели на mooneybookers само што јас неможев да уфрлам директно од картица на poker stars туку морам преку mooneybookers :)
иначе да ваму даваат и пари и ти доаѓа исто ко да си играш на турнир за пари
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Јас имам картичка (visa electron) и сеа треба од манибукерс да ги префрлам на картичката е сеа чув муабет за верификација наводно од 1 до 3 евра треба да ми земат од картичката по рандом избор (претпоставувам треба да имам ставено претходно пари за да имат од каде да ми земат) и јас да се јавам во банка и да прашам колку пари ми е одземено (дали можам ова онлајн сам да си видам зашто иам нели увид онлајн во мојата сметка).
Е сеага се жалат еден куп луѓе дека мене парите и биле у денари а јас коа ќе ми земат пример 89 денара треба да ги префрлам во евра и да знам колку они точно ми земале.
Ме интересире по која курсна листа да гледам?
Како најточно да погодам точната цифра?
Зашто слушнав муабет дека обидите се лимитирани?
И последно прашање нели има поедноставен начин да си ги префрлам?
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Јас имам картичка (visa electron) и сеа треба од манибукерс да ги префрлам на картичката е сеа чув муабет за верификација наводно од 1 до 3 евра треба да ми земат од картичката по рандом избор (претпоставувам треба да имам ставено претходно пари за да имат од каде да ми земат) и јас да се јавам во банка и да прашам колку пари ми е одземено (дали можам ова онлајн сам да си видам зашто иам нели увид онлајн во мојата сметка).
Е сеага се жалат еден куп луѓе дека мене парите и биле у денари а јас коа ќе ми земат пример 89 денара треба да ги префрлам во евра и да знам колку они точно ми земале.
Ме интересире по која курсна листа да гледам?
Како најточно да погодам точната цифра?
Зашто слушнав муабет дека обидите се лимитирани?
И последно прашање нели има поедноставен начин да си ги префрлам?
mene mi zema po 2.32 USD za sekoj cashout od moneybookers sega neznam zosto gbaras kursna lista koga ne e nekoja golema razlika dali ke ti zeme 80 ili 90 denari.Inaku mozes parite da si gi prefrlas direktno vo banka od pokerstars ama od bankata mi preporacaa sekogas da gi prefrlam od moneybookers za da nemam problemi
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
mene mi zema po 2.32 USD za sekoj cashout od moneybookers sega neznam zosto gbaras kursna lista koga ne e nekoja golema razlika dali ke ti zeme 80 ili 90 denari.Inaku mozes parite da si gi prefrlas direktno vo banka od pokerstars ama od bankata mi preporacaa sekogas da gi prefrlam od moneybookers za da nemam problemi
Не ме разбра пријателе,зборам за верификација
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Ми стигна порака од тутунска банка : Вашата картичка Маестро Студент Машки дизајн е изработена....:mad: каква картичка е ова па сега, и реков виза електрон дали јас сум згрешил на документите нешто или па тие незнам..... ке ја биде ли оваа за мани букерс или да ја сменам некако откако ке ја земам ако може????
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Не ме разбра пријателе,зборам за верификација
pravis cashout od 14$ mislam deka bese ne sum siguren tie ti gi prakaat na smetkata/kartickata+1 kod koj treba da go napises na stranata na moneybookers so koj ja verificiras kartickata
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 03:54 ---
Ми стигна порака од тутунска банка : Вашата картичка Маестро Студент Машки дизајн е изработена....:mad: каква картичка е ова па сега, и реков виза електрон дали јас сум згрешил на документите нешто или па тие незнам..... ке ја биде ли оваа за мани букерс или да ја сменам некако откако ке ја земам ако може????
mislam deka ke ja bide :)
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Вака треба на виза електрон да ставам пари од манибукерс направени од покер.
Сеа за верификација ме прашува нешто gambling or non gambling?
Што треба да штиклирам,јас неќам да играм покер со картичкава сакам само парите да ги вадам?
Ако може некој нека ми каже побрзо би му бил благодарен.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
има некој искуство да каже како оди процедурата на вадење и ставање пари со нетлер ? не гледам опција на манибукерс за масетро картичка :( , да не одам да бидам досаден во банката да ја менам да ја искорситам некако ....
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
има некој искуство да каже како оди процедурата на вадење и ставање пари со нетлер ? не гледам опција на манибукерс за масетро картичка :( , да не одам да бидам досаден во банката да ја менам да ја искорситам некако ....
Пријателе конечно преку манибукерс и тутунска банка со виза електрон ми успеа да си подигнам пари така да ако сакаш помош ти или кој било нека каже,јас играв на 24h poker на фрирул па после праев од тие евра добиено пари,не напраив којзнае колку ама 170 евра си земав;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom