Подароци

Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
ne e bitna cenata bitno e vnimanieto...jas iskreno najmnogu sakam cvekinja i mnogu sum happy koga ke mi podarat...:vozbud:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас многу сакам да примам и да давам подароци.Мислам дека цената не е важна,важно е вниманието..Кога бирам подароци сум многу неодлучна,бидејќи подарокот сакам да му биде по ќејф на оној што му го подарувам.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
обожавам подароци, посебно кога купувам за лугето кои најмногу ѓи сакам
Не ми е битна цената на подарокот туку вниманието кое ми е посветено со подарокот што ми е даден
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Denes kupiv solji za kafe za mojata prijatelka koja se veri...super se:back:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Вредноста на подарокот..

Кога избирате подарок за некоја личност, без разлика под кој повод, дали воопшто ви е важна вредноста на подарокот,,или само за поголеми поводи се одлучувате да дадете повеќе пари за подарок????? Подарувате ли без причина или секогаш со повод? Колку вам ви значи вредноста на подароците кои ги добивате? Дали повеќе би се израдувале на поскап предмет,,отколку на скромно подароче подарено од драга личност?????? Дали ги потценувате таквите скромни подароци??
Мене искрено не ми е воопшто важно колку е скап подарокот кој сум го дала или добила,, важно ми е да ми се допаѓа..секогаш избирам според вкусот а не според цената..а не им се радувам на подароците според нивната парична вредност, туку според личноста од која се подарени....исто така понекогаш е убаво да се подари без причина...една едноставна чоколада или букет цвеќе како гест на внимание може да ја замени вредноста и на најскапиот подарок...
сега повелете вие:smir:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ги споив двете теми за подароци-мислам дека нема причина да се отвараат нови кога и така има неколку теми со кои директно навлегуваме во оваа тема.

Бујрум, дискусијата продолжува тука.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Не сакам големи и "дречливи" подароци, барем на мене да ми подаруваат. Пример - роденден. Ме асоцира тоа дека личноста која ќе ми подари таков подарок сака да се споредува со другите и да се докаже дека има повеќе пари од другите. Дека суштината е да се донесе што поскап и поголем подарок. Но јас сум личност која се радува на малите работи, така да дрангулии, дрндупки, заебанции се добредојдени кај мене и повеќе им се радувам.
На пример, за пред година - две за роденден другарките пред врата во картон од фрижидер ставиле банана и ливче на кое пишуваше дека немаат пари за поголем подарок, ама ми ја подариле бананата да си ја ставам во мојот фрижидер дома. Ми го развеселија цел ден, се изнасмеав отсабајлечки:)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не се замарам премногу со цената кога купувам подарок, поважно ми е да се допадне на личноста и да одговара на приликата. Сепак тапа сум за бирање, скоро никогаш не знам што да земам така да обично гледам на друг да му ја дадам таа обврска:)
Кога добивам подарок секако поважно ми е вниманието, отколку вредноста на подарокот.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Подарок за дипломска

Дечко ми носи златно ланче без приврзок, сега му е дипломска и незнам каков приврзок да му купам... Златен крст, златна буква или златна плочка со на него изгравирано нешто верско... Незнам што друго би му купила, мислев златен приврзок Шток и нешто благо, верувам дека би било доволно, ама каков приврзок, ве молам за совет/мислење? :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Не сакам големи и "дречливи" подароци, барем на мене да ми подаруваат. Пример - роденден. Ме асоцира тоа дека личноста која ќе ми подари таков подарок сака да се споредува со другите и да се докаже дека има повеќе пари од другите. Дека суштината е да се донесе што поскап и поголем подарок. Но јас сум личност која се радува на малите работи, така да дрангулии, дрндупки, заебанции се добредојдени кај мене и повеќе им се радувам.
На пример, за пред година - две за роденден другарките пред врата во картон од фрижидер ставиле банана и ливче на кое пишуваше дека немаат пари за поголем подарок, ама ми ја подариле бананата да си ја ставам во мојот фрижидер дома. Ми го развеселија цел ден, се изнасмеав отсабајлечки:)
Тоа се подароци кои ке се памтат многу подолго отколку некој да ти даде пари или некој парфем/дезодоранс. На другарите за матурска им купивме по едно киндер јајце и го ставивме во огромни картонски кеси заедно со порака мислам. Размерот на киндер јајцето со кесите беше 1/200.
Сепак за нај хардкор подарок што имам слушнато(незнам дали е вистина), на типот за роденден му земале празна кутија од ТВ и ја наполниле со цигли, фино лепо со црвена панделка заврзана кутијата. Кога ја видел се изненадил, кога ја отворил уште повеќе :vozbud:. Е де некој да забораве таков подарок.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
54
Поени од реакции
14
Не ми е важна цената на подарокот, важно е да ми покаже дека личноста знае што ми треба. Многу сакам да добијам роза за подарок ама никој не се сетил :) , несакам мечиња и такви работи. И повеќе му обрнувам внимание на честитањето и ритуалот на давање на подарокот отколку на самиот поклон. Несакам скапи поклони ни јас не купувам такви. Кога се работи за некој што многу ми значи секогаш гледам да не му купам нешто ради реда. И обавезно пишувам порака. :))
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Сакам да прашам дали и каков подарок се купува за започнување нова врска.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
54
Поени од реакции
14
Па јас мислам дека не се купува ништо..вистински поклон ако врската е супер и трае..некои ги бројат и неделите и месеците..јас мислам дека добро е да се одбележат само некои поважни датуми во врска.. а ако ти значи девојката подобро да и подариш цвеќе (внимание) отколку било што матријално а што уште на самиот страрт ќе се почувствува должна некако да ти врати и надомести..Сепак има различни девојки, па ти процени како е најдобро :))
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Подароци најчесто сум давал за родендени и тоа обично пари или некој парфем. Исто зависи и до личноста, некогаш знам и книга да подарам , според мене најдобар подарок за оној кој ја цени.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Речиси секогаш одбирам добар подарок, но додека го одберам сите производи ќе ги ставам во кошницата за купување и ќе ги вратам.

Мене лично највеќе ми значи некој нешто да ми подари со љубов, зошто некој ако тоа без љубов ти го фрла онака, џабе е се. Иначе поклон што мене највеќе би ми се свиѓал е парфем, икона, торта или нешто облека (но тоа често може да ти утнат).

Но сепак ќе повторам............, ако е без љубов подарено и примено, се е џабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom