Подесување на Counter Strike 1.6 сервер...

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Pa da ama ti vikam eror mi pisuva neso koa go instaliram eeeeeeeeee

ti go instalira ?


Да, го инсталирав. АЈ пробај со v23 patch, мислам дека и така ќе ти работи серверот без да се инсталира ова hlds update tool
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
кога ќе го направам серверот јас се уклучувам ама на другите им писуваlo Failed Conection
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
GLeam imase mnogu interes za instaliranje na server... Pa aj rekov da vi pomognam...

Od pocetok treba da go downloadirate

hldsupdatetool.exe kliknete ------>>> http://www.cstrike-planet.com/download?type=file&id=11

od koga ke ja downloadirate i instalirate programata ke vi se pojavi edno folderce vo C:\Program Files\VALVE\HLServer serverot ke vi bide tuka nigde ne bega :P :D:D:D

sega pritisnete START > Run > i pisete cmd... Ke vi se pojavi edno crno prozorce.

Sega tamu pisete:

cd C:\Program Files\Valve\HLServer

Sega sme podgotveni da go instalirame serverot...

Pisete pak vo crnoto prozorce:

HldsUpdateTool.exe -command update -game cstrike -dir .

Ako se e vo red instalacijata ke zapocne. Sega vasata rabota ke bide samo da docekate 30-60 min.

Instalacijata koga ke bide gotova ke vi se pojavi edna poraka "HLDS installation up to date"...

SERVEROT E GOTOV!!!!!

No sega ke recete "moite drugari pak ne mozat da vlezat vo mojot server"... Epa zatoa cicko Doan ke vi pomogne i toa da go sredite... :D

Sega go downloadirate non steam patchov http://ul53.rapidshare.com/files/11589595/hldsw32-provision.rar

od koga ke go downloadirate patchot kopirajte gi fajlite vo C:\Program Files\VALVE\HLServer....

Samo vi ostana da go zapocnete serverot od hlds.exe i od consolata vo cs 1.6 da pisete connect <VASA IP ADRESA:27015> ( vasata ip adresa mozete da ja najdete vo www.whatismyip.com nesto vaka 62.12.23.34 i na kraj ke dodadete :27015 ) znaci toa ke bide 62.12.23.34:27015

Tolku od mene vi gi cekam cekam komentarite byesss... :smir: :smir:
a jas sto imam doma ruter kako da si ja najdam ip adresata sve napraiv ti kako sto rece ama posle so ip adresata ne mozam da si ja najdam probav i preku www.whatismyip.com i preku ip adresata od kade mi e pusten server....ne mozat da mi vlagat drugi luge...pomos
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
a jas sto imam doma ruter kako da si ja najdam ip adresata sve napraiv ti kako sto rece ama posle so ip adresata ne mozam da si ja najdam probav i preku www.whatismyip.com i preku ip adresata od kade mi e pusten server....ne mozat da mi vlagat drugi luge...pomos
Затоа што треба да му направиш port forwarding т.е. да ги отвориш портовите за серверот. Така ќе можат да влегуваат други луѓе :wink:
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Затоа што треба да му направиш port forwarding т.е. да ги отвориш портовите за серверот. Така ќе можат да влегуваат други луѓе :wink:
imas ti msn da se dogovorime da mi vlezes vo kom preku eden program i da mi gi aktiviras ako imas msn add s.pusev@hotmail.com...pls add
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не би знаел да го конфигурирам тој, џабе и да ти влегувам во компјутер... Прочитај нешто тука, може ќе ти заврши работа.
abe dzabe i tamu vidov ne mozam da aktiviram porta aj ako neso mozes da napraivis pisi pls

abe a moze barem da probas da aktiviras porta te molam vecno ke ti bidam blagodaren ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom