Подемот на крајната десница во Европа

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
@VOLK2234 мојте информации се многу точни и си стојам на ставот дека тврдокорни немат Д од десница. јас изнесов многу факти повели кажими еден факт зошто не беа оформени претходно кога се клаваја споменици на учк кога се амнестираја борците на учк?
МОРЕ МАМЕТО ДА МУ ГО ЕБАМ НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ, Македонија е денес тоа шо е само поради нив беспарица, луѓе задолжени со кредити, семејства од 5-6 па и 7 души живееат мизерно со 10.000 денари месечен приход и ти ми кажваш овде за некое патриотско здружение ма нека си ебат мајката и едните и другите.
Се сложувам со останатото, но зошто велиш дека немаат д од десница?
Пак ќе ти речам, ниту си бил на маршот, ниту си ги видел луѓето.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.978
Поени од реакции
6.880
@VOLK2234 мојте информации се многу точни и си стојам на ставот дека тврдокорни немат Д од десница. јас изнесов многу факти повели кажими еден факт зошто не беа оформени претходно кога се клаваја споменици на учк кога се амнестираја борците на учк?
МОРЕ МАМЕТО ДА МУ ГО ЕБАМ НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ, Македонија е денес тоа шо е само поради нив беспарица, луѓе задолжени со кредити, семејства од 5-6 па и 7 души живееат мизерно со 10.000 денари месечен приход и ти ми кажваш овде за некое патриотско здружение ма нека си ебат мајката и едните и другите.
На самата профилна која тие имаш членови на Тврдокорни, така да малце си ми контрадикторен.
Ти не изнесе факти, туку гласини, и основачите се истите што протестираа против Талат, а од 2017 натаму може да судиш по делување, а не кај биле 2013 како организација.
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
@ultras1988 ги знам убо кој се тие членови на тврдокорни и не ме интересират тие, сликата е поставена само од утакмицата битен ми беше моментот ќе биди променета

П.С какви гласини бе кажете колку пари ви фрли началникот за да изигравате патриотчиња
Абе друже патриотизмот изумре во ова држава во ова држава е борба за живот борба како да го поминиш месецот за јадење и пиење не ми изигравајте сега патриоти вакви патриоти имам видено еден куп.
@VOLK2234
ете ти кажими зошто не се оформија претходно ?
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
@ultras1988 ги знам убо кој се тие членови на тврдокорни и не ме интересират тие, сликата е поставена само од утакмицата битен ми беше моментот ќе биди променета

П.С какви гласини бе кажете колку пари ви фрли началникот за да изигравате патриотчиња
Абе друже патриотизмот изумре во ова држава во ова држава е борба за живот борба како да го поминиш месецот за јадење и пиење не ми изигравајте сега патриоти вакви патриоти имам видено еден куп.
@VOLK2234
ете ти кажими зошто не се оформија претходно ?
А зошто се мислите дека е корумпирано и партиски определено?
Ако имаш нешто нејасно отвори ја фејзбук страницата на Тврдокорни каде што јасно се оградуваат од секаква партиска позадина. Самите транспаренти од маршот го покажаа тоа и мислам дека нема тука зошто да се дискутира :)

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
А зошто се мислите дека е корумпирано и партиски определено?
Ако имаш нешто нејасно отвори ја фејзбук страницата на Тврдокорни каде што јасно се оградуваат од секаква партиска позадина. Самите транспаренти од маршот го покажаа тоа и мислам дека нема тука зошто да се дискутира :)

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
чек са изиграваш паметен овде? демек не знајме како се функционира во ова посрана држава КОЈ ПАТРИОТИ БЕ АЛООО за кој патриот да бидам за на грујо,мијалков,латас,заев и купишта други шо се наполнаја со милиони јас да работам за 10.000 денари плата така ? друже патриотизмот изумре во ова наша држава без финансиска помош од никој немаше ни да се оформи такво патриотско здружение јас искрено верував во тодор александров се дури не видов слика со мијалков и на сликата наслов "СО Војводата"
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.978
Поени од реакции
6.880
чек са изиграваш паметен овде? демек не знајме како се функционира во ова посрана држава КОЈ ПАТРИОТИ БЕ АЛООО за кој патриот да бидам за на грујо,мијалков,латас,заев и купишта други шо се наполнаја со милиони јас да работам за 10.000 денари плата така ? друже патриотизмот изумре во ова наша држава без финансиска помош од никој немаше ни да се оформи такво патриотско здружение јас искрено верував во тодор александров се дури не видов слика со мијалков и на сликата наслов "СО Војводата"
Што не сфатиш дека Тврдокорни немат врска со партија, ете како нов проект од здружението е формирање на прва македонска национална хуманитарна организација, која ќе помага на Македонците, нешто што во соседните држави функционира со години.Ти си имаш зацртано мислење во главата, без да дознаеш кој што е во Тврдокорни, и од форум никој нема да те убеди во спротивно, најарно сам оди на состанок или контактирај од прва рака, па ќе видиш колку се партиски војници, или десничари (не крајна-десница од старт да се разбереме).
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
чек са изиграваш паметен овде? демек не знајме како се функционира во ова посрана држава КОЈ ПАТРИОТИ БЕ АЛООО за кој патриот да бидам за на грујо,мијалков,латас,заев и купишта други шо се наполнаја со милиони јас да работам за 10.000 денари плата така ? друже патриотизмот изумре во ова наша држава без финансиска помош од никој немаше ни да се оформи такво патриотско здружение јас искрено верував во тодор александров се дури не видов слика со мијалков и на сликата наслов "СО Војводата"
Ако имаш потреба да го поставиш прашањето "за кого да бидам патриот?" тогаш не си бил и никогаш нема ни да бидеш патриот, затоа што си ја утнал суштината на концептот. Тоа што го главиш во постовите погоре е политичко партизанство, или да речеме, некој вид критика кон истото. Владите се менуваат, политичките партии исто така, но има работи кои остануваат неменливи во една држава, и патриотизмот служи да ги одржува истите во една таква состојба, по секоја цена.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Патриотизам е кога си jа сакаш националноста и земjата. Национализам е кога почнуваш да навредуваш другите националности и земjи. Националистот во суштина е искомплексиран човек без други таленти. Лесно влегува во стадо и лесно го манипулират.
ЛОЛ!

Мислам дека како е по-забеганата страна од светот денес, мешаш терминологија, во случајов национализам и нацизам. Дали намерно или ненамерно, не е важно, важно е да се остават дефинициите за термините онакви какви биле.
 
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
Патриотизмот е сакање на својата држава и ако еден е патриот не мисли ништо лошо за друг туку го поддржува и промовира своето. Јас нс гледам ништо лошо во тоа нема допирна точка со национализам и нацизам.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
Патриотизмот е сакање на својата татковина и нема допирна точка до нацизам и нацинализам.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
И доколку еден е патриот не значи дека мисли лошо на друг, туку го промовира и поддржува своето.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.861
ЛОЛ!

Мислам дека како е по-забеганата страна од светот денес, мешаш терминологија, во случајов национализам и нацизам. Дали намерно или ненамерно, не е важно, важно е да се остават дефинициите за термините онакви какви биле.
He is back! :) До каде е вселенската програма, до Илинден има шанси да се лансира нешто?

И доколку еден е патриот не значи дека мисли лошо на друг, туку го промовира и поддржува своето.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
Проблемот со крајната десница е што најчесто е собиралиште на луѓе со забележливо отсуство на мозок.
 
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
He is back! :) До каде е вселенската програма, до Илинден има шанси да се лансира нешто?



Проблемот со крајната десница е што најчесто е собиралиште на луѓе со забележливо отсуство на мозок.
А смешните либерални миселња на левицата? Тие имаат мозок така?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
За жал, крајната десница во Холандија на изборите не успеа да победи. Но, крајниот десничар воедно и пријател на Трамп - Герт Вилдерс во парламентот доби 5 места повеќе од до сега (моментално 20)...За неговата PVV гласале 1,3 милион луѓе што е значајно да се напомене и сега се втора партија во Холандија. Се надеваме на поголема интензивност понатаму, иако не сд сјајни сепак се позитивни. ДЕСНИЦАТА ЌЕ ВЛАДЕЕ !

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
За жал, крајната десница во Холандија на изборите не успеа да победи. Но, крајниот десничар воедно и пријател на Трамп - Герт Вилдерс во парламентот доби 5 места повеќе од до сега (моментално 20)...За неговата PVV гласале 1,3 милион луѓе што е значајно да се напомене и сега се втора партија во Холандија. Се надеваме на поголема интензивност понатаму, иако не сд сјајни сепак се позитивни. ДЕСНИЦАТА ЌЕ ВЛАДЕЕ !

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
Тој филм за напуштање на Холандија на ЕУ нема да го гледаат ни тие ни другите. Не се глупи луѓето да им ги загорчат животите на децата заради некој идиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom