Подароци

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Има некој што не се замара кога треба да купи подарок? За некоја прослава да кажам ... роденден, веридба, свадба, банкет итн? Што според вас е најубав подарок да се даде или прими? А кога примате подароци, што ви е поважно, вниманието или цената на истиот? 8)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Битно ми е да одговара подарокот на приликата. Не е битна цената.

Јас искрено, незнам да одбирам подароци. :cry:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Cena ili skapocenost najmalku igra uloga vo tie podaroci sto gi sakam , nejkam podarok bez smisla kako na primer parfem , to sekoj i sekogas mozi da dobiesh . Obozavam koga e smisla vlozena vo poklonot a ne pari.
I sekogas pokusavaat da najdam po retki i po malce unikatni pokloncina :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Подарокот треба да одговара на човекот и на пригодата. Некако е полесно да одбереш подароци за човек кој го познаваш и знаеш што ќе го израдува, а ако не го познаваш како што треба - се купува нешто неутрално.

Дали повеќе купувате практични податоци за кои знаете дека му требаат на тој што му подарувате, или пак сте повеќе за знаци на внимание - како разноразни украси, слики и такви работи?

Јас обожавам да подарувам книги, и кога одбирам книга за подарок се заборавам во книжарниците. За голема жал, се помалку луѓе има кои се радуваат на книгата како поклон.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Јас најчесто се јавувам кај некој и прашувам што да му купам на тој што слави. Ако нема идеја правам некој луди комбинации
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Вчера ми текнуе го гледав филмот Олд Скул.
Еден од типциве на филм, на секоја прослава ист подарок носеше.
Закон.

Сакам да подарувам нешта, ама она што ми е мрско, е кога истите тие нешта некој ги осудува. Јеби га, дали им е професионална деформација или нешто друго, не знам.
Јас ако добијам подарок, било каков да е, ваљда нема да му лепам етикети или пак да му барам што му фали, но ќе си го ценам како таков, како подарок.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Секогаш кога сакам да купам подарок, ја прашувам личноста што сака, но никогаш не сум добила одговор. Сакам да подарувам, сакам да добивам подароци. Се радувам на ситници.
Кога купувам, ако личноста ми е блиска тогаш купувам нешто кое ќе и врати спомени, нешто кое знам дека би и се допаднало и кое знам дека нема да го забатали некаде после некое време.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Многу се радувам кога ќе добијам подарок па макар и нешто ситно сепак е за мене значајно,значи дека си ценет.За одбирање подарок сум многу тешка и мислам масец дена што да купам и на крај одбирам сосема случајно на поминување низ продавниците,шо ке ми се закачи во око:icon_lol:

Сега се ближат овде божикните празници и наравно треба да се даруваме(нати дајми:icon_lol: )за децата имам веќе купено,но за партнерот уште незнам што...Помош?
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Среќна сум кога добивам подароци но уште посреќна сум кога подарувам, а подарувам многу често и без некаква причина. Едноставно кога шетам по продавници и ако видам нешто што ме асоцира на некоја личност го купувам и го подарувам. Многу ми е проблем кога треба да бирам подарок за некој повод, како родендени, веридби, свадби или што ти знам јас, за такви работи апсолутно се блокирам и не знам што да одберам. Повеќе ми лежи да купувам подароци онака од ќејф отколку со повод.

Никогаш не ми е важно што сум добила за подарок, доволно е да се сетат другите кога има повод за тоа и само да честитаат. Никогаш не се замарам дали е убаво, колку е вредно или што ти јас знам уште кога добивам подарок, што и да е, и само збор да е кога е од срце кажано или дадено.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Лично за мене мислам дека не е битен подарокот битное да не се заборават датумите а што ке поклониш тоа доага во втор план и дали подарокот би бил подарок ако не добиеш бакнеж:icon_roll
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Mnogu mi e kejf ko kje kupuvam za nekogo podarok, ednostavno imam chuvstvo na srekja i ni malce ne zhalam deka gi trosham parite za nekoj drug, a ne za mene. razvedreniot izraz na negovoto lice e za mene povekje i od dovolno. go kupvam ona sho smetam deka kje mu se dopadnit na "primacot". e sea, da ne izigravam svetica, i mene ne mi idat voopshto losho koga nekoj kje mi dajt poklon...;)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас ви кажав дека за роденден си добив поклон dvd? Е па еве ви кажувам!!! Шала на страна, да не се разбериме погрешно ... воопшто не ми е битно што ми поклонале дека се радувам секогаш и на све! Кога треба јас да поклонувам се убивам од мислење со што најмногу ќе ја изненадам особата, можеби нешто што ми кажала дека сака или знам дека сака или дека не помислила а многу убаво ќе и се вклопи во секојдневието. Не сакам да подарувам работи што се пијат или јадат, освен кога е кризна ситуација 00:00 навечер и немаш избор нормално:icon_mad: :icon_lol:
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
ЦД-Ром со снимки и слики на сите глупости што сме ги правеле од помали. Нови години, екскурзии, пијанчења... Најскапиот и најдобриот поклон што сум го добил до сега.
Обично подарувам јестиви и пивливи работи, ама кад-тад ми текнува да поклонам и некоја луда работа како капни за кола, вибратор...
А девојка ми... неа не можам да ја изненадам. Пред нова година ме грабнува за рака, ме носи на шетање и го гледа од излог поклонот што и се допаѓа пет-шест минути па си знам...
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
2
Битно е да ја погодиш личноста со поклонот. Мене и мали работи ме прават среќен, но има и материјалисти кои битна им е цената. Мразам такви личности.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Ammmm,mislam deka podarokot ako se dade od srce i ja pogodi celta t.e. da ja izraduva licnosta na koja i e podaren,togas toj e bescenet.Vo sprotivno i najskapiot podarok e obicno gjubre
 

Kajgana Shop

На врв Bottom