Подемот на крајната десница во Европа

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Ligar, 11 декември 2015.

 1. ultras1988

  ultras1988 Идеалист

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.033
  Допаѓања:
  3.215
  Слоганите на фашистичкиот Револт :
  Негувај ја ИСКРАТА на Револтот
  Мал зрак светлина во мракот.
  Комбинирај ги двете, и го добиваш слоганот на Левица.
   
 2. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  864
  Допаѓања:
  719
  [​IMG]

  [​IMG]

  НОВА „ХИТЛЕРОВА МЛАДИНА“

  Неонацистичка орда од десетгодишници ги плаши Англичаните повеќе од џихадистите (ФОТО)

  Нови податоци откриваат дека во Велика Британија над 300 деца се споменуваат како дел од неонацистички групи, поради што јавноста повеќе стравува од „младите Хитлеровци“ отколку од исламските екстремисти, пишуваат британските медиуми.


  [​IMG]
  Според податоците на работната група за антирадикализација, од дури 300 деца што се дел од радикалните неонацистички групи, дваесетина имаат само десет години.

  Порастот на екстремизмот е особено изразен на северот на државата и во регионот Мидлендс.

  Во изминатите недели на бандери во Ливерпул се појавиле налепници со натпис: „Влегувате во зона што ја контролираат нацисти“. Британските медиуми пишуваат дека тоа е дело на десничарската група „Национална акција“, која пропагира „бела Британија“.
   
  На Ska Maniac и gjoko-mkd им се допаѓа ова.
 3. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.516
  Допаѓања:
  3.352
  Добро е ова, виделе налепница и одма наслови како
  "Јавноста е згрозена, Британија на нозе!"

  А во меѓувреме главниот град им стана Londonistan.
   
  На stratUs, cige, Ska Maniac и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. lans

  lans

  Член од:
  6 април 2005
  Мислења:
  2.251
  Допаѓања:
  1.508
  kje prenesam, sigurno kje go smenime.
   
 5. ultras1988

  ultras1988 Идеалист

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.033
  Допаѓања:
  3.215
  :D:D;)
   
 6. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.720
  Допаѓања:
  8.338


  Нацизмот е жив...или ипак не :icon_lol:
  :pos:
   
 7. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.516
  Допаѓања:
  3.352
  Нацистите го контролираат светот, и намерно ставаат Евреи на важни позиции,
  за да ги измамат луѓето дека Евреите контролираат се.

  Seems legit :D
   
  На ultras1988, Spiegel и StefusRefus им се допаѓа ова.
 8. Бачето

  Бачето

  Член од:
  1 февруари 2005
  Мислења:
  491
  Допаѓања:
  343
  Ги чекаме изборите во Австрија другата недела, патриотот Норберт Хофер којшто реално победи на изборите но после манипулациите со гласачите по пошта загуби, но и во Австрија се оформи антифашистичко движење, така да уставен суд ги поништи изборите.
  Изјавата на Хофер е дека кога ќе победи прво ќе ги посети Чешка, Русија и Кина, за сега не збори за растурање на ЕУ но дипломатски предлага големи реформи на ЕУ.
  Ослободувањето доаѓа, после Англија, САД, Молдова и Бугарија на ред се Австрија, Франција, Германија... Нацистите од Хабад се многу нервози, целата империја им се руши но не се предаваат, многу долго е градено ова ропство, во моментов иде процес на пуч во САД, во Англија исто мутат нешто, но будењето е не само на народите, а на елитата и нараснува, ако досега сметале дека план Калерги е научна фантастика, после шок населувањето на Европа со муслимани разбраа дека тоа е голата вистина, затоа масовно по сите линии се одметнуваат од пирамидата на јудемасоните и создаваат свој структури на противдејствие, од политички, бизнис, тајни служби...
   
  Последно уредено: 27 ноември 2016
 9. ultras1988

  ultras1988 Идеалист

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.033
  Допаѓања:
  3.215
  Мало музичко уживање со крајно-десна музика.Поздрав камерати :D.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  864
  Допаѓања:
  719
  Кога кај нас ќе има нешо слично на CasaPound.
   
 11. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  5.298
  Допаѓања:
  11.366
  Денес во Австрија се гласа повторно втор круг за претседател помеѓу Хофер и ван дер Белен.
   
 12. Коловрт

  Коловрт Озимандија

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  3.873
  Допаѓања:
  8.521
  Ван дер Белен води на сите излезни анкети засега, веројатно ќе добие и конечно ќе стане претседател.
   
 13. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.852
  Допаѓања:
  8.406
  Ништо Бачето не успеавте да ја ослободите Австрија од јудеомасоните.
   
 14. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.775
  Допаѓања:
  3.278
  [​IMG]
   
  На Бачето, Ska Maniac и concrete им се допаѓа ова.
 15. Бачето

  Бачето

  Член од:
  1 февруари 2005
  Мислења:
  491
  Допаѓања:
  343
  "Живот пише драме"
  За жал и засега не успеаја, но во Италија во понеделник референдумот за ропство не им успеа така да резултатот е 1:1, Хабад се во дефанзива и губат по сите фронтови, будењето оди со големо темпо, самото тоа што Норберт Хофер добил толку многу гласови на антиевропејски австријци е добар знак. Лично јас верував дека Хофер ќе победи, но по кој начин Белен успеа да победи не знам, да не монтирале и таму од новите машини за гласање на Сорос:), тоа не е толку важно и германците гласале полично убедување за Хитлер и сега австријците гласаа за Белен, така да и двата избора се порамно "демократски", со тоа што кога уредувањето е фашизам и тогаш и сега, не може да стане збор за никаква демократија.
  Сорос истотака продава или ликвидира акции од пирамида секторите и купува монетарно злато, Заев пак ќе плаче во недела, шарените пак ќе излезат по улици другата недела, но пред да умре ѕверот каса најмногу.
   
  Последно уредено: 7 декември 2016

Сподели преку: