Покер

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Ако си стаиш твои пари со тек на играње и праење поени ти се дуплира буџетот.

во меѓувреме еве како се праат пари :)


Pokerbunny69 го направи најбезсмислениот потег во неговиот живот.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Ако си стаиш твои пари со тек на играње и праење поени ти се дуплира буџетот.

во меѓувреме еве како се праат пари :)


Pokerbunny69 го направи најбезсмислениот потег во неговиот живот.
оооооо да сум јас овајјј .... ке се бесаммм !!
 
С

Спенсер

Гостин
Ако си стаиш твои пари со тек на играње и праење поени ти се дуплира буџетот.

во меѓувреме еве како се праат пари :)


Pokerbunny69 го направи најбезсмислениот потег во неговиот живот.
што е форава??? не сватив... не го играм покеров и не ми е јасно што се деси???
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
што е форава??? не сватив... не го играм покеров и не ми е јасно што се деси???
Покеров место да ги додели парите на победникот, им ги подели на сите (и на тие што се откажале) и потоа замрзна :)
И сумава ја зголеми за 231541312312 пати...Среќници.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Победникот доби повеќе од доволно, 400 и кусур хиљади долара, вториов 200 и нешто, другиве што фолднаа по 40тина бонус ради бед битот со двата стрејт флеша.
како и да е, нема кој зошто да жали, се опарија сите :)
освен ташакот што направи сит аут, нека се обесе сеа.... на јутјуб го утепаа уште толку во комент секцијата :pos2:

ова да ми се случи праам хациенда на водно и никад више не седнувам на покер у пари.
 

pit

Член од
26 август 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
* Име: PokerStrategy.com Monthly $ 5000
* ID на турнирот: 174742218
* Награден фонд: $ 5000
* Почеток на турнирот: 26.09, 15:00 GMT
* Почеток на регистрација: 26.09, 11:00 GMT
* За да учествувате треба: сметка во Full Tilt Poker, формирана во PokerStrategy
 
М

Мартин`

Гостин
* Име: PokerStrategy.com Monthly $ 5000
* ID на турнирот: 174742218
* Награден фонд: $ 5000
* Почеток на турнирот: 26.09, 15:00 GMT
* Почеток на регистрација: 26.09, 11:00 GMT
* За да учествувате треба: сметка во Full Tilt Poker, формирана во PokerStrategy
Дај кажете кои се најдобри сајтови за покер и каде да наоѓам лозинки за фриролови ?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Бонус од по двапати по 25 евра на PartyPoker.

Еве упатство како да се добие.

http://news.pokernika.com/1-aktuelno/1187-preuzmi-besplatnih-50-da-zapoae-nea-igru-za-sve-nove-igraae-e.html

ПС. Ако веќе некој го има ова направено, може ли да ми каже за коментарот на алекс, дека треба пред регистрација да се избришат сите колачиња, кукис.
Јас не го направив тоа па можно ли е да ми прави проблем?
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Aх, тој покер....:vozbud:
Играва ме има обземено целосно.Маѓепсан сум тотално,како дете пред машина за сладолед.
Играм веќе година и 4-5 месеци и иако одвреме на време ја ѕирнувам темава сепак во досега постираното на неа не го најдов она што ми треба.Сакам да замолам некој од играчите што играат на интернет да постави еден краток туторијал за тоа како се прави депозит на било која покер соба.
Јас и покрај тоа што играм на интернет(на Lucky Ace едно време на сметка имав над 1000 долара),досега ниту сум направил депозит ниту пак сум искеширал пари од некоја од собите.
Значи дали може со дебитна картица да се направи депозит?
Дали може директно од картица да се направи депозит или мора да се оди преку mooeybookers и слични страни?

Однапред ви благодарам.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Aх, тој покер....:vozbud:
Играва ме има обземено целосно.Маѓепсан сум тотално,како дете пред машина за сладолед.
Играм веќе година и 4-5 месеци и иако одвреме на време ја ѕирнувам темава сепак во досега постираното на неа не го најдов она што ми треба.Сакам да замолам некој од играчите што играат на интернет да постави еден краток туторијал за тоа како се прави депозит на било која покер соба.
Јас и покрај тоа што играм на интернет(на Lucky Ace едно време на сметка имав над 1000 долара),досега ниту сум направил депозит ниту пак сум искеширал пари од некоја од собите.
Значи дали може со дебитна картица да се направи депозит?
Дали може директно од картица да се направи депозит или мора да се оди преку mooeybookers и слични страни?

Однапред ви благодарам.
Зависи од покер собата дали дозволува директно од картица да се направи депозит,види си најубаво ти пишува на самата покер соба дали директно може да се депозира.Ако сеуште немаш картица извади си од тутунска банка ,јас се зезнав имав од прокредит извадено и неможев ни на манибукерс да направам депозит.

http://atdhe.net/11270/watch-poker-channel еве линк од WSOP во живо за сите љубители на покерот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom