Покер

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Може некоја да ми прати некоја е-книга по ПМ ако има, нешто општо и финтици околу покерот? :)

финтици бате сам ке си научаш не е тфа компјутерска игра секој си има свој финти ...
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Со пар во рака оди All in :icon_lol:
еј стварно фала што ми објасни.
финтици бате сам ке си научаш не е тфа компјутерска игра секој си има свој финти ...
добро бе јас побарав само ако има некој да ми прати, и не побарав некој да ми објаснува што да правам , туку побарав само книга да ми прати. Ако има некој нека прати.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Може некоја да ми прати некоја е-книга по ПМ ако има, нешто општо и финтици околу покерот? :)
финти нема,а правилата се учат пред д авлезеш на маса,или на википедија оди едуцирај се :)
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Ако имаш над 100М и даваш пари на другари, пријатели и сл.. те банираат и мислам дека банот е перманентен.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
dobro sega kese raspravame ili ke bojkotirame javete na site prijateli edna nedela da nevleguvaat na zunga teksas holdem:toe:
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.571
Поени од реакции
1.093
и ти ќе имаш пар кецови.... а некој акмак трилинг двојки и ќе се чешаш цела вечер! :pos::pos: (инаку секогаш кога имам пар во рака тоа ми се случува)
Ако имаш пар во рака прво се оди Check за да видиш шо имаат другите!
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ако имаш пар во рака прво се оди Check за да видиш шо имаат другите!
и? шо? иста замка има.

Ти отвара 275

и ти дигаш за 200 пример, и некој ти плаќа.. успут уште еден двајца што ччекаат поголема.

ти дигаш уште 200, некој се откажува а некој плаќа. ти вади Д. ти пак имаш поголем пар, оти другите карти не се повзани, нема скала, нема боја. а тој си имал двојчиња, ама на него му било страв ти да не имаш поголем трилинг :))))

муабетот ми е не секогаш испаѓа како што сакаме :) коцка е :)))

а со чек не секогаш се постигнува којзнае што оти така им даваш да ги видат картите и другите.

со добра карта нема чек. останатото е коцка. исто како и играта уствари :)))
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
ако немаш среќа џабе...јас правам фул хаус,се што имам оставам на маса,а еден копиљ вади поголем фул хаус од мене...коа не оди-не оди...ако ми се погоди масата останувам,ако не барам други маси...
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
dobro sega kese raspravame ili ke bojkotirame javete na site prijateli edna nedela da nevleguvaat na zunga teksas holdem:toe:
Да не флегувам една недела на зунга тексас и ќе бидам одбаниран? Или не те разбирам шо сакаш да кажеш..
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Да не флегувам една недела на зунга тексас и ќе бидам одбаниран? Или не те разбирам шо сакаш да кажеш..
За бојкот си слушнал поентата е да не им влагаме 7 дена вклучувајкиги и нашите пријатели да ги убедиме,во истото, пошнувајки од 16 овој месец до 24 никој да не им влага во апликацијата јас неим играм веќе две недели а имам 1,8 б поентата е да сватат дека без играчи се ништо,да видиш како друга песна ке почпнат да пеат аи веќе почнуваат да ги бојкотираат се помалку играчи имаат
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
За бојкот си слушнал поентата е да не им влагаме 7 дена вклучувајкиги и нашите пријатели да ги убедиме,во истото, пошнувајки од 16 овој месец до 24 никој да не им влага во апликацијата јас неим играм веќе две недели а имам 1,8 б поентата е да сватат дека без играчи се ништо,да видиш како друга песна ке почпнат да пеат аи веќе почнуваат да ги бојкотираат се помалку играчи имаат
:pos2::pos2:
-немој вакви зелени:vozbud:
-МОМЕНТАЛНО играат минимум 200 000 корисници на фејсбук...ако ТИ успееш да ги убедиш тие да не играат алал да ти е...ја не успевам да ги убедам да ми пуштат неколку чипови,а не па да ги откажеш ти од забавата наречена покер:smir:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
:pos2::pos2:
-немој вакви зелени:vozbud:
-МОМЕНТАЛНО играат минимум 200 000 корисници на фејсбук...ако ТИ успееш да ги убедиш тие да не играат алал да ти е...ја не успевам да ги убедам да ми пуштат неколку чипови,а не па да ги откажеш ти од забавата наречена покер:smir:
zaradi vakvi [ose ligavat za ;ipovi stana celata lakrdija,inace ako nesi znael a neznaes ko so gledam, vo sekoj momen igraa po milion i osumsto igraci, vo bilo koj del od denot den ili nok dvesta iljadi se nisto i seuste ke paga brojot a ako sakas cipovi idi kupisi od zunga posto mnogu gi sakas ne prosi
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
zaradi vakvi [ose ligavat za ;ipovi stana celata lakrdija,inace ako nesi znael a neznaes ko so gledam, vo sekoj momen igraa po milion i osumsto igraci, vo bilo koj del od denot den ili nok dvesta iljadi se nisto i seuste ke paga brojot a ako sakas cipovi idi kupisi od zunga posto mnogu gi sakas ne prosi
Со глупав да не се расправаш, прво кете спушти на негово ниво а потоа кете победи со долгогодишно искуство
-со свој камен по глава...јас чипови шо барам е МОЈ проблем,а баш сакам да видам ти како ќе ги убедиш сите да не играат...море моќно чоече,толку влијателно за покерот неам сретнато до сеа:pos2:
-ако мислиш дека тоа што барам чипови е илегално,зошто СЕУШТЕ стои опцијата Send Chips...милионски суми префрлаа некои,затоа ги банираат,а не некој што ми пратил 999 долари max.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Гледам на фејзбук сите играат, па си направив и јас специјално за тоа али не ми се уклучува нешто :jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom