Подложни на промени?

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
И монотнијата може на момнети да биде интересна, ама не предолго, потоа самиот си барам нешто да си променам.
 

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
промени! промени! нераскинлива алка од моето суштествување... обожавам промени... ме движат напред, ми вдахнуваат енергија... меѓутоа најчесто некои ситни промени во изгледот, облеката, деталите, декорација, распоред на стварите околу мене...
на духовно поле прифаќам се што е ново и што се слага со моето размислување... либерал, open-minded, авантурист... дефинитивно за промени!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Инаку не сум тип кој сака многу - многу промени.
Сакам да си живеам онака како што сум навикната,бидејќи тешко се одвикнувам од некои работи и потешко се прилагодувам на нови работи.
Може да сменам стил на облекување или пак парфем или фризура(иако и за фризура долго време се двоумам дали да ја променам),значи некои ситни работи,да-ги менувам.
Но што се однесува на карактер или на некои секојдневни навики без кои неможам да постојам не поднесувам промени.
Промени не сакам од причина што не знам што би можело да доведе таа промена,а јас во приницип сум играч кој игра на сигурно и веќе познато и утврдено.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Колку сте подложни на промени?
Дали често екпериментирате и пробувате нови работи или пак си се држите за вашиот начин на живот и не сакате многу да менувате?
Колку сте слободоумни и подготвени да внесувате новини во вашиот живот?
Или сте позатворени за промени?
И сакам да експериментирам и не сакам. Некогаш сум расположена за нови работи, а некогаш сакам да си држам до она на кое сум навикнала. Што знам, зависи.
Може да правам промени, но само ако знам дека со промената ќе се чувствувам јас подобро.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Интересно... Па вака... Има некои мои особини кои никогаш не сум ги променил и не би сакал да ги променам - така сакам да реагирам во одредени ситуации. Но има некои мои лоши особини кои сакам да ги искоренам но никако да ми тргне. За приспособувањето зависи како ми се погодуваат нештата. Во глобала прифаќам промени и се приспособувам кон нив.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Промени..

Инспирирана од разговорот со една другарка за нејзиното селење заедно со семејството во нов дом кое ке се случи за неколку дена,ме натера да помислам колку тоа сакаме ние лугето да воведеме промени во нашиот живот?
Секоја промена е добра велат,но дали сите промени кои ги правиме се секогаш добри?
Колку сте склони на промени?
Дали често менувате нешто во врска со вашиот начин на живеење?
Дали тие промени биле успешни и сте задоволни од нив или пак се држите до старото кое ви е сигурно?
Зборуваме за секакви промени..начин на живеење,начин на однесување,промена на вашиот стил и слично.

П.С.ако има ваква тема слободно споете ги:smir:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
па обично сум стабилен во се што правам. промените се дел од животот и сепак ни се случуваат со намера или ненамерно, сакале или неќеле. сега за сега се држам до старото =)
П.С.ако има ваква тема слободно споете ги
та заблагодарувам од името на администрацијата за твојата дозвола. правиот момент кај секоја ганц нова тема =)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Јас не сум баш склона на промени.Сто пати се премислувам понекогаш ко ќе треба да донесам некоја одлука.Изгледа имам страв од непознатото,па затоа си се држам до познатите,сигурните работи.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Колку сте подложни на промени?
Дали често екпериментирате и пробувате нови работи или пак си се држите за вашиот начин на живот и не сакате многу да менувате?
Колку сте слободоумни и подготвени да внесувате новини во вашиот живот?
Или сте позатворени за промени?

Не сум од типот на луѓе кај кои важи паролата "Мојот живот се моите навики"
Баш напротив, склона сум кон чести промени, кои ако ги нема сама си ги наметнувам...Не можам да сватам луѓе кои 20 години носат иста фризура, живеат со ист намештај во куќата и сл:)
Така животот не е интересен и возбудлив...Нема шмек, ни квалитет без промени, макар да се и ситни:)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Подложна сум на промени ама не некои енормни туку помали..досадна ми е монотонијата и се што иде со неа..сакам да внесам нешто ново во мојот живот но секогаш со одредени мерки..за некои работи цврсто си стојам на моето..пример храната која ја јадам..има многу работи кои не ги јадам и кои моите дома ми викаат да ги пробам али ја тврд инат..несакам па несакам..незнам зашто али..несакам во врска со храната да ги менувам навиките колку и да е таа убава
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Sakam mnogu nesta da smenam od najrazli4ni sferi oklu mene i kaj mene, no nekako ne mi ide:wink:
Sakam promeni, a za da ni se slucat treba sami da si pomogneme vo toa...mene mn tesko mi se slucuvaat:wink:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Личност сум што сака промени, и секојдневно пробува нешто да експериментира. Во било кој поглед. Се прилагодувам на секакви промени, место на живеење, нови луѓе, изглед....отворена сум за особено вакви поголеми промени.Монотоното ме прави само депресивна.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Sakam mnogu nesta da smenam od najrazli4ni sferi oklu mene i kaj mene, no nekako ne mi ide:wink:
Sakam promeni, a za da ni se slucat treba sami da si pomogneme vo toa...mene mn tesko mi se slucuvaat:wink:
same...сакам да променам монгу ствари, али се плашам да не не бидам прифатен од општеството (читај женските):helou:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
се адаптирам на промените, ама не ги правам пречесто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom