Позитивни врски помеѓу Република Бугарија и Република Македонија

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.923
Поени од реакции
131
Za ekonomska sorabotka ima prostor vo sekoj pogled.Ama ako go poddrzuvate Karakacanov...GOLEM PROBLEM:nenene:
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
183
Поени од реакции
0
Ne moze da postojat dobrososedski odnosi dodeka poveketo luge se zamarat so politika i istorija (tipicno balkanski) i se gleda vo minatoto. Za zal skoro nema da ima pozitivni vrski.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
0
Ima tolku mnogu moznosti za megjusebna sorabotka sto prosto e sramota i greota sto sme zaglaveni vo ovoj politicki lavirint na netrpenie vo koj sto se naogjame vo momentov,i poradi toa cari nedoverba i delumna netrpelivost pomegju lugjeto (i od dvete strani na granicata).
Kako da go razresime?
1.Prestanete so specijalnata vojna i umesnoto i neumesno plasiranje propaganda!Dozvolete zaedno da go pogrebeme minatoto na grobista i da gradime zaednicka idnina!
2.Prestanete da izdavate pasoshi na makedonski gragjani! (vo kontekst na tocka eden).
3.Site selski sutovi (od Makedonija)sto se vrbuvani kaj vas i zimaat stipendii na grbot na bugarskata drzava zatoa sto se `represirani` vo Makedonija...vratete gi nazad kaj nas i otkazete im go gostoprimstvoto!Od licni celi raskazuvaat prikaski za mali deca koi sto gi ozlobuvaat vasite gragjani kon sistemot na nasata drzava!
4.Prestanete da go stipendirate VMRO-BND i agentite koi sto rabotat na `makedonskiq vupros` so drzavni pari!Makedonija ne e i nema da bide `zaplaha` za Bugarija...soodvetno...:toe: ...nema potreba od tolkav aparat koj sto jade drzavni pari i izmisluva situacii,buckurusi...diga tenzii i krizi za da go opravda svoeto postoenje za i natamu da moze da zimaat plata koja sto...so nisto ne ja zasluzuvaat.

Bi sakal da cujam lista na baranja koi sto vie gi imate za da se podobrat megjudrzavnite odnosi.
Za mozna ekonomska sorabotka (a taa e beskonecno golema) ke zborime vo drug post.
Единственото баране е да се прекрати отровното србско влијание в'рху овштественија и политически живот на мак и македонските баранија да се барат от македонци а не от срби.Тогава всичко ке си дојде на местото.So you zevzek stay out of this:smir:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Од бугарија имаме само една позитивна работа.
Таа работа е:ергените над 40 години одат таму да еб*т за пари.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
0
Од бугарија имаме само една позитивна работа.
Таа работа е:ергените над 40 години одат таму да еб*т за пари.
Абе че са ви грозни ергените ги не им дава никој без пари спор нема а останалото приказки за в'трешна консумација.Блажени са веројуштите:pos2:
 

Никсън

бамбуча
Член од
12 октомври 2007
Мислења
284
Поени од реакции
0
Од бугарија имаме само една позитивна работа.
Таа работа е:ергените над 40 години одат таму да еб*т за пари.
Крејзи има поне 100 теми, к'дето можеш да обиждаш б'лгарите на волја. Направих една за положителни нешта, барем неја недеј развалјај:nenene:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.592
Поени од реакции
1.704
Еве нешто убаво-денес Б'лгарија даде софтуер за македонската армиа като бадешта членка на НАТО, инаку е требало да се плати.:wink: Еве поредниа подарок.
http://focus-news.net/?id=n830897
Денес е било подписано и споразомение мужду Петрич и Струмица,оште едно убаво нешто во относите на двете држави.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.767
Поени од реакции
190
Треба да се провери дали софтверот е "пиратски" како и се што доаѓа од Бугарија.:)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.401
Поени од реакции
13.974
Еве нешто убаво-денес Б'лгарија даде софтуер за македонската армиа като бадешта членка на НАТО, инаку е требало да се плати.:wink: Еве поредниа подарок.
Епа мерси боку...што да ви кажам сега знаеш кога поклонот престанува а бива поклон.....кога на тој што си му го подарил ке му го спомнеш катаљарда пати и ке му го вадиш низ нос секој пат кога ке ти кажа нешто што не ти одговара...тоа веќе преоѓа во пиздарија како и се што сте ни ''дале''
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.592
Поени од реакции
1.704
Треба да се провери дали софтверот е "пиратски" како и се што доаѓа од Бугарија.:)
Во бугарската армиа нема пиратски софтуер.Повекето софтуер за нашата армиа е разработван во БГ.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.592
Поени од реакции
1.704
Епа мерси боку...што да ви кажам сега знаеш кога поклонот престанува а бива поклон.....кога на тој што си му го подарил ке му го спомнеш катаљарда пати и ке му го вадиш низ нос секој пат кога ке ти кажа нешто што не ти одговара...тоа веќе преоѓа во пиздарија како и се што сте ни ''дале''
Па като сте толкова ербаб што не го вратихте,што като тенковите беха старо железо не ги вратихте и тех?Това со софтуера е от днес,па и верувам и ти не си го знаел:wink:
Дај да видиме што сте дали вие?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.592
Поени од реакции
1.704
Pismenost, kultura......sme vi pomognale pri oci kjoravi da ne bidete......, a ako
ucenikot misli deka go nadmasil ucitelot...ne e loso ..taka treba, toa e napredok...:)
Писменост не сти ни дали,па култура да не зборуваме.Да не забораваме,дека не Александ'р Македонски дава пари и место каде да работат на Кирил, Методиј и Климент Охридски,а кнез Борис.Не Александ'р Македонски е дал пари за черкви во днешна македонија,а кнез Борис и цар Симеон.:tapp:
Култура трудно ке ни дадете вие на нас,па за писменност да не зборуваме.Ке ти цитирим нешто на Паисиј Хилендарски "И ниј сме дали нешто на света,вси словени книги да четат":wink: :smir:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.328
Поени од реакции
1.332
Па като сте толкова ербаб што не го вратихте,што като тенковите беха старо железо не ги вратихте и тех?
Дај да видиме што сте дали вие?
Ова знам дека ќе биде избришано како терање сеир но ме влече за јазик. Да ви ги вратиме луд ли си, зар не знаеш колку вредат како старо железо, го утнавте бизнисот.
 
На врв Bottom