Подемот на крајната десница во Европа

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Ligar, 11 декември 2015.

 1. ultras1988

  ultras1988 Идеалист

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  3.217
  Бегат, бегат пичињата.И на улица кога си ги лепат постерчињата, а и на нивната страница па секој што им постави некое прашање што не им одговара, го бришат, и му дават бан.Ептен демократски мора да се признае, за разлика од десните страници кај што нивните коментари си стојат, а потоа по репликите кои ги добиват сами си ги бришат :cool::cool:.

  п.с. и постојаните пријави кои ги дават на Фејсбук, да се бришат про-десни страници, оти нели демократи се они.
   
  На k0k014 и VOLK2234 им се допаѓа ова.
 2. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Изгледа имал среќа да види припадник на тој редок вид во живо.
  Јас левичари само на Твитер сум видел,
  попрво Бигфут ќе видиш, отколку левичар.
   
 3. red baron

  red baron sad but true

  Член од:
  3 ноември 2012
  Мислења:
  953
  Допаѓања:
  809
  На Ska Maniac, ultras1988 и k0k014 им се допаѓа ова.
 4. ultras1988

  ultras1988 Идеалист

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  3.217
  Ако можеш напиши нешто повеќе за протестите кои се организирани од Национална Спротива кои имат голема масовност, и дали навистина при последниот протест мигрантите се преселени од една на друга локација ? Исто и повеќе околу случајот за силуваното девојче во Софија ?
   
  Последно уредено: 25 октомври 2016
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. red baron

  red baron sad but true

  Член од:
  3 ноември 2012
  Мислења:
  953
  Допаѓања:
  809
  Колку што знам донесена е одлука за преместување со цел да не се собираат на едно место многу млади мажи без семејства кои се потенцијално ризични. Во бегалските центри има конфликти и меѓу различните националности. Во минатите денови имаше масовнa тепачка меѓу Ирачани и Авганистанци, еден од повредените е избоден со нож. Инаку за силуваното девојче во Софија не е потврден официјално инцидентот, но не би ме зачудило и полицијата да крие слични случаи. Во Софија има купишта на компактни маси бегалци, главно во регионот околу Лавов мост кој веќе е познат меѓу луѓето како Малиот Багдад.
   
  Последно уредено: 26 октомври 2016
  На ultras1988 и k0k014 им се допаѓа ова.
 6. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Да зборам ли за Македонските "десничарски" партии или не?

  Ај на кратко,

  Единствената причина зошто се викаат десничарски, е поради тоа што ДПМНЕ всушност се Либерали.
  Љубчо, Љубе, Стојанче, Кекеновски и останати сакаа да формираат Десен Блок,
  но либералите од ДМПНЕ ги раскараа со тоа што им понудија фотељи.
  Ако сакате да гледате циркус, пуштете некои од прес-конференциите, земете пуканки и уживајте.

  Не може да си десничар, а да коалицираш со Сорос, или НАТО и ЕУ да ги ставаш пред Македонија,
  или националист што ќе прифати Федерализација на Македонија.

  Од сите овие, само Јанко Бачев се двоеше малку од малку, изјави дека не прифаќаат федерализација,
  не за ЕУ и НАТО по секоја цена,
  и воведување на смртна казна.:)
   
  На Ska Maniac, GTFO и k0k014 им се допаѓа ова.
 7. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
 8. lans

  lans

  Член од:
  6 април 2005
  Мислења:
  2.251
  Допаѓања:
  1.508
  ne se samo desnicari protiv NATO. ili toa e ekskluzivno pravo na desnicarite?
   
 9. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Секако дека не.
  Некогаш левицата беше против НАТО, против Банкарите и против Корпорациите.
  Но оваа Левица нема ни Л од old-skool Левицата.
  Денешната Левица е ракот на секое општество, кој што во моментов метастазира.
  Денес таа го поддржува НАТО, се финансира од Банкарите и корпорациите.

  За десничарите, како националисти природно е да сме против НАТО, затоа што
  како прво, ние националистите сме единствените кои вистински се грижат за својот народ, и не сакаме тој да биде топовско месо за туѓи интереси,
  како второ, ние сме анти-глобалисти и анти-империјалисти, па може и да се рече изолационисти, т.е. си ја гледаме нашата работа, и не сакаме никој да ни се меша.
   
  cige, Ska Maniac, k0k014 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. lans

  lans

  Член од:
  6 април 2005
  Мислења:
  2.251
  Допаѓања:
  1.508
  `Levica` se protiv ucestvo vo NATO i protiv bazi na stranski vojski na teritorija na RM.
  5. Итен прекин на преговорите за членство во НАТО Пактот, како и неприклонување кон кои било воено-политички блок
  6. Итно и безусловно повлеку- вање на сите безбедносни сили од странски мисии кои немаат мандат од ООН
  7. Забрана за создавање на странски воени бази во РМ
   
 11. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Мастило на хартија.
  Во пракса се нешто сосема друго.
   
 12. lans

  lans

  Член од:
  6 април 2005
  Мислења:
  2.251
  Допаѓања:
  1.508
  cej de,prvpat sme na izbori.
   
 13. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Тогаш, со среќа :)
   
 14. lans

  lans

  Член од:
  6 април 2005
  Мислења:
  2.251
  Допаѓања:
  1.508
  blagodaram
  vie zaso ne se organizirate da nastapite?
   
 15. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Ја чуваме силата за наредните избори :)
   

Сподели преку: