Подароци

Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Podarocite gi odbiram so keif.Trosam mnogu vreme na izborot,pa na prebaruvanje,pa na pakuvanje,abe uzivancija.I uste ako sum go trefila dobivacot na poklonot,pa vidam zvezdicki vo ocite-ete mi povratno zadovolstvo i radost.Ne gnjavam so detali od tipot-kaj go najde,kako ti tekna,kolku kosta,lele ama vreme si potrosila...Toa e nevazno.Vazna e reakcijata na toj sto go dobiva poklonot. Toa e za mene najvazno koga poklonuvam.
Koga mi poklonuvaat,najvazno mi e deka im teknalo.I toa me pravi srecna i zadovolna.Vnimanieto.A pa ako me trefile so poklonot vo zelbite-detski radosti,skokam,vriskam,trcam okolu,gi guskam site...cirkus.:)
Pokloni...hm..ide Nova Godina...idat pokloni..hm..hm..:)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
А мене ме интересира кој е најдобриот подарок за мушко? Ајде момци искажете ги своите желби, што сакате да добиете од девојка ви на подарок? И кој воопшто ви е најдраг подарок досега?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Јас си кажав, за мене - добра книга. Без разлика дали од машко или од женско.
А од жена ми би сакал „Кама Сутра” да ја добијам :) :)

Понекојпат повеќе ми праат ќеф така штосни поклончиња, без некоја посебна примена.

Најдраг? Сите ми се драги, кога ќе размислам...
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
обожавам да купувам подароци,дури и кога нема некој повод,уживам да шлаам низ град и да купувам за други,секако многу е битно да го погодиш подарокот според карактерот на личноста,немора да биде нешто посебно скапо,али мора да има симболика,исто толку уживам да примам подароци,посебно изненадни:)
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
2
Pa za mene ne e mnogu vazen poklonot, vazna e prilikata vo koja se dava. Da pojasnam, ako mojata devojka ili drugar bil nekade na seminar, odmor i sl., i ako se setil na mene pa od tamu mi donel nest, makar i obicna razglednica, ke mi znaci toa sto se setile na mene. Inaku za formalni sredbi kade sto site nosan podaroci, voopsto ne mi e znacajno. Gledam koj sto donel za da mozam da vozvratam soodvetno ili podobro.
Inaku kako podarok, najmnogu moze da me iznenadi ako mi donesat nesto sto sum sakal jas da go kupam i uspeale da me preteknat.
Vazen e i nacinot na koj se dava podarokot.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
епа еве ќе ви дадам предлози за подароци за сите...

-Ситници за малите принцови и принцези

Ако е тешко да се одбере подарок за маж, тогаш дефинитвно нема ништо полесно да се одбере нешто за некое дете. Независно дали купувате подарок за некоја мала принцеза, или за некои интелигентно момченце во кое сите гледаат иден научник, секогасш ќе најдете нешто ново и необично.
Најважно од се е да се труфите да ја избегнете џунглата од иљадници
играчки, плишани мечиња, и коцки за конструирање и да изберете нешто што истовремено ќе го забавува и поучива детето. Децата уживаат да дознаваат нови нешта само ако тоа не им се наметне како правило или обврска. Нема да промашите ако за машките деца одберете некоја едукативна книга за светските градови, географски атлас или книга со знамиња од државите од светот а за девојчињата сликовница со сечење и дополнување, се што е креативно и што бара личен ангажман. Ако мислите дека досега сте им ги купиле сите можни глупости, играчки, занимации и зезанции, играјте на сигурно и
одберете им нов блузон со апликација од неговата омилена музичка група, а за девојчињата комплет ракавички, шалче и капче во нежни бои.

-За пријатели

Нема ништо полесно од тоа да смислите подарок за некој што сака да го минува слободното време на отворено. Во комбинација влегува некоја интересна вреќа за спиење, интересен и уникатен термос, а за оние кои што уживсстда се плеткаат во градината експериментирајќи во садење и калемење разни цвеќиња и билки можете да им најдете интересен комплет ножици за кастрење, кожени заштитни ракавици и посебен крем од билки за нега на рацете. Нема да згрешите и ако се одлучите за чифт плетен шал и шапка, иако оние што обожаваат да се шетаат дури и во посвежите денови сигурно веќе имаат добра заштита, но мало освежување со нови плетки и бои секогаш е добредојдено.

-За пријатели кои ја почитуваат животната средина

Можете да одберете сет зачини од органско потекло кои би биле совршено изненадување за еден вегетеријанец, или луксузен сет со јапонски миризливи стапчиња, миризливи свеќи за смирување, или етерични масла. Ако на листата на лица за кои планирате да купите подарок се наоѓа и некој посветен јогист, тогаш обидете се да најдете некоја свилена простирка.

-За вечните момчиња

Ако добро ја познавате личноста за која треба да избирате подарок, нема да ви биде потребен екстра напор, знаејќи дека е потешко да се одбере поклон за женско, отколку за машко. Покрај тоа што израснуваат во зрели и сериозни личности, особено ако тоа им го налага професијата, имајте предвид дека мажите длабоко во срцето секогаш остануваат деца и имаат нескротлива љубопитност за страст и забава. Затоа никогаш нема да погрешите ако им подарите сет друштвени игри, луксузна дрвена табла или стаклен убав шах. За да го предизвикате неговото чуство за префинет вкус и нега, подарете му кутија со луксузен миризлив сапун или колекција гелови за обликување на косата, шампон и лосион. За оние кои секогаш сакаат да чепкаат дома, можете да изберете кутија со алат.

-За оние кои ја сакаат врвната елеганција

Меѓу нештата што се тренди и модерни во оваа сезона може да се најде и нешто што совршено ќе го вклопите во вашиот сопствен стил и истовремено ќе ја освежите постојната облека со модерен шмек. Ако сте решени да не внимавате на цената, можете да се одлучите за шик-чизми со тенка висока потпетица од свилено кадифе, или вечерна чантичка со старински аристократски шмек, порабена со монистра. Би можеле да размислите и за некоја интересна кутија за шминка, или уникатно шише парфем.

-За оние кои уживаат во домот

Ако повеќе уживаат во топла домашна атмосфера, можете да размислите за подарок што би им го разубавил опкружувањето. На пример рачно изработени ленени навлаки за перници, како и на убави керамички тегли за зачини или за чаеви, или убав чајник. Ако веќе сте им купиле нешто од ова, почастете ја со нежно парче долна облека, некоја тантелна маичка или боди.

-За зависниците од деликатеси

Вистинските гурмани и љубители на нови вкусови, повеќе од се би ценеле на подарок да добијат некое ново, луксузно минипакување на деликатесно сирење или домашно произведен ликер, отколку свилен шал или парче накит. Ако можете најдете ново ексклузивно шише од ликер од рози, или самите направете кошноца од неколку видови кавијар, топено сирење со парчиња ананас.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm ja sakam da kupuem pokloni samo na tie so mi znacat...koa kupuem najcesto trosam dosta vreme vo odbiranje poso koa vekje kupuvam nesto sakam da bide ubavo i da potsekja na mene taka da ne mi e vazna cenata!
Nekogas znam za inat da zeam neso bez veze ako personata me iznervirala...
Jas licno sakam da podaruvam knigi ali retko koj gi ceni taka da poklonot sekako go biram spored vkusot na covekot na koj treba da mu go podaram :)
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
10
Поени од реакции
0
doti4nata напиша:
hmmm ja sakam da kupuem pokloni samo na tie so mi znacat...koa kupuem najcesto trosam dosta vreme vo odbiranje poso koa vekje kupuvam nesto sakam da bide ubavo i da potsekja na mene taka da ne mi e vazna cenata!
Nekogas znam za inat da zeam neso bez veze ako personata me iznervirala...
Jas licno sakam da podaruvam knigi ali retko koj gi ceni taka da poklonot sekako go biram spored vkusot na covekot na koj treba da mu go podaram :)

Neli sakas da kupuvas samo na luge so ti znacat? Zoso da zimas bezveze pokloni na lica so te nerviraat? Ako nekoj te nervira togas ne ti znaci! MIslam nemam niso protiv taktikava, ama ne sfakam zoso koga nekoj ke me iznervira da mu kupam glup poklon?!
Jas iskreno sakam glupi pokloni.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
mary_jane напиша:
обожавам да купувам подароци,дури и кога нема некој повод,уживам да шлаам низ град и да купувам за други,секако многу е битно да го погодиш подарокот според карактерот на личноста,немора да биде нешто посебно скапо,али мора да има симболика,исто толку уживам да примам подароци,посебно изненадни:)
Мене што ќе ми купиш? Ја тебе што сакаш, кажи, добијаш штом дојдам.
 
V

VirtualA

Гостин
многу ми е тешко да одбитам подароци.
Еве в петок сум поканет на роденден кај (ептен ептен)добра другарка и умирам од мака пошто незнам шо да и земам
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
VirtualA напиша:
многу ми е тешко да одбитам подароци.
Еве в петок сум поканет на роденден кај (ептен ептен)добра другарка и умирам од мака пошто незнам шо да и земам
epa ete vi napisav pogore predlozi za pokloni:wink:
a mozes da i zemes ubav pirs ako nosi negde, mozes da i zemes ubavi mengjusi poso sea mnogu se nosat, lance, alka.....imas izbor nema zaso da imas maka:wink:
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Што подарувате најчесто за роденден?

Еве на пример вечерва треба да идете на роденден ... и што ке купите за да подарите ???
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
Nie vo posledno vreme nisto ne kupuvame samo taka odeme so nisto :|
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
BraT напиша:
Nie vo posledno vreme nisto ne kupuvame samo taka odeme so nisto :|
е да .. али малце е незгодно со празни раце да се иде на роденден .. барем едно вино ке купам ако не друго :)
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
poveke go cenam gestot sto voopsto nekoj mi dosol na rodenden i ubavite zelbi otkolku podarok...taka da i ja go praktikuvam istoto...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom