Покер

T

Torchyrus

Гостин
Да не отварам тема посебно ... имам едно прашање ..
Денеска случајно во една играчница играјки на сони во позадина на радио слушнав некаква си коцарска реклама за школо во Македонија или како ли кажаа неам поим само во тој фазон не слушнав убаво па да знае некој да има разбрано да има нешто кај нас такво ?
Ова сериозно официјално школо за коцкарски срања кај нас ...:rolleyes: ајде кажувајте ако знаете неш повеќе да се префрлам таму да учам хх :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.939
Поени од реакции
10.570
незнам колку сте упатени но неодамна е формирана Македонска покер федерација (МПФ).

Македонија стана 37 членка на Организацијата(ИФП) која го Организира Првото Светско првенство во Покер Месецов во Лондон со учество на 12 држави со Тим од 6 играчи во секоја Репрезентација! Р.Македонија (МПФ) ќе учествува во квалификациите за учеството на Олимписките Покер игри во Лондон 2012

моментално има кфалификации за тоа од кои македонски покер играчи ке биде составена федерацијата и еве како стои табелата моментално
1.Avramovski Bojan 70
2.Topuzovski Filip 60
3.Eftimov Blagoja 60
4.Trajkovski Aleksandar 60
5.Dabeski Boria 60
6.Mitrovski Blagoja 45
7.Nikolovski Blagoja 40
8.Dimovski Zvonko 40
9.Dabovic Marko 30
10.Ristovski Nenad 30
11.Peshev Nikola 25
12.Neziri Arben 21
13.Spasov Slave 20
14.Ahmed Ado 20
15.Blazevski Viktor 10
16.Jovanovski Ljube 06
17.Jovanovski Vlatko 05
18.Filipovski Filip 05
19.Lazova Marijana 05
20.Denkovski Martin 05
21.Milevski Petar 05
22.Dzadzeva Sofija 03
23.Chucuk Georgi 02
24.Suzana Al Salkini 02
25.Galevski Vlado 01
26.Trajcev Saso 01
27.BOBI 01
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Дали некој го има решено тестот на http://www.pokerstrategy.com
Има многу двосмислени прашања не го разбирам, ако знае некој што го има решено, ве молам за одговорите 3 пат пробувам се некаде грешам. Благорадам однапред;)
 
T

Torchyrus

Гостин
Дали некој го има решено тестот на http://www.pokerstrategy.com
Има многу двосмислени прашања не го разбирам, ако знае некој што го има решено, ве молам за одговорите 3 пат пробувам се некаде грешам. Благорадам однапред;)
Врати се наназад во темата мислам имаше човек што решава ;)
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Поздрав на сите,значи погоре пишав дека имав пари на 24 часа покер што ги напраив од фрирул играње и прашував како да ги извадам.Ми кажаа некои членови дека треба од таму да ги прфрлам на манибукерс(скрил) и после тоа да направам депозит на виза интернет во тутунска или унибанка и да си ги префрлам на неа.
Е сега парите за неполни 6 саата ми ги дадоа на на скрил и ги имам ама ме интересира дали можам да ги префрлам кај брат ми на мани букерс и он после тоа да ги префрли на виза интернет негова зашто он веќе ја има.
Да напоменам дека неговата му е од стопанска банка (не е тутунска или уни банка) и до сега ниту еднаш не прфрлал од манибукерс на картица па не ни знаеме ако може колку време би требало???
Ако има некој одговор нека ми напише.Фала.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Немам искуство ама на еден покер форум на ова налетав :

Штом веќе си отворил сметка на moneybookers, мораш да ја верифицираш таа сметка со покер куќата , за да направиш cash out, а се верифицира само на еден начин , мораш да направиш депозит од moneybookers на покер , макар и минимум уплата , па после тоа си ги вадиш и тие назад, само колку да ја верифицираш, сите покер куќи работат на ист принцип, мораш најпрво да внесеш пари , па после тоа да вадиш на истата сметка.
-А за moneybookers да ги верифицираш со некоја наша банка, можеш на било која банка каде што имаш веќе твоја сметка , да гласи на твое име, само прашај ги во банка за IBAN број , SWIFT број, и од кога сето ова го имаш , потполни на moneybookers твојот конто број на од нашата банка, IBAN број , SWIFT број , овака треба да биде во ред со moneybookers > банка.
-Доколку сакаш да ја верифицираш moneybookers со картичка , тогаш гледај да биде картичката со девизна сметка, бидејки при верификацијата со картичката ,moneybookers повлекуваат од картичката одредена сума помеѓу (од 1$ do 2.99$) пишува таму подетално, и потоа за ти да потврдиш дека картичката е твоја и сметката , на moneybookers мораш да ја внесеш точната сума што они ја повлекле, пример( 2.14 $) тоа ќе видиш ти на твојата сметка во банка колку они повлекле. за тоа ти треба девизна , а не денарска бидејки нема да можеш да ја погодиш точната сума.(испробано)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
12
Поени од реакции
4
Поздрав на сите,значи погоре пишав дека имав пари на 24 часа покер што ги напраив од фрирул играње и прашував како да ги извадам.Ми кажаа некои членови дека треба од таму да ги прфрлам на манибукерс(скрил) и после тоа да направам депозит на виза интернет во тутунска или унибанка и да си ги префрлам на неа.
Е сега парите за неполни 6 саата ми ги дадоа на на скрил и ги имам ама ме интересира дали можам да ги префрлам кај брат ми на мани букерс и он после тоа да ги префрли на виза интернет негова зашто он веќе ја има.
Да напоменам дека неговата му е од стопанска банка (не е тутунска или уни банка) и до сега ниту еднаш не прфрлал од манибукерс на картица па не ни знаеме ако може колку време би требало???
Ако има некој одговор нека ми напише.Фала.
Ако ја има верифицирано скрилл сметката тогас можеш
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Mе интерсира колку е најголемото вадење на пари што сте го направиле одеднаш директно од покер во Тутунска Банка? Поднесов за трансакциска во Тутунска банка и за 1 недела ке бидела оваа дебитната, знам дека има закон за онлајн гемблинг... и затоа гледам сите ги правеле трансакциите до 200-300 евра, па ме интерсира дали има некој еве на пример да извади 1 000- 2 000 евра од еднаш?? позз
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Mе интерсира колку е најголемото вадење на пари што сте го направиле одеднаш директно од покер во Тутунска Банка? Поднесов за трансакциска во Тутунска банка и за 1 недела ке бидела оваа дебитната, знам дека има закон за онлајн гемблинг... и затоа гледам сите ги правеле трансакциите до 200-300 евра, па ме интерсира дали има некој еве на пример да извади 1 000- 2 000 евра од еднаш?? позз
Зар ги направи толку пари????
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
незнам колку сте упатени но неодамна е формирана Македонска покер федерација (МПФ).

Македонија стана 37 членка на Организацијата(ИФП) која го Организира Првото Светско првенство во Покер Месецов во Лондон со учество на 12 држави со Тим од 6 играчи во секоја Репрезентација! Р.Македонија (МПФ) ќе учествува во квалификациите за учеството на Олимписките Покер игри во Лондон 2012

моментално има кфалификации за тоа од кои македонски покер играчи ке биде составена федерацијата и еве како стои табелата моментално
1.Avramovski Bojan 70
2.Topuzovski Filip 60
3.Eftimov Blagoja 60
4.Trajkovski Aleksandar 60
5.Dabeski Boria 60
6.Mitrovski Blagoja 45
7.Nikolovski Blagoja 40
8.Dimovski Zvonko 40
9.Dabovic Marko 30
10.Ristovski Nenad 30
11.Peshev Nikola 25
12.Neziri Arben 21
13.Spasov Slave 20
14.Ahmed Ado 20
15.Blazevski Viktor 10
16.Jovanovski Ljube 06
17.Jovanovski Vlatko 05
18.Filipovski Filip 05
19.Lazova Marijana 05
20.Denkovski Martin 05
21.Milevski Petar 05
22.Dzadzeva Sofija 03
23.Chucuk Georgi 02
24.Suzana Al Salkini 02
25.Galevski Vlado 01
26.Trajcev Saso 01
27.BOBI 01
Kako da se prijavam na ovie kvalifikacii kolku sto gledam nema ni oficijalna strana ni pak facebook strana...
--- надополнето: 26 декември 2011 во 04:56 ---
Mе интерсира колку е најголемото вадење на пари што сте го направиле одеднаш директно од покер во Тутунска Банка? Поднесов за трансакциска во Тутунска банка и за 1 недела ке бидела оваа дебитната, знам дека има закон за онлајн гемблинг... и затоа гледам сите ги правеле трансакциите до 200-300 евра, па ме интерсира дали има некој еве на пример да извади 1 000- 2 000 евра од еднаш?? позз
popametno ti e da gi vadis po 200 evra sekoj mesec odkolku site naednas
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
12
Поени од реакции
4
Ако знае некој ке замолам за одговор,
Годинава од покер имам укеширано меѓу 4000-5000 евра сеа ме интересира, дали требада ги пријава у УЈП што треба да напраам да не ми дојдат дома да ме хапсат за 1 година.?
--- надополнето: 26 декември 2011 во 10:30 ---
Mе интерсира колку е најголемото вадење на пари што сте го направиле одеднаш директно од покер во Тутунска Банка? Поднесов за трансакциска во Тутунска банка и за 1 недела ке бидела оваа дебитната, знам дека има закон за онлајн гемблинг... и затоа гледам сите ги правеле трансакциите до 200-300 евра, па ме интерсира дали има некој еве на пример да извади 1 000- 2 000 евра од еднаш?? позз
можеш и милион евра ако сакаш да извадиш, мислам не ако сакаш ако имаш . :)
само да ви кажам внимавајте со преносот од покер соба у банка директ некогаш но многу ретко се дешаа да заглават парите некаде измеѓу посебно ако подршката на покер собата е слаба, јас од парту покер имам чекано 1 месец за 500 долари душата ми излезе :)
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
5
Колки пари треба да направиш за да ги извадиш, секако дека постои лимит на секоја страна не даваат така евети 50 долари;)
Јасно дека постои , неможеш да ги вадиш овие 50 се додека не генерираш доволно рејк. Но се добри за почеток , да учиш и да се надградуваш а со тоа правиш пари
--- надополнето: 26 декември 2011 во 19:12 ---


Статистика за декември
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Ако знае некој ке замолам за одговор,
Годинава од покер имам укеширано меѓу 4000-5000 евра сеа ме интересира, дали требада ги пријава у УЈП што треба да напраам да не ми дојдат дома да ме хапсат за 1 година.
ako parite ti se od poker karticka nemoras da platis danok a ako si gi izvadil preku banka treba da platis danok 10%
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.939
Поени од реакции
10.570
Kako da se prijavam na ovie kvalifikacii kolku sto gledam nema ni oficijalna strana ni pak facebook strana...
--- надополнето: 26 декември 2011 во 04:56 ---


popametno ti e da gi vadis po 200 evra sekoj mesec odkolku site naednas
брат еве ја веб страната на МПФ
http://mkpoker.mk/ па верувам дека ке се снајдеш има се таму али мој совет ти е ич да не почнуваш веќе според мене е касно а и пред некое време се приклучија и нашиве про играчи (имаше несогласувања за тоа кој да бидат членови на федерацијата па тие што ги ставија овие не ги подржуваа и затоа на почетокот ги немаше) па така да сега голема е конкуренцијата затоа подобро иди си на турнирчиња у гранд :) позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom